Jump to content




deninho

Recommended Posts

Με build 15 teamhacksung το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι καμια φορα κρασαρει ο dialer οταν παω να πληκτρολογησω αριθμο. Η μπαταρια ειναι πολυ καλη και αν βαλεις και το juice defender κρατα πανω απο 2 μερες.

α, μπράβο κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, αλλά δε με πολυνοιάζει μιας και όλα τα νούμερα που καλώ τα έχω σαν επαφές :p Και χωρίς juice defender, με δύο μέρες ανοιχτό το data και η μπαταρία δεν έχει τελειώσει ακόμη :T:

αν βγει κάποια stable κι όχι rc/beta κλπ, θα αλλάξω. Προς το παρόν είμαι μια χαρά. Μηχάνημα που λειτουργεί, δεν το πειράζεις :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Γεια χαρά απανταχού γκουρούδες του galaxy s!

Προσπάθησα να μπω κι εγώ λίγο στο νόημα του tweaking του κινητού αυτού τις τελευταίες μέρες αλλά έχω μάλλον έχω χαθεί. Κατάφερα να περάσω μια έκδοση του ics (που μάλλον είναι αυτή) αλλά τρώει αρκετά και διάφορα κολλήματα. Εγώ κατά κύριο λόγο ήθελα κάτι σταθερό και γρήγορο (τουλάχιστον περισσότερο από την απείραχτη 2.3.5 που είχα). Έλεγα για την F1 Innovation HD v7.0 παρόλο που δεν είναι το ίδιο εντυπωσιακή οπτικά. Πως όμως? Επειδή έχω περάσει την 2.3.6 και μετά τη 4.0.3 (?) τώρα σε ποια κατηγορία οδηγιών εμπίπτω? Συγγνώμη αλλά είμαι τελείως αρχάριος :flag:

υγ: αξίζει να περάσω στην F1 έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Απορια με θεμα το kies.

Το εγκαθηστω και οταν παω να το τρεξω πεταει ενα παραθυρακι που λεει :

"Fatal Error

Δεν εχει οριστει αναφορα αντικειμενου σε μια παρουσια αντικειμενου."

Τι θελει να πει ο ποιητης με αυτη την ειδοποιησουλα? :p

Link to comment
Share on other sites

Απορια με θεμα το kies.

Το εγκαθηστω και οταν παω να το τρεξω πεταει ενα παραθυρακι που λεει :

"Fatal Error

Δεν εχει οριστει αναφορα αντικειμενου σε μια παρουσια αντικειμενου."

Τι θελει να πει ο ποιητης με αυτη την ειδοποιησουλα? :p

Αυτές οι ελληνικές μεταφράσεις είναι όλα τα λεφτά.

Ψάχνω κάποιον, να μου δώσει κάτι, να το δώσω σε κάποιον που είναι κάπου... FFS

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι ελληνικές μεταφράσεις είναι όλα τα λεφτά.

Ψάχνω κάποιον, να μου δώσει κάτι, να το δώσω σε κάποιον που είναι κάπου... FFS

@swatoner : Φιλε μου καλε μου φιλε γεια σου...

Ελπιζω η ολη εριστικοτητα να μην πηγαινε σε μενα διοτι να σε ενημερωσω οτι απο πανω εγραψα οτι ακριβως βλεπω στην οθονη μου...

Link to comment
Share on other sites

@swatoner : Φιλε μου καλε μου φιλε γεια σου...

Ελπιζω η ολη εριστικοτητα να μην πηγαινε σε μενα διοτι να σε ενημερωσω οτι απο πανω εγραψα οτι ακριβως βλεπω στην οθονη μου...

Oblivion όχι βέβαια προς εσένα. Εκτός αν έκανες εσύ την μετάφραση. Γενικά απευχθάνομαι τις ελληνικές εκδόσεις των προγραμμάτων γιατί είναι ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

για τις ασυναρτησίες που γράφει η εφαμοργή λέει προφανώς ;)

+1

Link to comment
Share on other sites

α, μπράβο κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, αλλά δε με πολυνοιάζει μιας και όλα τα νούμερα που καλώ τα έχω σαν επαφές :p Και χωρίς juice defender, με δύο μέρες ανοιχτό το data και η μπαταρία δεν έχει τελειώσει ακόμη :T:

αν βγει κάποια stable κι όχι rc/beta κλπ, θα αλλάξω. Προς το παρόν είμαι μια χαρά. Μηχάνημα που λειτουργεί, δεν το πειράζεις :D

Αμα πας στα settings του dialer πρεπει να σου εχει επιλογη να απενεργοποιησεις το "T9 Dialer".Οι πιο πολλες σαντουιτσορομ την εχουν αυτην την επιλογη γιατι ειναι γνωστο bug του dialer.:)

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε 2.3.6; Ή μόνο σε σάντουιτς;

Μόλις ανέβασα build για 2.x.

Δε μπορώ να το δοκιμάσω όμως, κρασάρει στο σάντουιτς.

Αν θες δοκίμασέ το. :p

edit:

Το κατέβασα για λίγο, γιατί μου λένε οτι δεν παίζει.

Το κοιτάζω.

edit2:

Fixed και για Froyo/GB. Check it ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Ειμαι καινουριος στο χωρο του android. Χτες αποφασησα να το ρουταρω... για αρχη ,και στην πορεια βλεπουμε και για rom.

Θελω να ρωτησω κατι αν το εχει προσεξει κανεις... (μιας και ειμαι λιγο παρατηριτικος και ψειρας σε κατι τετοια) ,νομιζω οτι εντοπισα ενα bug στη ολη κατασταση μετα την διαδικασια του root. Δηλαδη : εχω ανοιχτο κινητο ,η οθονη δεν κραταει ανοιχτη οσο πριν δλδ 30 δευτερα και δεν σβηνει τοσο σταδιακα οσο πριν. Και το πιο σημαντικο : ειτε απο μονο του οταν σβηνει στα 30' ,ειτε το κλεισω εγω με το κουμπι κανει ενα 'σαν' τσαφ ,σε κλασματα δευτερολεπτου πεταει κατι χρωματισμους (το τσαφ) και μετα γινεται μαυρη.

Αυτο δεν το εκανε πριν. Το ρωταω στην περιπτωση που μελλοντικα κατι τετοιο θα μπορουσε να κοστησει στην οθονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Ειμαι καινουριος στο χωρο του android. Χτες αποφασησα να το ρουταρω... για αρχη ,και στην πορεια βλεπουμε και για rom.

Θελω να ρωτησω κατι αν το εχει προσεξει κανεις... (μιας και ειμαι λιγο παρατηριτικος και ψειρας σε κατι τετοια) ,νομιζω οτι εντοπισα ενα bug στη ολη κατασταση μετα την διαδικασια του root. Δηλαδη : εχω ανοιχτο κινητο ,η οθονη δεν κραταει ανοιχτη οσο πριν δλδ 30 δευτερα και δεν σβηνει τοσο σταδιακα οσο πριν. Και το πιο σημαντικο : ειτε απο μονο του οταν σβηνει στα 30' ,ειτε το κλεισω εγω με το κουμπι κανει ενα 'σαν' τσαφ ,σε κλασματα δευτερολεπτου πεταει κατι χρωματισμους (το τσαφ) και μετα γινεται μαυρη.

Αυτο δεν το εκανε πριν. Το ρωταω στην περιπτωση που μελλοντικα κατι τετοιο θα μπορουσε να κοστησει στην οθονη!!!

Πέρασες άλλον kernel (με voodoo color)?

Αν ναι, το voodoo color έχει ενα bug στο κλείδωμα και πετάει για λίγο μια πράσινη οθόνη.

Δεν είναι κάτι που επηρεάζει το hardware, απλά software bug.

Τα υπόλοιπα που λες ίσως είναι tweaks του kernel.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες άλλον kernel (με voodoo color)?

Αν ναι, το voodoo color έχει ενα bug στο κλείδωμα και πετάει για λίγο μια πράσινη οθόνη.

Δεν είναι κάτι που επηρεάζει το hardware, απλά software bug.

Τα υπόλοιπα που λες ίσως είναι tweaks του kernel.

Ναι. Αλλον kernel , voodoo. Δλδ αυτο το 'χρωματικο τσαφ' δεν επιβαρινει την οθονη ε?

Πως μπορω να σιγουρεψω οτι το κινητο μου ειναι ελληνικο η οχι???

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αλλον kernel , voodoo. Δλδ αυτο το 'χρωματικο τσαφ' δεν επιβαρινει την οθονη ε?

Όχι.

Πως μπορω να σιγουρεψω οτι το κινητο μου ειναι ελληνικο η οχι???

Γράψε στο phone *#1234# και πες μας ποιο CSC έχεις.

Νομίζω τα Ελληνικά CSCs είναι τα xxEUR και xxCOS

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Γράψε στο phone *#1234# και πες μας ποιο CSC έχεις.

Νομίζω τα Ελληνικά CSCs είναι τα xxEU και xxCOS

Ναι,αυτο το εκανα. Ειναι xxjv9. Αν δεν ειναι ελληνικο ,τοτε προφανως δεν εχει εγγυηση αντιπροσωπειας. Αρα τα 2 χρονια που δινει το καταστημα σαν εγγυηση τι ειναι?

Αν θελησω να επαναφερω το κινητο χωρις το Kernel - voodoo,τι ειναι προτιμοτερο? Φλασαρισμα με την official rom παλι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? Την επαναφορα την κανω με τον αντιστοιχο κωδικο επαναφορας εργοστασιακων ρυθμισεων?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αυτο το εκανα. Ειναι xxjv9. Αν δεν ειναι ελληνικο ,τοτε προφανως δεν εχει εγγυηση αντιπροσωπειας. Αρα τα 2 χρονια που δινει το καταστημα σαν εγγυηση τι ειναι?

Αν θελησω να επαναφερω το κινητο χωρις το Kernel - voodoo,τι ειναι προτιμοτερο? Φλασαρισμα με την official rom παλι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? Την επαναφορα την κανω με τον αντιστοιχο κωδικο επαναφορας εργοστασιακων ρυθμισεων?

Βασικά λάθος.

Γράψε αυτό, *2767*4387264636#, και θα δεις το product code.

Ο kernel δεν επαναφέρεται με factory reset.

Ένα φλασάρισμα με kies θα τον διώξει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.