Jump to content




deninho

Recommended Posts

όχι, ντάξει, κατάλαβα :p και τα κουμπιά δουλεύουν. Μπαίνω κανονικά σε download Και recovery mode

Βασικά αυτό εδώ με έκανε να ξανασκεφτώ το θέμα του πυρήνα:

Εβαλα την 9.6.6 του doc χθες με js5, voodoo kernel 5.4.1 και voodoo sound.

Τελικα το κινητο ειχε μεγαλο potential στο θεμα ηχου. Πλεον ευχαριστιεμαι να βαζω ακουστικα και να ακουω τραγουδια στο youtube ή mp3.

Αλλά, εν τω μεταξύ, είδα εδώ ότι και ο speedmod περιλαμβάνει το voodoo sound. Μπορεί κάποιος να μου το επιβεβαιώσει;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
όχι, ντάξει, κατάλαβα :p και τα κουμπιά δουλεύουν. Μπαίνω κανονικά σε download Και recovery mode

Βασικά αυτό εδώ με έκανε να ξανασκεφτώ το θέμα του πυρήνα:

Αλλά, εν τω μεταξύ, είδα εδώ ότι και ο speedmod περιλαμβάνει το voodoo sound. Μπορεί κάποιος να μου το επιβεβαιώσει;

voodoo βλεπεις διαφορα MONO με τα hands free!!αρα σε διαφορετικη περιπτωση ειναι ιδιο με τον εργοστασιακο;)

οποτε βαλε οτι θες:) βαζω σιγα σιγα το windows theme..!!ειναι παρα πολυ καλο..!!δεν θα το εχω στον μονιμο συγχρονισμο,αλλα ερχεται πολυ "κοντα" στα wp7..!

Link to comment
Share on other sites

voodoo βλεπεις διαφορα MONO με τα hands free!!αρα σε διαφορετικη περιπτωση ειναι ιδιο με τον εργοστασιακο;)

επειδή δεν είσαι ο μόνος ζαβλακωμένος από την εξεταστική:

voodoo βλεπεις διαφορα MONO με τα hands free--->voodoo sound ή kernel εννοείς εδώ;

Και επίσης, τι εννοείς μόνο με τα handsfree? Αν βάλω τις sennheiser ψείρες που έχω, δε θα έχω διαφορά; Αν και συνήθως το hands free βάζω

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν είσαι ο μόνος ζαβλακωμένος από την εξεταστική:

voodoo βλεπεις διαφορα MONO με τα hands free--->voodoo sound ή kernel εννοείς εδώ;

Και επίσης, τι εννοείς μόνο με τα handsfree? Αν βάλω τις sennheiser ψείρες που έχω, δε θα έχω διαφορά; Αν και συνήθως το hands free βάζω

λοιπον, voodoo kernel+voodoo sound app για να επιλεξεις τις ρυθμισεις αλλιως δεν κανεις δουλεια..!!:pδεν εχω δοκιμασει αλλα hands free γιατι δεν χρησιμοποιω hands free..!o kernel εχει και lagfix αν θες να το ενεργοποιησεις..!αυτααα!!!

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα κι εγώ τη darkyrom, με το speedmod, και μπορώ να πω ότι άλλαξα κινητό :D

Ορίστε και μια φώτο από το δικό μου:

sc20110216-225925-5565.png

Τα widgets αυτά, για ημερομηνία και ώρα, ποια είναι; Γιατί δεν είχε κάτι σχετικό με την ώρα εγκατεστημένο :wassat: και βαριέμαι να ψάχνω :p

Link to comment
Share on other sites

και με την 9,2 ΕΕ νομίζεις ότι έχεις άλλο κινητό. Πρέπει ή δεν χρειάζεται ή έχει ήδη lagfix η Darkyrom 9.2 ExtremeEdition?

δεν εχει lagfix.εαν νομιζεις πως λαγκαρει καπου βαλτου και lagfix..!

@deninho την darky την εβαλες μεσω odin τελικα?? εδω εχει πολυ καλα themes αν θες να δοκιμασεις..!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την resurrection edition (πρώτα μια σκέτη εγκατάσταση μέσω odin, και μετά αναβάθμιση μέσα από το κινητό). Θα το κοιτάξω το λινκ με τα themes :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα κι εγώ τη darkyrom, με το speedmod, και μπορώ να πω ότι άλλαξα κινητό :D

Τα widgets αυτά, για ημερομηνία και ώρα, ποια είναι; Γιατί δεν είχε κάτι σχετικό με την ώρα εγκατεστημένο :wassat: και βαριέμαι να ψάχνω :p

Mia εφαρμογή είναι... minimalistic text λέγεται. Μπορείς να κανεις ωραία πραγματάκια

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα κανενας δεν μπηκε στον κοπο να ψαξει την πολυ καλη δουλεια των doc & stefunel στο λινκ που εδωσα. Αν δειτε το kitchen τους, μπορεις να επιλεξεις αν θες voodoo sound ασχετα με ποιο πυρινα θα βαλεις.

Απλα αν βαλεις voodoo πυρινα ειναι δεδομενο οτι θα εχει και το soundfix καθως και το app του.

Αυτο που υποθηκε περι ακουστηκων εν μερη ισχυει γτ το μεγαφωνο ειναι για πετρες... αλλα επειδη μπορεις να ανεβασεις περισσοτερο την ενταση του ηχου μεσω του app... ισως παρεις κατι καλυτερο απ το μεγαφωνο. Οπως και να χει το patch του ηχου ειναι Must have.

Τωρα σχετικα με το quadrand εχω 1470 περιπου σταθερα απ την πρωτη στιγμη μεχρι τωρα. Στο linpack εχω περιπου 14+ MFLOPs.

Πολυ καλη rom παντως η doc 9.6.6 με JS5 & JPY μοντεμ... αν και μαλλον θα δοκιμασω την 9.3 του darky οταν βγει με το καλο... (διαβασα πολυ καλα λογια)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα φλασαρα χωρις υπερβολες 30φορες..απο το πρωι αυτο κανω..!εβαλα και γιατρο,εκανα κατι λαθος και παραλιγο να το κανω τουβλο το κινητο.. τελικα επελεξα 9,2extreme darkyy και ενα καινουριο theme..!

post-10518-1416075027,5493_thumb.jpeg

post-10518-1416075027,975_thumb.jpeg

post-10518-1416075028,0627_thumb.jpeg

post-10518-1416075028,5043_thumb.jpeg

post-10518-1416075028,5939_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

μπηκα στο σαιτ εδω για να μαθω πως μπορω να περασω το Darkys rom σε galaxy s...

Εχω ενα προβλημα ομως ψαχνω ομως να βρω οδηγο στα ελληνικα αν καποιος ξερει μπορει να μου πει που θα τον βρω?

μιας και δεν πολυ καταλαβενω αγγλικα...

ευχαριστω πολυ.

ΦΟΒΕΡΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΣΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ!!!! :clap:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω αν υπάρχει..είναι λιγάκι παίδεμα την πρώτη φορά, αλλά με το που ξεπεράσεις την πρώτη φορά δεν σε σταματά τίποτα! :p

Αν ξεκινήσεις και σκαλωσεις κάπου στείλε μου πμ!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα φλασαρα χωρις υπερβολες 30φορες..απο το πρωι αυτο κανω..!εβαλα και γιατρο,εκανα κατι λαθος και παραλιγο να το κανω τουβλο το κινητο.. τελικα επελεξα 9,2extreme darkyy και ενα καινουριο theme..!

H extreme είναι πράγματι τόσο γρήγορη ή νομίζω? χεχε... πάει απίστευτα γρήγορα και χωρίς lagfix, αφού το δεν το έχω πειράξει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα μπορεσει να μου πει καποιος αν μπορει φυσικα,αν υπαρχει εδω μεσα οδηγος στα ελληνικα?

δεν υπαρχει οδηγος εδω,και δεν εχει παρει πουθενα το ματι μου οδηγο..!θελει αρκετα πραγματα πριν φλασαρεις,που αν δεν γνωριζεις αγγλικα δυστυχως δεν βγαινει ακρη..:fie:

H extreme είναι πράγματι τόσο γρήγορη ή νομίζω? χεχε... πάει απίστευτα γρήγορα και χωρίς lagfix, αφού το δεν το έχω πειράξει καθόλου.

η 9,1 ειναι καλυτερη εχω την εντυπωση.. αυτη την παραφορτωσα ειναι η αληθεια και με αχρειστα themes εικονακια παραεικονακια κτλ..!!!

Link to comment
Share on other sites

έχει ασχοληθεί κανείς με armband για το κινητό αυτό; Θέλω να έχω το κινητό μαζί μου όταν πάω για τρέξιμο, για να καταγράφω αποστάσεις και ταχύτητες με το Cardiotrainer, αλλά δε βολεύει στην τσέπη της φόρμας :p

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει lagfix.εαν νομιζεις πως λαγκαρει καπου βαλτου και lagfix..!

@deninho την darky την εβαλες μεσω odin τελικα?? εδω εχει πολυ καλα themes αν θες να δοκιμασεις..!!

πως τα κανουμε εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.