Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

 

RaceRoom - Fanatec competition update:

A previously unknown bug found in the cut track rules at Portimao has been brought to our attention. Some players chose to exploit this bug and shortcut a portion of course layout, resulting in unrealistic times being recorded on the leaderboard. This exploit has now been patched.

We will relaunch the Fanatec competition with the updated cut rules and a new leaderboard, using the original competition terms and prize list. All players will need to submit a new lap time to be eligible to win. The competition will be launched anew at a later date.

We remind everyone that according to paragraph 16 of the EULA, use of exploits is not allowed anywhere in the game. Winning laps are verified manually and we reserve the right to exclude any time deemed to breach the EULA or individual competition rules.

We wish to thank the community members who reported the exploit, including some of the top competitors in the event. Thank you for your honesty!

As RaceRoom is still in development, these things can happen. Thank you all for your patience and understanding.

 

Ή στα ελληνικούς... Cheaters παντού, ο διαγωνισμός θα ξαναξεκινήσει από την αρχή σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον αυτο το βρηκαν πριν τελειωσει και δωσουν τα βραβεια...

οταν επαιζα υπηρχε ενα bug με το saleen σε εκεινη την πιστα με την γεφυρα που επρεπε να την περασεις απο το S αλλα το saleen με συγκεκριμενη ταχυτητα περναγε απο την γεφυρα και ο χρονος ηταν -8 δευτερα φυσικα κανεις δεν ασχοληθηκε και οι πρωτοι κερδισαν ενα full system με ι5 και amd καρτες..

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο εχει κατεβει απο το steam store το RaceRoom Racing Experience και ολα τα packs του, καθως και ολα τα υπολοιπα-παλαιοτερα games της SimBin/Sector3.

Αρκετα καλο παντως το game λιγο που το εχω πιασει.

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο εχει κατεβει απο το steam store το RaceRoom Racing Experience και ολα τα packs του, καθως και ολα τα υπολοιπα-παλαιοτερα games της SimBin/Sector3.

Αρκετα καλο παντως το game λιγο που το εχω πιασει.

We have been made aware that our library of games are currently not available on steam. We are working with our publisher RaceRoom Entertainment AG to get them back on the steam store asap!

Games are still available and fully working if you already have them in your games library.

We will keep you posted on any update

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι 0.886 sec από τον πρώτο.Θέλω κάποιον που να ξέρει από setup γιατί το φτιάχνω στην τύχη (ξέρω μερικά πράγματα αλλά δεν είμαι expert)

http://game.raceroom.com/competitions/423/leaderboard

Link to comment
Share on other sites

Είσαι θηρίο Νick θα με κάνεις να δοκιμάσω κι εγώ,προς το παρών είχα κολήσει με τα dtm 1992 στο leaderboard του Norisring.

Απ' ότι φαίνεται από το χρόνο σου δεν εχεις τόσο ανάγκη ένα άλλο setup άσε που μπορεί να σε αποδιοργανώσει :D .Σου εύχομαι να τον σκίσεις τον πρώτο!

ΥΓ: Προσπάθησα αλλά χρειάζεται περισσότερος χρόνος αφού ο χρόνος που χεις κάνει είναι πάρα πολύ καλός !

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Πάνο.Δεν μου κάθεται σωστά αυτό το setup ρε συ,την μία έχει πολλή υποστροφή, την άλλη είναι πολλή σφιχτό κλπ,για αυτό θέλω να βρω κάποιον που να γνωρίζει από setup.Καλά και εγώ μην νομίζεις έχω κάνει 58 γύρους αυτό το combo, οπότε πρέπει να την λιώσω λίγο ακόμα χεχε

Έγινε επεξεργασία από NickAtsi
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος,το δοκίμασα και άλλαξα + 5 αεροτομή και μαλάκωσα την μπροστά αντιστρεπτική. Είμαι στο +0.2 με λίγες γύρες,οπότε πρέπει να επικεντρωθώ στης γραμμές :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πάλι και είμαι στα 6/10 από σένα(πολύ μακριά δηλαδή  :D ) ,ένα πράγμα που μπορείς να πειράξεις με καλά αποτελέσματα είναι το coast χαμήλωσε στο 45-50(χώνεται καλύτερα) βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει το ίδιο καλά με την αεροτομή στο 5 και την αντιστρεπτική πιο μαλακή το δοκιμάζεις και βλέπεις γιατί όλα είναι αληλένδετα .Καλή επιτυχία,πάντως εντυπωσιάστηκα από τα προσθιοκίνητα καθώς δεν τα είχα δοκιμάσει γιατί έπαιρνα όλο πισωκίνητα η συμπεριφορά τους νομίζω είναι πολύ κοντά στην πραγματικότητα βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα αφού έχεις νομίζω προσθιοκίνητο.(honda?). :victory:

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω.Ναι ένα ταπεινό 15ρι Civic έχω αλλά μου φαίνεται έχει πολλή κράτημα, τώρα δεν έχω οδηγήσει αυτοκίνητο με μπλοκέ ακόμα οπότε δεν ξέρω να σου πω ακριβώς χεχε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έβαλα default και άλλαξα +4 Wing, 90 Anti-Roll και 2 ή 3 κλικ, δεν θυμάμαι ακριβώς, κοντύτερο σασμάν και έπεσα στο +00.706 sec (14ος στο Get Real Mode) :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα ένα εύκολο competition το  dtm 2014 στο Οscherslieben στο amateur επειδή λίγοι το έχουν αγοράσει παίζουν καμιά 80 αριά μόνο και είμαι 10 ος υπάρχει δυνατότητα για μέχρι 7η  απ΄ ότι βλέπω αλλά το αφήνω για να μη με κυνηγήσουν, και θα το ξαναπιάσω όταν θα πλησιάζει στη λήξη του και εύχομαι να μην έχουν τη δυνατότητα τότε να κάνουν καλύτερο χρόνο να την έχω όμως εγώ χαχχαχα ζητάω πολλά ?

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα καλά κάνεις.Εγώ ακόμα προσπαθώ να βγάλω έναν σωστό γύρο και ελπίζω να βγάλουν κανένα comp με prizes για το RaceRoom Racing Experience μιας και δεν έχω τα άλλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα καταφέρνεις μια χαρά μπορώ να πώ εκείνο που θέλω να σου ζητήσω σαν χάρη είναι να περάσεις εκείνον τον φιούστη τον Robert Platzk, αν έχω καιρό θα ανεβάσω ένα βιντεάκι να δείς τι μου κανε 2 βδομάδες πριν στο Norisring me dtm 1992.

Θέλω να δεί ο γερμαναράς την ελληνική σημαία εμπρός του,γιατί μου το παιξε άνετος στο τέλος ,αφού χτυπιόμαστε 10 λεπτα περίπου με πέρασε στην τελευταία στροφή στον τελευταίο γύρο και τι μου λεει όταν του λέω πολύ ωραία Robert bravo μου λέει λοιπόν it was very easy ρε δεν πας στον @γύριστο παλιο@#$%&*α με είχε ξεσκίσει στο χτύπημα και στο τζαρτζάρισμα άλλαζε λωρίδα 15 φορές στην ευθεία για να μην τον περάσω και ήταν και αγενής κι από πάνω .

Δώστα όλα είναι μόνο μια θέση πιο πάνω τό χεις μπορείς ζήτω η Ελλάς  :crazypilot::metal::dance::sarcastic:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα το εργαλείο, μου ανάβουν και μένα τελευταίως κάτι λαμπάκια πότε θα μείνω να με τραβάνε, η δε γυναίκα έχει μαζέψει και όλα τα καρφιά που πετάνε στο δρόμο κάθε μέρα με τρέχει στο βουλκανιζατέρ :angry: .

Χθες το πήγα με ένα φιλαράκι μέχρι πρωίας 60% assetto Mugello, 40% raceroom ,ωραίο το assetto δεν λέω αλλά πολλές φορές αυτή η κίνηση του προπορευόμενου αυτοκινήτου στο multiplayer σκέτο ξενέρωμα σε αποδιοργανώνει πλήρως ,αν τύχει και καβαλήσει και κανα κέρμπ αποκτά ανάρτηση καθαρόαιμου κρος ας είναι και φόρμουλα :D ,θα το φτιάξουν ελπίζω που θα πάει είναι καλά παιδιά, προς το παρών με ενθουσιάζει περισσότερο το raceroom στο multiplayer αν κάνεις και καλές ρυθμίσεις το ffb είναι μια χαρά και η κίνηση του προπορευόμενου μαγεία δεν χάνεις ούτε την υπόνοια του slide που πάει να κάνει.

Αν μπορείς κανα Σάββατο κατά τις 12 το βράδυ(δύσκολη ώρα ξέρω) να σε δούμε μόνο που για 4 συνεχόμενα Σάββατα θα λείπουμε(εγώ και ο panosvitas) από  τους σέρβερ μετά επιστρέφουμε ,μερικές φορές μπαίνουμε και Κυριακή απόγευμα προς βραδάκι για καμιά ωρίτσα .Στο steam είμαι panosdimp !

Αν θέλεις να κερδίσεις vrp sto raceroom αγόρασε το dtm 2014 έχει δύο κομπετίσιον με πολλά λεφτά χαχαχχα αλλά πρόσεξε να κάνεις σοφή επιλογή να τρέξεις στο δεύτερο κομπετισιον και ίσως amateur γιατί δεν θα εχουν μείνει και πολλοί να διεκδικήσουν τα δώρα αφού οι νικητές δεν επιτρέπεται να ξανατρέξουν ! Nα φανταστεις από την περασμένη εβδομάδα μόνο δυο θέσεις έχασα είμαι 12 χωρίς να τρέξω βέβαια καθόλου .

Αλλιώς περίμενε τις προσφορές(σε ολόκληρο pack για παράδειγμα dtm 1992 αν έχει προσφορά χτύπα το σαν τρελός) κάθε τόσο κάνουν τρελές προσφορές.

See you on track! :):D

post-63928-0-00881300-1422787774_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.