Jump to content




deninho

Recommended Posts

Όχι δεν πειράζει τίποτα από αυτά την εσωτερική κάρτα μνήμης. Και αφόσον είσαι και με 2.2.1 κάνεις και non-wipe την Darky και δεν χάνεις τίποτα από ρυθμίσεις και εφαρμογές. :T:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

σίγουρο αυτό; γιατί ο ίδιος λέει:

READ THIS - WIPE / NO-WIPE

The ROM itself will decide if it will wipe or not.

>> If you are NOT on Darky’s ROM, your data WILL BE WIPED, no matter what!

>> If you ARE on Darky’s ROM, your data will NOT be wiped, unless you tick 'Wipe' in the Darky App.

>> If you do NOT use any of the options bellow, ALL applications will be installed (just like the ROMs before)

Και αυτός είναι ο λόγος που δεν κάνω από σήμερα το flash [δεν έχω wireless στο σπίτι, ούτε και megabytes στο dataplan για να ξανακατεβάσω εφαρμογές και contacts :p]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που δουλευετε darky's 9.x εχετε δουλεψει καθολου doc's kitchen?

Welcome to Doc & Stefunel RomKitchen

εχουν βαλει και την JS5 απ οτι διαβαζω

[KITCHEN] A NEW *Doc's & Stefunel's magical ROM Kitchen* 10/2: V9.6 XWJS5 added - xda-developers

Εχω ξεμεινει εδω και 2 μηνες με την doc's 9.0.1 JP8 και νομιζω οτι το κινητο μου ζηταει αναβαθμιση :magic: αλλα δεν εχω αποφασισει σε ποια θα παω...

review του kitchen: http://briefmobile.com/magical-rom-machine-kitchen-for-galaxy-s-captivate

Link to comment
Share on other sites

πριν την darkyy εβαλα το darky rom απο το μαρκετ και επελεξα no wipe και δεν χαθηκαν οι ρυθμισεις.. απλα καλο θα ειναι να κανεις wipe. (αυτα οσον αφορα την πρωτη φορα που βαζεις την ρομ. προσωπικη αποψη να κανεις παντα wipe..!δεν χρειαζεται παραπανω απο ενα τεταρτο το backup..!:beer:)

τον γιατρο δεν τον εχω δοκιμασει γιατι αλλιως θα φλασαρα καθε μερα 2 φορες την ημερα!

επισης αν βαλεις το ap darkyy rom επιλεγεις και αλλα σημαντικα και αλλα λιγοτερα σημαντικα..!κερνερ μεσα απο την εφαρμογη επιλεγεις;) αν θες να του κανεις lagfix τοτε βαλε κερνελ τον speedmod..! τον εχει στις επιλογες του η εφαρμογη..!

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω κι εγω την 9.2,αλλα δεν μπορω να κατεβασω το odin απο την σελιδα του,μου βγαζει με τα στο winrar file is broken.

τωρα ειμαι με φρογιο,απο οτι καταλαβα 3 πραγματα δεν θελει?cf root,odin,darky 8,1 gingearbeard edition?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει αυτό το wallpaper από το galaxy του please?

samsung galaxy tab 4 wallpaper

Η συγκεκριμένη έκδοση δεν μου φαίνεται ίδια.

Ευχαριστώ :)

Δεν εχω τα εργοστασιακα wallpapers αλλα εχω τωρα στα χερια μου ενα samsung wave και μου φαινεται ιδιο με αυτο που παραθεσες:p

Εγώ που έβαλα το darky δε μου έσβησε τπτ... Οϋτε μηνύματα... Αλλά μάλλον πρέπει να ξαναφλασάρω γιατί χάθηκε το makret και έχει και 1-2 άλλα προβληματα...

χωρις να βαλεις την εφαρμογη απο το μαρκετ την darkyy rom??

θελω να βαλω κι εγω την 9.2,αλλα δεν μπορω να κατεβασω το odin απο την σελιδα του,μου βγαζει με τα στο winrar file is broken.

τωρα ειμαι με φρογιο,απο οτι καταλαβα 3 πραγματα δεν θελει?cf root,odin,darky 8,1 gingearbeard edition?

εχεις ClockworkMod Recovery?? αν ναι κατεβασε το ραρ απο εδω: darkyy

και βαλε το οπως και τις προηγουμενες εκδοσεις..!αν παλι δεν το εχεις δες τον οδηγο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει άπο που :p

Το θέλω γιατί είναι το Λιστόν στην Κερκυρα :)

Posted by Tapatalk

ναι αφου σου ειπα πως φαινεται ιδιο με εκεινο του site γιατι δεν το κατεβαζεις απο το σιτε??!!:p

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 9.6.6 του doc χθες με js5, voodoo kernel 5.4.1 και voodoo sound.

Τελικα το κινητο ειχε μεγαλο potential στο θεμα ηχου. Πλεον ευχαριστιεμαι να βαζω ακουστικα και να ακουω τραγουδια στο youtube ή mp3.

Οσον αφορα το quadrand εχω κατι λιγοτερα απο 1500.

Εσεις με darky ποσο εχετε περιπου? (με/χωρις lag fix)

Link to comment
Share on other sites

@koukoubetses:

Αν λες για το μενού, τότε πήγαινε στο Home Switcher (στο μενού είναι) και επέλεξε το launcher. Προσωπικά της Samsung μου αρέσει περισσότερο...

@jpavly:

Δυστυχώς την έχω σβήσει κι εγώ μάλλον...

Ορίστε και μια φώτο από το δικό μου:

sc20110216-225925-5565.png

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 9.6.6 του doc χθες με js5, voodoo kernel 5.4.1 και voodoo sound.

Τελικα το κινητο ειχε μεγαλο potential στο θεμα ηχου. Πλεον ευχαριστιεμαι να βαζω ακουστικα και να ακουω τραγουδια στο youtube ή mp3.

Οσον αφορα το quadrand εχω κατι λιγοτερα απο 1500.

Εσεις με darky ποσο εχετε περιπου? (με/χωρις lag fix)

πως ενεργοποιειται το lagfix και τι κανει?

Link to comment
Share on other sites

έγινε εγκατάσταση Darky's v9.2 Extreme Edition, όλα καλά, αλλά δεν κάνει sync τα contacts από το kies. τώρα?

edit, fixed

Tο Κies δε δουλεύει με άλλους launchers εκτός του Samsung Touchwiz που έρχεται με το κινητό. Αν έχεις βάλει π.χ. Launcher Pro ή ADW, γύρνα στον Touchwiz για να συνδεθείς σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 9.6.6 του doc χθες με js5, voodoo kernel 5.4.1 και voodoo sound.

Τελικα το κινητο ειχε μεγαλο potential στο θεμα ηχου. Πλεον ευχαριστιεμαι να βαζω ακουστικα και να ακουω τραγουδια στο youtube ή mp3.

Οσον αφορα το quadrand εχω κατι λιγοτερα απο 1500.

Εσεις με darky ποσο εχετε περιπου? (με/χωρις lag fix)

χωρις lagfix ειμαι γυρω στα 1500-1600..γεματος οσο δεν παει απο εφαρμογες ειμαι 1530 τωρα..στην αρχη ημουν 1600.οντως απο θεμα ηχου ανοιγει κρυφα χαρισματα του κινητου αυτος ο κερνελ!!!!

εβαλα τελικα την 9.2.που το βρισκεις αυτο το dektop?το 3d?

ειναι μεσα στις ταπετσαριες του darkyy

@koukoubetses:

Αν λες για το μενού, τότε πήγαινε στο Home Switcher (στο μενού είναι) και επέλεξε το launcher. Προσωπικά της Samsung μου αρέσει περισσότερο...

@jpavly:

Δυστυχώς την έχω σβήσει κι εγώ μάλλον...

Ορίστε και μια φώτο από το δικό μου:

sc20110216-225925-5565.png

-αυτο μαρεσει πολυ καλυτερα: windows 7 theme σε λιγο και ss αν θελετε..!

-η εικονα δεν εμφανιζεται..!

πως ενεργοποιειται το lagfix και τι κανει?

Lagfix - CapFAQ

έγινε εγκατάσταση Darky's v9.2 Extreme Edition, όλα καλά, αλλά δεν κάνει sync τα contacts από το kies. τώρα?

edit, fixed

δεν χρειαζεται να αλλαξεις launcher,και με τον launcher του 2,3 γινεται με την ρομ του darkyy(την 9,2)..!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάπου κάποια σύγκριση ανάμεσα στους διάφορους kernel? Αναρωτιέμαι τι να περάσω [voodoo ή speedmod]. Το voodoo sound thing μπορώ να το περάσω ανεξάρτητα από τον πυρήνα;

Επίσης, ψάχνοντας, έπεσα πάνω σε αυτό: [ODIN ROM] Darky's Resurrection Edition v9.2 ★ XWJS3 ★ Easy Video Guide! - xda-developers Υποθέτω είναι ο πιο απλός και ανώδυνος τρόπος να πάω από την official σε darkyy rom, ε;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάπου κάποια σύγκριση ανάμεσα στους διάφορους kernel? Αναρωτιέμαι τι να περάσω [voodoo ή speedmod]. Το voodoo sound thing μπορώ να το περάσω ανεξάρτητα από τον πυρήνα;

Επίσης, ψάχνοντας, έπεσα πάνω σε αυτό: [ODIN ROM] Darky's Resurrection Edition v9.2 ★ XWJS3 ★ Easy Video Guide! - xda-developers Υποθέτω είναι ο πιο απλός και ανώδυνος τρόπος να πάω από την official σε darkyy rom, ε;

ο darkyy προτεινει και καλα voodoo. χωρις να σημαινει κατι αυτο;) νομιζω πως δεν γινεται να περασεις το voodoo sound σε speedmod kernel πχ..!μολις δοκιμασεις το κινητο χωρις lagfix δεν θα θες να το πειραξεις!!!

odin=μεσω πισι

ClockworkMod=μεσω κινητου.

χρειαζεται μια φορα η διαδικασια με το πισι να κανεις το 2ο μοντ. μετα φλασαρεις ασταματητα μονο με το ζιπ αρχειο..!προσωπικα πιστευω οτι τα εξηγουν τοσο καλα που δεν θα "κολησεις" πουθενα,οποια μεθοδο και να επιλεξεις.. τα 3 κουμπια σου "δουλευουν"??αν οχι θελει αλλη προεργασια;)

τα εξηγω καπως περιεργα επειδη ειμαι ζαλισμενος απο εξεταστικη..οτι θελεις μπορω να το επαναλαβω πιο "σωστα"!!:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.