Jump to content



Καρτα στον φουρνο


Recommended Posts

Να κανω κ γω καναδυο ερωτησουλες :p Τον φουρνο ειπαμε λοιπον στους 200 βαθμους τον προθερμαινουμε.. Μετα να υποθεσω βαζουμε την καρτα με γαντια μεσα γιατι θα καουμε :p :hang3: ??

Και δευτερον τελικα παραγει τοξικα αερια ή οχι?? Μη το βαλω στο φουρνο της μαμας τον καλο αν ειναι

Link to comment
Share on other sites

φτίαξε ένα τραπεζάκι από αλουμινόχαρτο όπου θα ακουμπίσεις την κάρτα στα πόδια του ώστε να είναι στον αέρα ...

καλό είναι να ανοίξεις τον αποροφοιτήρα (αναθημίασεις δεν θα έχεις αν όλα πάνε καλά)

και 6 λεπτά με το χρονόμετρο (με αναμένο τον φούρνο στους 200)

Link to comment
Share on other sites

κανουμε κ μια ομαδικη; τρελαινομαι να δω τη φατσα του φουρναρη της γειτονιας να του παω ταψι με 40 καρτες. σκεφτειτε κ κατι για γλυκο παντως, κανα σιροπιαστο...

Μην δίνεται ιδέες.

Φανταστείτε τον Ευαγγελάτο να ανακαλύψει μετα από μερικούς μήνες φούρνους στα υπόγεια των αποθηκών του e-shop και του Πλαισίου μαζί με vga από rma....:fie:

:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Λέω να μοιραστώ και τη δική μου ιστορία μήπως και βοηθήσει όποιον επιθυμεί μεν να το προσπαθήσει αλλά έχει ενδοιασμούς.

Είχε πέσει στα χέρια μου ένας φορητός Philips (ναι Philips) ο οποίος φορώντας την 7400 Go είχε παρουσιάσει το κλασικό πρόβλημα αυτής της σειράς. Οριζόντιες γραμμές καθ' όλη την έκταση της οθόνης και αρκετά hardware resets λόγω της κάρτας. Είχε μείνει στην άκρη, πιό πολύ μήπως και χρειαζόμουν κάποιο ανταλλακτικό αργότερα, μέχρι που άρχιζα να γλυκοκοιτάω το θέμα του φούρνου... :smoke:

Απο τις foto βλέπω ένα TW3 board..... να του κάνεις τελευταίο bios update http://downloadcenter.intel.com/confirm.aspx?httpDown=http://downloadmirror.intel.com/10798/eng/3C34.zip〈=eng&Dwnldid=10798

τελευταίους drivers για win (δεν ξέρω τι throtling κάνει απο linux) και ρίξε το powe rail του sysfan σε μια usb να είναι always on.... θα κρατήσει όσο περισσότερο μπορεί!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όμως μου βάζετε και εμένα ιδέες... :p κάπου στην αποθήκη θυμάμαι ένα VAIO που δεν άνοιγε για κανέναν λόγο.. και ΟΠΟΤΕ άνοιγε ήταν τίγκα στα artifacts.... Λέτε να δουλέψει???? Εγγύηση έχει χαθεί, έτσι κι αλλιώς... οπότε... λέτε???

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω την εμπειρια μου ε?

artifacts στην 8800gtx

πρωτο φουρνισμα στους 250 (λειτουργεί μονο η μια απο τις δυο αντιστασεις στον φουρνο γιαυτο) για ενα 7 λεπτο, αφου πρωτα προθερμανα τον φουρνο για κανα 20 λεπτο

μαζεμα της καρτας γραφικών και πρωτη δοκιμη στο pc

και ναι τα artifacts ψήθηκαν,ΑΛΛΑ στο πρωτο 3dmark bsod:fist:

δευτερο φουρνισμα ιδιο με το πρωτο

ξανα μαζεμα της καρτας και δοκιμή,και... ΝΑΙ περασε με επιτυχια 10 3dmark:dance3:

παρατηρησεις

οι οπτικες ινες δεν αντεχουν τους 200+ βαθμους

στο πισω μερος της καρτας κατελειγε μια οπτικη ινα απο ενα led που ηταν πανω στο pvc

η οπια έλιωσε:p καθως ηταν πλαστικη και οχι γυαλινη

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.