Jump to content




deninho

Recommended Posts

Δεν έχει βγει κάτι ακόμη για να βάλουμε....
Πώς δεν έβγαλε, βρε...; Την 2.3.6 λέω. Την XXJVU. Πολύ καλή είναι. Φαίνεται να πηγαίνει γρήγορα. Πολύ γρήγορη και έχει το Facelock που έχει πολύ γέλιο.

Tutorial to Update Galaxy S GT I9000 with Value Pack Firmware | Android Advices

Και Root...

Tutorial to Root Galaxy S GT I9000 on Value PACK XXJVU Firmware | Android Advices

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

αυτος εδω λεει πως δεν εχει σοβαρα προβληματα με την σαντουιτς παγωτο εκδοση που εβγαλε: [ROM][iCS] Onecosmic's ICS Port Android 4.0.3 RC2.11 OUT! - xda-developers

εχει δοκιμασει καποιος μηπως?

η simplicity εχει απιστευτη αυτονομια,αλλα την ξηλωσα και εβαλα την f1 χωρις να με "ενθουσιαζει".

μαλλον θα μαγειρεψω την δικη μου simplicity να δω μηπως παει καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

Εμ, θα έρθει και η ώρα του δεν μπορεί, σαν του S τον χαμό δεν έχει....

Δυστυχως οι devs του Cyanogen ασχολουνται μονο με τις ναυαρχιδες υποθετω.. S & S2.. Αντε και κανενα Note?

Αυτο που με εκπλησει ειναι οτι το Ace εχει ιδη fully functional CM7.2 (για 7.3 δεν παιρνω και ορκο) και το S+ που ειναι ποιο τιμιο για τα λευτα του (το πηρα, στην τιμη του Ace, χθες) δεν εχει δει φως εδω και κανα 6μηνο κοντα..

Πιστευω πως το S+ (αυτο τον καιρο) εχει τον αντιστοιχο χαμο με το Neo V.. Επρεπε να δωσω μαχη για να βρω stock..

Συνηθως ποσο καιρο παιρνει για να γινει ενα port? Atm ξερω οτι μπορει να γινει root & cwm τουλαχιστον.. (ειμαι nooblet ακομη, δεν εχω δοκιμασει κατι.. Λεω να περιμενω το CM7/CM9)

Ενα πολυ καλο, και bug-free nightly, ειναι ανταξιο εναντι καποιου officially released? (το S+ δε θα το δουμε ποτε officially released προφανως.. μονο nightly/port..)

Link to comment
Share on other sites

Πώς δεν έβγαλε, βρε...; Την 2.3.6 λέω. Την XXJVU. Πολύ καλή είναι. Φαίνεται να πηγαίνει γρήγορα. Πολύ γρήγορη και έχει το Facelock που έχει πολύ γέλιο.

Tutorial to Update Galaxy S GT I9000 with Value Pack Firmware | Android Advices

Και Root...

Tutorial to Root Galaxy S GT I9000 on Value PACK XXJVU Firmware | Android Advices

Την 2.3.6 την έχω βάλει από τον farryab, με την HD έκδοση. Τα packs δεν τα έχω βάλει...ίσως τα δοκιμάσω...

αυτος εδω λεει πως δεν εχει σοβαρα προβληματα με την σαντουιτς παγωτο εκδοση που εβγαλε: [ROM][iCS] Onecosmic's ICS Port Android 4.0.3 RC2.11 OUT! - xda-developers

εχει δοκιμασει καποιος μηπως?

η simplicity εχει απιστευτη αυτονομια,αλλα την ξηλωσα και εβαλα την f1 χωρις να με "ενθουσιαζει".

μαλλον θα μαγειρεψω την δικη μου simplicity να δω μηπως παει καλυτερα..

Γιατί τι δεν σου αρέσει στην F1, έχει stock προφίλ αλλά είναι πολύ γρήγορη...Πιστευω πως είναι ακόμη νωρίς για ICS....

Δυστυχως οι devs του Cyanogen ασχολουνται μονο με τις ναυαρχιδες υποθετω.. S & S2.. Αντε και κανενα Note?

Αυτο που με εκπλησει ειναι οτι το Ace εχει ιδη fully functional CM7.2 (για 7.3 δεν παιρνω και ορκο) και το S+ που ειναι ποιο τιμιο για τα λευτα του (το πηρα, στην τιμη του Ace, χθες) δεν εχει δει φως εδω και κανα 6μηνο κοντα..

Πιστευω πως το S+ (αυτο τον καιρο) εχει τον αντιστοιχο χαμο με το Neo V.. Επρεπε να δωσω μαχη για να βρω stock..

Συνηθως ποσο καιρο παιρνει για να γινει ενα port? Atm ξερω οτι μπορει να γινει root & cwm τουλαχιστον.. (ειμαι nooblet ακομη, δεν εχω δοκιμασει κατι.. Λεω να περιμενω το CM7/CM9)

Ενα πολυ καλο, και bug-free nightly, ειναι ανταξιο εναντι καποιου officially released? (το S+ δε θα το δουμε ποτε officially released προφανως.. μονο nightly/port..)

Ποτέ μην λες ποτέ, τώρα οι Cyanogen team δουλεύει στο ICS, δεν νομίζω να θέλει να ασχολειθει με ports, αφού υποσχέθηκε ότι τον μήνα αυτό θα την έχουμε την 9 αν και δεν το βλέπω....

Δες κατά MIUI μεριά και μέσα στα φόρουμ όλο και κάποιος θα έχει τον ίδιο προβληματικό...

Κατά καιρούς είχαν κάνει την εμφάνιση τούς roms στους xda αλλά σε κάποια φάση είδα πεντακάθαρο το thread του κινητού....

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι δεν σου αρέσει στην F1, έχει stock προφίλ αλλά είναι πολύ γρήγορη...Πιστευω πως είναι ακόμη νωρίς για ICS....

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

εχει την μιση αυτονομια απο την σιμπλισιτυ και δεν προσφερει παραπανω ταχυτητα.ολοι αυτοι οι μαγειρες νομιζω απλα δεν κανουν δουλεια,ολη την "δουλεια" την κανει ο στρατοςκ με τον κερνελ που βγαζει με διαφορα τον καλυτερο.τωρα τι εφαρμογες-διεργασιες εχει κοψει ο μαγειρας της σιμπλισιτυ δεν ξερω παντως εχει τρομερη αυτονομια..(δυστυχως μονο αυτονομια.. :( ) ο κουκερ της σιμπλισιτυ απλα δεν παιζει ολο κολλαει..:wall:

ελεγα για αλλαγη μηπως εβαζα αντροιντ 4,γιατι βαρεθηκα να αλλαζω ρομς εργοστασιακες-μπέτα!:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχεις την Simplicity ?

την σιμπλισιτυ κοντα μηνα(δεν εχω δοκιμασει την χριστουγεννιατικη εκδοση!),την f1 hd απο την μερα που βγηκε!:) με αυτη αλλαξα την σιμπλισιτυ,καμια ως τωρα δεν εχει την αυτονομια της. τουλαχιστον σε μενα. φλασαρω παντα με τον παραδοσιακο τροπο,μπαταρια πληρως φορτισμενη,wipe τα παντα και τα bat statistics!:)

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μην λες ποτέ, τώρα οι Cyanogen team δουλεύει στο ICS, δεν νομίζω να θέλει να ασχολειθει με ports, αφού υποσχέθηκε ότι τον μήνα αυτό θα την έχουμε την 9 αν και δεν το βλέπω....

Δες κατά MIUI μεριά και μέσα στα φόρουμ όλο και κάποιος θα έχει τον ίδιο προβληματικό...

Κατά καιρούς είχαν κάνει την εμφάνιση τούς roms στους xda αλλά σε κάποια φάση είδα πεντακάθαρο το thread του κινητού....

Μωρε ποτε δεν λεω ποτε, απλως περιμενω.. :p

Το ξερω οτι δουλευουν στο ICS.. Υπομονη υποθετω και ισως ερθει και κανα port κατα 'δω μερια.. Που θα παει, τοσος κοσμος το χει το i9001..

Για MIUI κοιταξα, δεν υπαρχει κατι.. Οπως ειδα και στα forum τους: "Rule of thumb: if CyanogenMOD doesn't support the device MIUI will neither." & "Well, you will not see MIUI on your phone unless CM is released/ported to it first."

Στο XDA υπαρχει section για το i9001 στα forums του i9000, οχι απλως thread..

Υπαρχουν μεν καποια ROMs (βλ. Cranium), ομως δεν πολυ εμπιστευομαι ακομη..

PS: Για καποιο λογο τα Ελληνικα μου τα δινει μονο σε κεφαλαια και χωρις τονους.. Δεν παει καν lowercase.. Συμβαινει το ιδιο και σε σας με i9000?

Link to comment
Share on other sites

Μωρε ποτε δεν λεω ποτε, απλως περιμενω.. :p

Το ξερω οτι δουλευουν στο ICS.. Υπομονη υποθετω και ισως ερθει και κανα port κατα 'δω μερια.. Που θα παει, τοσος κοσμος το χει το i9001..

Για MIUI κοιταξα, δεν υπαρχει κατι.. Οπως ειδα και στα forum τους: "Rule of thumb: if CyanogenMOD doesn't support the device MIUI will neither." & "Well, you will not see MIUI on your phone unless CM is released/ported to it first."

Στο XDA υπαρχει section για το i9001 στα forums του i9000, οχι απλως thread..

Υπαρχουν μεν καποια ROMs (βλ. Cranium), ομως δεν πολυ εμπιστευομαι ακομη..

PS: Για καποιο λογο τα Ελληνικα μου τα δινει μονο σε κεφαλαια και χωρις τονους.. Δεν παει καν lowercase.. Συμβαινει το ιδιο και σε σας με i9000?

Βάλε custom keyboard.....swiftx για παράδειγμα, κορυφαίο !

Link to comment
Share on other sites

Λεπον κύριοι το ICS είναι κορυφαίο, αυτή η ρομ του onecosmic σαν μια πρώτη γεύση και επαφή με το ICS είναι ότι καλύτερο... Στο I9000 δίνει μια άλλη όψη και συμπεριφορά, πραγματικά smooth, αποδοτικό, εύχρηστο και πολύ οικείο σαν περιβάλλον....

Με παίδεψε να την βάλω, and ετρωγα παρα πολλά fc's αλλά την κατάφερα και λειτουργεί άψογα....

Νέα εφαρμογή για τα email τόσο του Gmail όσο και η ανεξάρτητη, με καλύτερη αναγνώριση των φακέλων...

Άμεση αναγνώριση ρυθμίσεων για mms και ίντερνετ και άλλα πολλά πολλά πολλά.....

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα υπαρχει και επισημη υποστηριξη αποτι διαβασα για την παγωμενη ρομ..!:)

Μακάρι, γιατί αυτά που έλεγε η σαμ δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικοτητα....

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω όσους έβαλαν την καινούρια f1: το gmaps αναβαθμίζεται τώρα μέσα από το μάρκετ, ή πάλι θα πρέπει να το κατεβάσω και να ψάχνω στο ρουτ νταιρέκτορυ;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω όσους έβαλαν την καινούρια f1: το gmaps αναβαθμίζεται τώρα μέσα από το μάρκετ, ή πάλι θα πρέπει να το κατεβάσω και να ψάχνω στο ρουτ νταιρέκτορυ;

Μου το έκανε μέσα από το market χειροκίνητα όμως....

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα υπαρχει και επισημη υποστηριξη αποτι διαβασα για την παγωμενη ρομ..!:)

Αυτο που το διαβασες? Υπαρχει πηγη?

Για το i9001 ειπανε τιποτε, ή μονο για το i9000?

PS: Κατι τελευταιο, δοκιμασα να βαλω μια SD.. Και διαπιστωσα οτι δεν με αφηνει να μετακινησω τα εγκατεστημενα apps εκει.. Μπορεις να τα πας μονο απο Phone Storage -> Internal SD και αναποδα.. Αν μετακινησω τιποτε game data σε ιδιο directory structure, αλλα στην external, δεν τα βλεπει επισης.. Ξερω οτι υπαρχει το Apps2SD (αν και τα μισα τα αφηνει στο τηλεφωνο) καθως και το τρικ με το shell και το installpath.. Αλλα θα προτιμουσα να δω αν μπορω να κανω κατι, οντας ακομη stock, τουλαχιστον μεχρι να βγει cyanogen port και να rootαρω/πειραζω μια και καλη..

Δεν μπορω να το καταλαβω παντως.. Στου αδερφου μου που δεν εχει internal το Neo V, του τα εγκαθηστα ολα στην SD και δεν τρεχει καστανο.. Ενω εδω που υπαρχει internal, τα βαζει ολα μονο εκει.. Και αν τιγκαρει, σου λεει δεν εγκαθιστω επειδη δεν εχω χωρο, και την external την αγνωει.. Δηλαδη στη Samsung σου λενε να παρεις external SD μονο για μουσικη και φωτογραφιες?

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, γιατί αυτά που έλεγε η σαμ δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικοτητα....

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

οντως και αν εκανε κατι τετοιο δεν θα ξανασκαγα την 600αρα για το s3.

να ρωτήσω όσους έβαλαν την καινούρια f1: το gmaps αναβαθμίζεται τώρα μέσα από το μάρκετ, ή πάλι θα πρέπει να το κατεβάσω και να ψάχνω στο ρουτ νταιρέκτορυ;

αναβαθμιζεται κανονικα!:)

Μου το έκανε μέσα από το market χειροκίνητα όμως....

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

εμενα μου το εκανε αυτοματα!:)

Αυτο που το διαβασες? Υπαρχει πηγη?

Για το i9001 ειπανε τιποτε, ή μονο για το i9000?

PS: Κατι τελευταιο, δοκιμασα να βαλω μια SD.. Και διαπιστωσα οτι δεν με αφηνει να μετακινησω τα εγκατεστημενα apps εκει.. Μπορεις να τα πας μονο απο Phone Storage -> Internal SD και αναποδα.. Αν μετακινησω τιποτε game data σε ιδιο directory structure, αλλα στην external, δεν τα βλεπει επισης.. Ξερω οτι υπαρχει το Apps2SD (αν και τα μισα τα αφηνει στο τηλεφωνο) καθως και το τρικ με το shell και το installpath.. Αλλα θα προτιμουσα να δω αν μπορω να κανω κατι, οντας ακομη stock, τουλαχιστον μεχρι να βγει cyanogen port και να rootαρω/πειραζω μια και καλη..

Δεν μπορω να το καταλαβω παντως.. Στου αδερφου μου που δεν εχει internal το Neo V, του τα εγκαθηστα ολα στην SD και δεν τρεχει καστανο.. Ενω εδω που υπαρχει internal, τα βαζει ολα μονο εκει.. Και αν τιγκαρει, σου λεει δεν εγκαθιστω επειδη δεν εχω χωρο, και την external την αγνωει.. Δηλαδη στη Samsung σου λενε να παρεις external SD μονο για μουσικη και φωτογραφιες?

λοιπον το οτι θα εχουμε επισημη παγωμενη το διαβασα προχθες στο τεκμπλογκ.

αυτο που λες μπορεις να το ρυθμισεις.πας στις εφαρμογες και τις μετακινεις στην sd.εγω απο την πρωτη μερα εχω καρτα μνημης και ολα "πανε" εκει!:)

[MENTION=8723]MOS[/MENTION] ειναι καλη για καθημερινη χρηση η παγωμενο σαντουιτς που εβαλες η να κατσω σταυγα μου?! ειναι ευχρηστη?η μπαταρια πως τα παει?κανα προβλημα σου παρουσιασε?!

εδιτ: πηγα στο τεκμπλογκ στις αναβαθμισεις και δεν το εχει ανανεωσει οτι θα παρει την 4. http://techblog.gr/updates/

ελπιζω να μην καταλαβα λαθος.στην ομαδα που εχει στο fb μπηκα και το διαβασα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το οτι θα εχουμε επισημη παγωμενη το διαβασα προχθες στο τεκμπλογκ.

αυτο που λες μπορεις να το ρυθμισεις.πας στις εφαρμογες και τις μετακινεις στην sd.εγω απο την πρωτη μερα εχω καρτα μνημης και ολα "πανε" εκει!:)

Η sammy παντως ειπε οτι το S και το S+ δεν θα το παιρναν, επειδη δεν μπορουνε να παραμετροποιησουνε το TouchWiz 4.0 σε αυτες τις συσκευες... :wall: :wall: :wall: (Δικος σας κωδικας δεν ειναι ρε μαγκες? πφφφ)

Δεν μου εχει επιλογη να τα παω στην εξωτερικη SD.. Μονο στο USB Storage (internal SD)

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο τα θεωρω μπουρδες και φτηνες δικαιολογιες της σαμμυ. ελπιζω να μην κανει το λαθος και δεν βγαλει το 4 προσωπικα εμενα με εχασε σαν πελατη. (ξερω χ.. αλλα θα πεσει πολυ στα ματια μου.) το nexus s εχει ηδη 4 δεν την δικαιολογω πουθενα. ας τα σκασει σε 5devs ενα μηνα να φτιαξει ρομ. εγω εσκασα 600 για μια συσκευη που τους κοστιζει 150.

Η sammy παντως ειπε οτι το S και το S+ δεν θα το παιρναν, επειδη δεν μπορουνε να παραμετροποιησουνε το TouchWiz 4.0 σε αυτες τις συσκευες... :wall: :wall: :wall: (Δικος σας κωδικας δεν ειναι ρε μαγκες? πφφφ)

Δεν μου εχει επιλογη να τα παω στην εξωτερικη SD.. Μονο στο USB Storage (internal SD)

εμενα εχει ενα που λεει μεσα στην διαχειρηση εφαρμογων "μετακινηση στην καρτα sd". ολες εκει ειναι αποθηκευμενες!!

εγω διαβασα οτι δεν φτανει η RAM.

Τεσπα, μια σιλικονη για το Ι9001 μου εχετε να προτεινετε γιατι μου γλυστραει συνεχεια απο τα χερια και δε βλεπω να βγαζει το 6μηνο...

Αυτη εδω εχω απο τον σεπτεμβριο του 2010 και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος!:)

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο τα θεωρω μπουρδες και φτηνες δικαιολογιες της σαμμυ. ελπιζω να μην κανει το λαθος και δεν βγαλει το 4 προσωπικα εμενα με εχασε σαν πελατη. (ξερω χ.. αλλα θα πεσει πολυ στα ματια μου.) το nexus s εχει ηδη 4 δεν την δικαιολογω πουθενα. ας τα σκασει σε 5devs ενα μηνα να φτιαξει ρομ. εγω εσκασα 600 για μια συσκευη που τους κοστιζει 150.

Εγω πιστευω πως θα μας αφησει δυσαρεστημενους, ολοι βριζουν την sammy για τα update policies.. Εδω το S+ ειναι μοναχα 6 μηνων, και δεν θα παρει ουτε ενα update? Αντι να μας δωσουν ICS, λενε θα παρουμε ενημερωσεις στο Gingerbread.. Καλα κρασια.. Ας ελπισουμε να μαζεψουμε κανεναν dev να μας κανει Cyanogen ή εστω ενα καθαροαιμο ICS χωρις TouchWiz και λοιπα bloatware.. Το S σιγουρα θα τα παρει ολα, εχει απειρους developers, σε σχεση με μας..

Εδω στο Ελλαδισταν δε, η Sammy αξιζει διπλο βρισιδι, λογο της ανυπαρκτης αντιπροσωπειας και service.. Θυμαμαι περιστατικο με τον αδερφο μου (με ενα S8000), που ειχε χαλασει το gel της οθονης ή κατι τετειο, να ταλαιπορειτε και να το κυνηγαει επι 2 μηνες για να του το επισκευασουν..

εμενα εχει ενα που λεει μεσα στην διαχειρηση εφαρμογων "μετακινηση στην καρτα sd". ολες εκει ειναι αποθηκευμενες!!

Το τσεκαρα και το διπλοτσεκαρα παλι.. "Move to Phone" και "Move to Internal Storage" εχω μονο.. Λες να φταιει το οτι εβαλα μια προχειρη 2GB καρτουλα (πριν παρω μεγαλη) για δοκιμες?

Επισης να αναφερω πως με νοιαζει να μεταφερω κυριως τα downloaded data, και οχι απαραιτητα ή μονο τα APK.. Ορισμενα παιχνιδια, ας πουμε, καταναλωνουν τρελο χωρο μετα το downloading..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.