Jump to content



Official Nokia Ν8 Symbian^3 Thread !!!


MOS

Recommended Posts

Χαίρομαι που σου άρεσε το N8, περιμένουμε τώρα και το νέο firmware !!

Screen protectors υπάρχουν πάρα πολλά !! Ανάλογα το τι θες !!

Υπάρχουν αυτές που καθρεφτίζουν και αυτές που όχι, της norton line είναι καλές !!

NORTONLINE - SCREEN PROTECTOR ΓΙΑ NOKIA N8 - 0 - plus4u

NORTONLINE - MIRROR SCREEN PROTECTOR ΓΙΑ NOKIA N8 - 0 - plus4u

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Το ovi maps δουλευει κανονικα και χωρις ιντερνετ ή ειναι απαραιτητη η συνδεση μεσω wifi ή 3g για να δεις τους χαρτες;

Η ερωτηση αφορα ειτε μονο και μονο για να δεις τον χαρτη και να καθοδηγηθεις εκει που θες, ειτε για να σε "δει" μεσω gps και να σου δωσει φωνητικες κατευθυντικες οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Το ovi maps δουλευει κανονικα και χωρις ιντερνετ ή ειναι απαραιτητη η συνδεση μεσω wifi ή 3g για να δεις τους χαρτες;

Η ερωτηση αφορα ειτε μονο και μονο για να δεις τον χαρτη και να καθοδηγηθεις εκει που θες, ειτε για να σε "δει" μεσω gps και να σου δωσει φωνητικες κατευθυντικες οδηγιες.

Κατεβάζεις χάρτες και τις "φωνές" που θέλεις (μπορείς να φτιάξεις και δική σου...) και δε χρειάζεται να συνδεθεί καθόλου.

Το gps χρησιμοποιεί μόνο το 3g, και αυτό για να κλειδώνει πιο γρήγορα (agps). Αν θέλεις το κόβεις και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το GPS δεν χρησιμοποιεί μόνο το 3G, χρησιμοποιεί ότι του πεις, μπορεί να χρησιμοποιήσει τη σύνδεση σου αν αυτή είναι 3G, 2.5G, απλή GPRS και ότι άλλο έχει διαθέσιμο εκείνη την στιγμή, μπορείς να του πεις να σου πάρει μόνο από ασύρματο δίκτυο και από άλλο bluetooth !!

Οδηγίες υπάρχουν σε όλες τις γλώσσες, αλλά ολοκληρωμένες με τις οδούς υπάρχουν μόνο στα Αγγλικά !!

Επίσης, δεν χρειάζεται σύνδεση για να δεις τον χάρτη, για να ψάξεις ότι ενδιαφέρον θες και αν έχεις κάνει πρόσφατα λήψη δεδομένων δεν χρειάζεται καν κατά την δεύτερη φορά όταν θες να πλοηγηθείς να κατεβάσεις δεδομένα, άσε που δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο καθώς τραβάει για κάτι δεύτερα !!

Link to comment
Share on other sites

Σε βρίσκει στον χάρτη απλά θα αργήσει λιγάκι μέχρι να συνδεθεί στον απαραίτητο αριθμό δορυφόρων.

Το Wi-Fi και το GPRS βοηθάνε μόνο να τραβηχτούν λίγα δεδομένα για την εύκολο εντοπισμό της θέσης σου.

Το PR 2.0 αναμένεται μέσα σε αυτό τον μήνα και το PR 3.0 προς τα τέλη του έτους !!

Link to comment
Share on other sites

Σε βρίσκει στον χάρτη απλά θα αργήσει λιγάκι μέχρι να συνδεθεί στον απαραίτητο αριθμό δορυφόρων.

Το Wi-Fi και το GPRS βοηθάνε μόνο να τραβηχτούν λίγα δεδομένα για την εύκολο εντοπισμό της θέσης σου.

Το PR 2.0 αναμένεται μέσα σε αυτό τον μήνα και το PR 3.0 προς τα τέλη του έτους !!

θα βγεί και 3.0? πάντως η 1.2 δεν ήρθε ποτέ ελλάδα :( τουλαχιστον πιστεύεις πως με την 2.0 να γίνει πιο smooth το κίνιτακι γιατί έχει δυνατότητες αλλά μου την σπάν τα μικροκολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για αυτό που λες ότι δεν έχει έρθει η PR 2.0 στην Ελλάδα όπως και οι περισσότερες. Για αυτό τον λόγο μόλις ξεμπερδέψω από κάτι δουλίτσες θα κάνω ένα μινι οδηγό για την λήψη όλων των επίσημων firmware όλων των ΝΟΚΙΑ κινητών ώστε να μην περιμένουμε την Ελληνική αναγκαστικά.

Το δικό μου ήταν από την Cosmote "κλειδωμένο" και με το product code δεν με άφηνε αλλά έχω βρει την λύση για φλασάρισμα χωρίς περιορισμούς !!

Ναι θα βγει και PR 3.0 προς τα τέλη καλοκαιριού.

Η 1.2 που του έχω περάσει είναι μια χαρά, βέβαια το μεγάλο μπαμ θα γίνει με την PR 2.0 !

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για αυτό που λες ότι δεν έχει έρθει η PR 2.0 στην Ελλάδα όπως και οι περισσότερες. Για αυτό τον λόγο μόλις ξεμπερδέψω από κάτι δουλίτσες θα κάνω ένα μινι οδηγό για την λήψη όλων των επίσημων firmware όλων των ΝΟΚΙΑ κινητών ώστε να μην περιμένουμε την Ελληνική αναγκαστικά.

Το δικό μου ήταν από την Cosmote "κλειδωμένο" και με το product code δεν με άφηνε αλλά έχω βρει την λύση για φλασάρισμα χωρίς περιορισμούς !!

Ναι θα βγει και PR 3.0 προς τα τέλη καλοκαιριού.

Η 1.2 που του έχω περάσει είναι μια χαρά, βέβαια το μεγάλο μπαμ θα γίνει με την PR 2.0 !

Εγώ είμαι με την PR 1.1 και με το Mod 6 και πάλι παρατηρώ κολληματάκια :p πιστεύω με την PR 2.0 το κινιτό να αλλάξουν πολλά(που σίγορα θα αλλάξουν)

Link to comment
Share on other sites

Σε βρίσκει στον χάρτη απλά θα αργήσει λιγάκι μέχρι να συνδεθεί στον απαραίτητο αριθμό δορυφόρων.

Το Wi-Fi και το GPRS βοηθάνε μόνο να τραβηχτούν λίγα δεδομένα για την εύκολο εντοπισμό της θέσης σου.

Το PR 2.0 αναμένεται μέσα σε αυτό τον μήνα και το PR 3.0 προς τα τέλη του έτους !!

μα χωρίς Wi-Fi δεν με βρίσκει ποτέ! :o

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο, έχεις κάνει ποτέ πρόσφατα λήψη δεδομένων ??

το είχα πάει σε Nokia care και έγινε αντικατάσταση πλακέτας γιατι μου έκανε Restart ανεφ λόγου και αιτίας και απο τότε χωρίς Wi-fi δεν με βρίσκει μήπως πρέπει να ρυθμήσω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Άφησε μόνο το Assisted/Υποβοηθούμενο και την πρώτη φορά πάτησε ναι για να το αφήσεις να τραβήξει λιγάκι από το δίκτυο σου, επίσης αν θες μπορώ να σου προτείνω να βάλεις ένα καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης !!

Link to comment
Share on other sites

Άφησε μόνο το Assisted/Υποβοηθούμενο και την πρώτη φορά πάτησε ναι για να το αφήσεις να τραβήξει λιγάκι από το δίκτυο σου, επίσης αν θες μπορώ να σου προτείνω να βάλεις ένα καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης !!

όποιο καλύτερο πρόγραμμα υπάρχει είναι ευπρόσδεκτο :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.