Jump to content


Ομαδική αγορά monitor calibration tool #3


hayabusa

Recommended Posts

Επειδή μαζευτήκαμε αρκετοί, εγώ αποσύρομαι για να μπορέσουν να διευκολυνθούν τα παιδιά τις ομαδικής #2 και να προηγηθούν, αλλά και για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Απλα απο την στιγμη που εχουμε δωσει ηδη ενα ποσο, πιστευω ειναι πιο σωστο να παρουμε αυτο, που ειναι σε καλη τιμη.

νταξ, αυτό δεν είναι επιχείρημα. δεν στέκει απλά.

τέσπα, δεν με νοιάζει αποφασίστε και κινηθείτε. Εγώ σε περίπτωση που δεν πάτε μόνοι οι της δεύτερης ομαδικής είμαι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε απλα να κανονισουμε 2 αγορες και να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι. Δεν ειπε κανεις να μεινει κοσμος στην απ'εξω. Απλα να παρουμε 20-25 ατομα ενα μηχανακι ειναι βλακεια. Εδω 10 ατομα που ειμασταν στην πρωτη, και καθυστερουσε αρκετα. Μπορουμε να μαζευτουμε τα 10 ατομα της 2η ομαδικης να παρουμε αυτο το wacko και αλλα 15 ατομα να δωσετε απο 10 euro να παρετε ενα καινουριο.

Αν παλι δεν το θεωρειτε σωστο, μπορουμε να χωριστουμε και αθηνα επαρχεια. Θελετε να κανουμε ενα poll να δουμε τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Απλα απο την στιγμη που εχουμε δωσει ηδη ενα ποσο, πιστευω ειναι πιο σωστο να παρουμε αυτο, που ειναι σε καλη τιμη. Εγω προσωπικα δεν θελω να καλιμπραρω αμεσα, συμμετεχω απλα για να εχω την δυνατοτητα στο μελλον. Τωρα νταξ, δεν επιμενω. Παντως οπως δειχνει η κατασταση, θα μοιραστουμε, εγω προτεινω ειτε να μοιραστουμε αθηνα - επαρχεια, ειτε ομαδικη #2 - νεα ομαδικη.

αυτο ακριβως, ας μαζεψει καποιος τις συμμετοχες να δουμε που βρισκομαστε, γιατι αν ειμαστε πολλοι θα αργησει παρα πολυ και θα αρχισουν οι γκρινιες.

Η εστω αν παμε ολοι μαζι να κανονισουμε οι εντος Αθηνας να το κρατησουμε μια μερα το πολυ και μετα να φυγει για επαρχια οπου θα παρει καμια βδομαδα ανετα.

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Η μέχρι τώρα λίστα με όσους έχουν δηλάωσει ενδιαφέρον έχει ως εξής :

hayabusa

redbighunter

sofix

Daidalos

FANISTELROOY

tifozif1

SirDiman

Jerry007

qbiefox

tragikos

Mpilias

aggelopas

fotme

YDinopoulos

Mvp

panosk82

papajim

victor

schumifer

tstverikoko

TOTAL 20

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Eνημερωμένη λίστα με όσους έχουν ενδιαφερθεί μέχρι τώρα

hayabusa

redbighunter

sofix

Daidalos

FANISTELROOY

tifozif1

SirDiman

Jerry007

qbiefox

tragikos

Mpilias

aggelopas

fotme

YDinopoulos

panosk82

papajim

victor

schumifer

tstverikoko (?)

Mvp

Tην περνάω και στο πρώτο ποστ για να είναι εύκολο να ανατρέξει κάποιος. Αν έχω ξεχάσει κάποιον να μου το πει για να βάλω το όνομα του.

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα και τους

Mvp

tstverikoko

Οποιος εχει δηλωσει μεχρι τωρα ενδιαφερον και δεν εχει αλλαξει γνωμη ας γραψει σε ποια περιοχη ειναι για να δουμε στο περιπου πως μπορουμε να το μοιρασουμε στις περιοχες για να μεινουμε ολοι ικανοποιημενοι.

Γαλατσι-Αθηνα

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Τους έβαλα και αυτους (ο sofix υπήρχε ήδη).

Τον tstverikoko ον βάζω με ερωτηματικό γιατί αν κατάλαβα καλά τον ενδιαφέρει μόνο στην περίπτωση που μπορεί να καλιμπράρει και προτζέκτορα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, προτεινω το εξης... Απο τα 18 ατομα της λιστας, μονο τα 3 ειμαστε απο την 2η ομαδικη. Μπορουμε να μετακομισουμε στο δικο μας thread, να δουμε αν θα συνεννοηθουμε και με τους υπολοιπους 8 δικους μας, και να παρουμε αυτο το wacko. Εσεις μπορειτε να συνεχισετε, αφου ηδη ειστε αρκετα ατομα για ομαδικη. Τωρα νταξ, αμα οι παλιοι δεν μαζευτουμε, περιπλεκονται τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο για τον sofix, τωρα το ειδα!

προσθεσε στο πρωτο ποστ και περιοχες για να κανουμε ταξινομηση. Πχ εγω και ενας αλλος απο Γαλατσι μπορουμε να το παρουμε την ιδια μερα και μετα να παει σε αλλον για να μην χανουμε χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, προτεινω το εξης... Απο τα 18 ατομα της λιστας, μονο τα 3 ειμαστε απο την 2η ομαδικη. Μπορουμε να μετακομισουμε στο δικο μας thread, να δουμε αν θα συνεννοηθουμε και με τους υπολοιπους 8 δικους μας, και να παρουμε αυτο το wacko. Εσεις μπορειτε να συνεχισετε, αφου ηδη ειστε αρκετα ατομα για ομαδικη. Τωρα νταξ, αμα οι παλιοι δεν μαζευτουμε, περιπλεκονται τα πραγματα...

κολλάς, και δυστυχώς δεν ξεκολλάς :)

ναι εχεις δικιο για τον sofix, τωρα το ειδα!

προσθεσε στο πρωτο ποστ και περιοχες για να κανουμε ταξινομηση. Πχ εγω και ενας αλλος απο Γαλατσι μπορουμε να το παρουμε την ιδια μερα και μετα να παει σε αλλον για να μην χανουμε χρονο.

έγινε και αυτό (σε όσους έγραφαν περιοχή στο προφίλ τους )

και από Μοσχάτο βλέπω είμαστε 3 (μωρέ μπράβο :p)

Μένει να γράψουν και οι άλλοι για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

κολλάς, και δυστυχώς δεν ξεκολλάς :)

Απλα 20 ατομα ειμαστε παρα πολλα πιστευω... Και το κακο ειναι οτι θα μαζευτουμε ακομα περισσοτεροι, αφου δεν εχει μπει καποιο οριο. Λογικο να μην μπορεις να με καταλαβεις, αφου δεν εφαγες εσυ την ξενερα που φαγαμε οι της 2ης ομαδικης. Τεσπα, εγω δεν ξαναλεω κατι, κανονιστε τα οπως θελετε. No hard feelings, για να μην υπαρχει παρεξηγηση εξηγησα την σταση μου.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω φασαρία για 70 ευρώ. Μαζευτήκαμε 100 νοματαίοι για να μας βγει λίγα λεπτά έκαστο!

Σκεφτόμουν χθες να το αγόραζα από το παιδί απευθείας για να τελειώνει το σίριαλ και να τα βρίσκαμε μετά, αλλά όπως βλέπω, χόντρυνε πάλι το θέμα!:wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

και όμως, γιατί να μη γίνει η ομαδική??

γιατί να υπάρχουν συνέχεια γκρίνιες?

στο κατω κατω, αν κάποιος δε θέλει να περιμένει, μπορεί να το αγοράσει μόνος του, να καλιμπράρει, και μετά να το πουλήσει σε 10% μικρότερη τιμή απο αυτή που το αγόρασε.

Σκεφτόμουν να μπω κ εγώ μέσα, κυριότερα γιατί γουστάρω την ομαδική σκέψη (καταναλωτικά), αλλά τελικά αποφάσισα όχι.

Πάντως, προσωπική άποψη, είναι ότι κάτι που καινούργιο αξίζει 100, μεταχειρισμένο 70, και με ομαδική 5, αξίζει την αναμονή ακόμα και 3 μηνών...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αμα ειναι να χωριστουμε ας πανε τα παιδια της 2ης ομαδικης να παρουν αν θελουν του wacko αν και δεν το βρισκω και πολυ ακριβοδικαιο, και μετα ας χωριστουμε αθηνα επαρχια οι υπολοιποι να παρουμε απο ενα καινουργιο, εξαλλου 103 ευρω εχει το φτηνοτερο σφραγισμενο και οχι 115 οπως το μαγαζι που ειναι στο λινκ της αγγελιας..

Datacolor Spyder 3 Express -  €103,00 : MadMacs Online Store

Εγω μενω περιστερι..

Link to comment
Share on other sites

Αλλα αμα ειναι να το κανουμε σωστα, να το οργανωσουμε πολυ καλα και σαφεστατα να μην υπαρξουν γκρινιες παλι..

Για παραδειγμα:

2 threads:

1. ομαδικη αγορα καινουργιου μηχανηματος Αθηνα.. Μονο Αθηνα, μεχρι 20 συμμετοχες και η περιοχη του καθενος..

2. ομαδικη αγορα καινουργιου μηχανηματος Επαρχια.. Μονο Επαρχια, μεχρι 20 συμμετοχες και η περιοχη του καθενος

Και αφηνουμε και τα παιδια της δευτερης ομαδικης, αν συμφωνουνε ολοι οτι πρεπει, να κανουν οτι θελουνε με του wacko..

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

α) Κανε ενα edit και βαλε με Αθηνα/Γλυφαδα

β) Το μηχανακι του wacko (no offence dude), ειναι πιο 'παιδικο', πιστευω οτι αξιζει να δωσουμε κατιτις παραπανω και να παρουμε ενα σοβαρο. Οι διαφορες θα ειναι μεγαλες και για 15-20€ που θα δωσουμε τα αξιζουν και με το παραπανω !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.