Jump to content




deninho

Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

για να πάω στην f1 από τη Miui, λέει ότι πρέπει να περάσω την stock jvt. Είναι η δεύτερη στο «πινακάκι» με τις 2,3,5 εδώ; ή και τη 2,3,6 να περάσω είμαι οκ; Επίσης, έχει σημασία να κοιτάξω το CSC να έχει τη χώρα του κινητού μου; (π.χ. εμένα είναι ελβετικό, πρέπει να είναι AUT ή MOZ ή δε μας νοιάζει?)

Link to comment
Share on other sites

το csc παιζει να εχει "χαθει" καιρο!:) επισης "καλο" θα ηταν να βαλεις το ελληνικο. καπου εχουν διαβασει οτι αποδιδει καλυτερα η κεραια. αν το βρω το στελνω αν και μου φανηκε κουλο!:p

Link to comment
Share on other sites

σιγά μη μου κάτσει ρομ εμένανε...

Η F1 όλο μου βγάζει FC σε μια app "gapps" κι ένα acore, δεν μπορώ να γράψω αριθμούς στο dialer γιατί σκαλώνει, και κάτι άλλα κουλά. Αυτά, ώρες ώρες. Όταν είναι εν τάξει, πετάει. Αλλά δε γίνεται να μην μπορώ να πάρω τηλέφωνο :p Ήδη την έχω περάσει 2 φορές, και τις δύο το ίδιο... Άλλη μία, και μετά γυρνάω σε stock με semaphore kernel και lagfix...

btw: όσοι χρησιμοποιείτε semaphore kernel, τι χρησιμοποιείτε για governor, scheduler; Επίσης, τι tweaks έχετε ενεργοποιήσει από το semaphore app?

Link to comment
Share on other sites

miui->stock 2.3.5 jvt->semaphore για το cwm->wipe data, cache, dalvik->f1 v14 (wipe). Την πρώτη φορά νόμιζα ότι κάτι έφταιξε με το nitrality που αφαίρεσα εφαρμογές. Ξανάμανά flash, αυτή τη φορά χωρίς wipe data, cache, dalvik, και τα ίδια. Τώρα θα ξαναδοκιμάσω ξανακάνοντας wipe data, cache, dalvik...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η F1 έχει ήδη το Semaphore 1.9.0 (και ίσως μετά μπερδεύεται και το παίρνει ο διάολάκος), δεν δοκιμάζεις Stock 2.3.5 και απλό root και μετά Wipe data, cache, dalvik και μετά την F1 ??? Εγώ έτσι το έκανα και έπαιξε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μόνο με wipe cache, data, dalvik και μετά φλάσαρε....Στο Semaphore script εγώ έχω τα Covernors->SmartassV2, Speedmod colors->Warm, VM Dirtyness, Low memory killer->Multitasking, SDcard read -> 256, Touchscreen->Chainfire.

Προγράμματα που βγάζεις μπορείς να τα βγάλεις και με το Root Explorer. Ξέρεις ποια θα βγάλεις ? έχεις κάποια λίστα ?

Link to comment
Share on other sites

miui->stock 2.3.5 jvt->semaphore για το cwm->wipe data, cache, dalvik->f1 v14 (wipe). Την πρώτη φορά νόμιζα ότι κάτι έφταιξε με το nitrality που αφαίρεσα εφαρμογές. Ξανάμανά flash, αυτή τη φορά χωρίς wipe data, cache, dalvik, και τα ίδια. Τώρα θα ξαναδοκιμάσω ξανακάνοντας wipe data, cache, dalvik...

Διονυση απορω με την υπομονη σου, σοβαρα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάλι τα ίδια. Στο πρώτο restart, άρχισε τα force closes. Τι να πω; Ίσως φταίει το back up του Titanium Backup... Όπως και να έχει, πάω σε άλλη ρομ, γιατί δεν έχω διάθεση ούτε χρόνο, να το ψάξω άλλο... Δεν γίνεται και update το gmaps...

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] Εδώ έχω υπομονή να τελειώσω το Φυσικό, σε αυτό θα κολλήσω; :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάλι τα ίδια. Στο πρώτο restart, άρχισε τα force closes. Τι να πω; Ίσως φταίει το back up του Titanium Backup... Όπως και να έχει, πάω σε άλλη ρομ, γιατί δεν έχω διάθεση ούτε χρόνο, να το ψάξω άλλο... Δεν γίνεται και update το gmaps...

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] Εδώ έχω υπομονή να τελειώσω το Φυσικό, σε αυτό θα κολλήσω; :p

και γω ειχα "θεματα" με το τιτανιουμ και χρησιμοποιω το mybackup. το βρισκω πολυ πιο ευχρηστο.τωρα στην miui χρησιμοποιω το στοκ βεβαια..!:p

με το καλο και το πτυχιο!:)

Link to comment
Share on other sites

τελικά, όλη τη ζημιά την έκανε κάτι από το backup που είχα κάνει. Δοκίμασα άλλη μία τελευταία φορά εγκατάσταση από την αρχή (τώρα που πήραμε το κολάι :p), και πέρασα τις εφαρμογές μία μία. Το κακό είναι ότι χάθηκαν τα sms, αλλά ζω με αυτό (να ήταν και τα μόνα που έχω χάσει...)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντα έτσι το κάνω, και για calendar events + SMS χρησιμοποιώ το παλιό γνωστό MyPhoneExplorer (αυτό που χρησιμοποιούσαμε παλιά για τα SonyEricsson) που πλέον είναι και για Android συσκευές και over WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.