Jump to content


Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Με μια πρόχειρη αναζήτηση που είχα κάνει δε βρήκα να αναφέρεται κάτι τέτοιο.. Εξάλλου ούτως ή άλλως σκοπεύω να πάρω στο σετακι και USB hub.

Το δικό σου με την ίδια λογική το πήρες;

Το δικό μου tablet το πήρα με την λογική να δοκιμάσω Windows Tablet. Είναι και 8άρι και δε κάνει για εφαρμογές γραφείου. Πολύ μικρή η οθόνη του.

Περιμένω τώρα usb hub με παράλληλη τροφοδοσία και mini hdmi to hdmi για να κάνω μερικές τέτοιες δοκιμές.

Η 8άρα σε Desktop περιβάλλον δε κάνει δουλειά.

Πριν πάρεις οποιοδήποτε ψάξε στο xda από άτομα που το έχουν πάρει και για accessories του. Γιατί σου ξαναλέω εμένα όταν το βάλω να φορτίσει δε μπορείς να το χρεισιμοποιείς και δε κάνουν όλα τα usb hub παράλληλα φόρτιση και χρήση,

 

Το gearbest είναι μέτριο με την υποστήριξή του. Δεν έχει κακό aftersales αλλά γενικά αργούν σε οτιδήποτε. Είχα κάνει παραγγελία 50$. Μου στείλανε από τα 7 είδη τα 3 χωρίς να με ενημερώσουν. Όταν παρέλαβα τα 3 περίμενα να κλείσουν 40 μέρες και έκανα ticket. Μου λένε δε τα είχαμε διαθέσιμα σας τα στέλνουμε τώρα. Ζήτησα refund για το υπόλοιπο ποσό γιατί κάποια από αυτά τα ήθελα για δώρο και δε με παίρναν οι χρόνοι πια. Καναν 1 βδομάδα για να μου κάνουν refund και ενδιάμεσα έστειλα και άλλο μήνυμα για να τους το θυμίσω.

Επειδή μου είχε έρθει και DOA tablet απο εκεί παράπονο δεν έχω με το after sales αν και τα μεταφορικά για tablet Κίνα κοστίζουν 20€ τα οποία πλήρωσα για να στείλω πίσω. Είναι λίγο αργοί γενικά αλλά τρώγονται.

Για να παραλάβεις θέλεις σίγουρα 30 μέρες και για να στείλουν το ποιο γρήγορα έκαναν 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 9/24/2015 at 19:41, το μέλος BasiliCeLew έγραψε:

Σε πολύ καλή τιμή Teclast x98 Air III 32Gb 2Gb ram στα 138$ (περίπου 130 ευρώ) από το Gearbest.

 

Πολύ Premium ταμπλετ σε πολύ καλή τιμή.

Αυτό γίνεται και dual boot με Windows ?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, TifoziF1 said:

Αυτό γίνεται και dual boot με Windows ?

Εννοείται. Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει μοντέλο κατευθείαν dual os αλλά είναι αρκετά πιο ακριβό (δλδ πλησιάζει τα λεφτά του teclast x98 plus).

 

Αν έχεις μεράκι να ασχοληθείς πάρε το android από ότι βλέπω η καλύτερη τιμή είναι στο Banggood στα 115 ευρώ (125,99$) με το κουπονάκι που γράφει στην περιγραφή.

(μπορεί να υπάρχει και καλύτερη τιμή  γιατί λόγω εξεταστικής σταμάτησα να τα παρακολουθώ )

 

Κάποιες οδηγίες που βρήκα. http://techtablets.com/2015/09/teclast-x98-air-iii-gets-dual-boot-bios-and-files-released/ (στο xda ίσως υπάρχουν και άλλες) 

 

Η εμπειρία μου εμένα από την teclast είναι η καλύτερη, αν και το δικό μου tablet είναι ρουφήχτρα στην μπαταρία (teclast x98 pro) και του έχω κάνει διάφορα tweats για χαλαρή χρήση. Και το επόμενο tablet μου teclast θα είναι απλά με ssd γιατί όταν συνηθίζεις σε αυτόν δεν μπορείς να γυρίσεις σε οτιδήποτε πιο αργό :D

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παρακαλώ παιδιά, εν όψει αυτού, να προσπαθείτε να κάνετε νέα θέματα αντί να συμπληρώνετε εδώ με τη λογική του "all around".

 

Το παρόν, λόγω του ότι έχει τελευταία ενημέρωση στις 22/2/16, κλειδώνει άμεσα.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.