Jump to content



Ποια ταινία θα προγραμματίσετε να δείτε;


astrolabos

Recommended Posts

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

πριν 3 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Δεν χρειάζεται να την δεις, είναι όλη στο trailer :).

 

Οι ταινίες είναι εικαστικές δημιουργίες. Υπό αυτήν την έννοια δεν έχει αποκλειστική σημασία η ιστορία.

Έτσι… βλέπω ταινίες που ξέρω το τέλος,   σε μερικές μάλιστα έχω επιδιώξει να το μάθω. Επίσης βλέπω ταινίες που έχω δει ξανά.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

 

Οι ταινίες είναι εικαστικές δημιουργίες. Υπό αυτήν την έννοια δεν έχει αποκλειστική σημασία η ιστορία.

Έτσι… βλέπω ταινίες που ξέρω το τέλος,   σε μερικές μάλιστα έχω επιδιώξει να το μάθω. Επίσης βλέπω ταινίες που έχω δει ξανά.

 

Στο πρώτο μισό συμφωνώ. Πολλές φορές όμως, η πρότερη γνώση της ιστορίας δίνει φτωχότερη εμπειρία πρώτης θέασης.

Όταν ένας αντίπαλος προορίζεται να είναι άγνωστος για μεγάλο μέρος της ταινίας και τον ξέρεις από το trailer, ή όταν υπάρχει ένα σημείο που υποτίθεται ότι ο ήρωας κινδυνεύει και έχεις δει πώς γλιτώνει... δεν είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ελπίζω να είναι 4 ώρες ταινία, διότι 6 λεπτά τρέιλερ στο οποίο υπάρχει αρκετό υλικό για τριλογία, αν πάνε να το χωρέσουν σε 2-2,5 ώρες, πάλι κράξιμο θα φάνε. Ειλικρινά αν είναι 2-2,5 ώρες, ΟΛΟ το διοικητικό συμβούλιο της WB, θα πρέπει να απολυθεί/παραιτηθεί άμεσα και να πάει να ασχοληθεί με το ψάρεμα.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, yanni said:

Ελπίζω να είναι 4 ώρες ταινία, διότι 6 λεπτά τρέιλερ στο οποίο υπάρχει αρκετό υλικό για τριλογία, αν πάνε να το χωρέσουν σε 2-2,5 ώρες, πάλι κράξιμο θα φάνε. Ειλικρινά αν είναι 2-2,5 ώρες, ΟΛΟ το διοικητικό συμβούλιο της WB, θα πρέπει να απολυθεί/παραιτηθεί άμεσα και να πάει να ασχοληθεί με το ψάρεμα.

 

Δεν είμαι σίγουρος για το άμα το λες σοβαρά η ταινία να έχει 4 ώρες διάρκεια αλλά μετά το bvs ήταν κατηγορηματικοί το justic league να είναι κάτω από 2 ώρες.

Δεν νομίζω να είναι πάνω από 2 ώρες και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, rip_noob said:

 

Δεν είμαι σίγουρος για το άμα το λες σοβαρά η ταινία να έχει 4 ώρες διάρκεια αλλά μετά το bvs ήταν κατηγορηματικοί το justic league να είναι κάτω από 2 ώρες.

Δεν νομίζω να είναι πάνω από 2 ώρες και αυτό.

Σοβαρά το λέω. Το τρέιλερ έχει τόσο πολύ υλικό και φαινομενικά εντελώς ασύνδετες σκηνές μεταξύ τους, που αν η ταινία δεν είναι μεγάλης διάρκειας, θα έχει το κλασικό πρόβλημα των ταινιών της DC. Θα πηδάει βιαστικά από την μία σκηνή στην άλλη, στην προσπάθειά της να χωρέσει όλο αυτό το υλικό μέσα σε ένα δίωρο που θα την κάνει το ίδιο τραγική με τις προηγούμενες. Αν οι ταινίες της Marvel έχουν κάτι σημαντικό που δεν έχουν αυτές της DC, είναι η ομαλή μετάβαση από την μία σκηνή στην άλλη και η ομαλή ροή της ιστορίας, σε όλη την διάρκεια της ταινίας. Για αυτό και δεν κουράζουν, ακόμα και όταν είναι 2,5 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.