Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω κατι? τα 668 ειναι πολυ καλυτερα απο τα hd681 που προτεινε το παιδι απο πανω?

επισης να ρωτησω απο αυτα εδω ειναι πολυ καλυτερα και τα δυο μοντελα που προαναφερθηκαν?

Microsoft Ακουστικά με Μικρόφωνο Lifechat LX-3000 - Headsets - plaisio.gr

Έγινε επεξεργασία από Mpilias
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 30 Μαρτιου, πολυ πιθανο να παρω και εγω ενα κομματι. Οποτε ενα ισως απο μενα, και το σιγουρευουμε στην πορεια

Link to comment
Share on other sites

τα hd681 ειναι καλυτερα η χειροτερα απο τα hd668..

Βασει αριθμολογησης ειναι καλυτερα, πρακτικα ξερουμε? Αν ειναι εστω ισα τοτε να κανουμε ντου ισως γι αυτα ειναι και φτηνοτερα..

Υ.Γ. SirDiman, qbiefox, sofix και redbighunter, πως την ειδαμε οι πεντε μας? Θα ταραξουμε τις ομαδικες?

Link to comment
Share on other sites

τα hd681 ειναι καλυτερα η χειροτερα απο τα hd668..

Βασει αριθμολογησης ειναι καλυτερα, πρακτικα ξερουμε? Αν ειναι εστω ισα τοτε να κανουμε ντου ισως γι αυτα ειναι και φτηνοτερα..

Υ.Γ. SirDiman, qbiefox, sofix και redbighunter, πως την ειδαμε οι πεντε μας? Θα ταραξουμε τις ομαδικες?

:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα σήμερα το distributor στην Ελλάδα και μου είπαν ότι δεν υπάρχουν (όπως ήταν αναμενόμενο), οπότε περιμένουμε το Thomann. Επίσης είναι καλό που μαζευόμαστε πολλοί καθώς για παραγγελία >299€ δε θα έχουμε μεταφορικά από το thomann.

Τώρα όσον αφορά τις διαφορές των hd681 και hd668B.

Mpilia αν δεις τα specs των ακουστικών στο site της superlux θα παρατηρήσεις τις εξής διαφορές:

(hd681) Rated Impedance: 32 Ω -> Rated Impedance: 56 Ω (hd668b)

(hd681) Earpad:leather -> Ear Pads: Leatherette (hd668b)

(hd681) Cable: 2.5-meter (8.2 ft.) straight, single-sided -> Cables: 1-meter (3.3 ft.) & 3-meter (9.8 ft.) straight, single-sided; plug-in cable on headphones (mini stereo connector) (hd668b)

Εγώ θεωρώ στα + το ότι τα hd668b έχουν αποσπώμενο καλώδιο και έρχονται μαζί με καλώδια μεγαλύτερου μήκους. Για τα μαξιλαράκια των αυτιών δε μπορώ να αποφανθώ :p

Όσον αφορά τη μεγαλύτερη αντίσταση στο τι προσφέρει ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι με μεγαλύτερη αντίσταση θελεις καλύτερη καρτα ηχου-ενισχυτή να τα "οδηγησει".

Ας μείνουμε στο 668Β μιας και ειναι σίγουρα καλα εκτος αν κάποιος γνωστης μας διαφωτίσει :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι με μεγαλύτερη αντίσταση θελεις καλύτερη καρτα ηχου-ενισχυτή να τα "οδηγησει".

Ας μείνουμε στο 668Β μιας και ειναι σίγουρα καλα εκτος αν κάποιος γνωστης μας διαφωτίσει :)

Όχι πάντα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνω μια πρόχειρη λίστα (απλώς για να υπάρχει) όσων έχουν δηλώσει ενδιαφέρον :

papajim

Reaper

BloodMage

racer (ίσως χ2)

dunkel Stern

galactob

SirDiman

alexiss2044

qbiefox (ίσως)

Daytime Dreamer

salonicafan (ίσως)

Indiko Xoiridio

Για τους redbighuner, sofix και Mpilias δε έχω καταλάβει. Αλλά δεν πειράζει γιατί είναι μια πρόχειρη λίστα, απλώς για να μη ψάχνουμε στις σελίδες αν αυξηθούν όσες μέρες θα περιμένουμε μέχρι να γίνουν διαθέσιμα τα ακουστικά στο Thomann (αν αυξηθούν οι συμμετοχές θα ανανεωθεί η λίστα σε επόμενη σελίδα, αλλιώς θα την κάνω edit αυτήν εδώ).

btw αν πάρουν οι παραπάνω έχουμε δωρεάν τα μεταφορικά από το Thomann (σύμφωνα με την προηγούμενη τιμή) :dance3:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν γινει αγορα σιγουρα θα χουμε τσαμπα μεταφορικα, ειμαστε πολλοι αν παρουμε το 70% εστω..

Εγω στο ισως ειμαι μη με βαλετε ακομα..

Τα 668 ειναι δηλαδη καλυτερα ποιοτικα σε ηχο απο τα 681 ετσι?

ποσο εχουν τα 668?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν γινει αγορα σιγουρα θα χουμε τσαμπα μεταφορικα, ειμαστε πολλοι αν παρουμε το 70% εστω..

Εγω στο ισως ειμαι μη με βαλετε ακομα..

Τα 668 ειναι δηλαδη καλυτερα ποιοτικα σε ηχο απο τα 681 ετσι?

ποσο εχουν τα 668?

Είχαν 29 ευρώ. Λογικά και η τιμή που θα βάλουν στην νέα παρτίδα εκεί θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

*Με X-fi xtreme gamer, θα παίζουν καλά; ή θα πρέπει να αλλάξω κάρτα/να πάρω ενιχυτή;

*Τα μεταφορικά πόσο πάνε, εφόσον δε μαζευτούν αρκετές παραγγελίες;

Μάλλον κι εγώ μέσα, αλλά θα πρέπει να ξέρω τα παραπάνω για σίγουρα :)

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για το ψιλο offtopic αλλα να κάνω μια απαραίτητη νουμποερώτηση: πως τα πληρώνουμε-παραλαμβάνουμε; :o εχω κάνει πολλές αγορές με πιστωτική και paypal αλλά ποτέ ως τώρα ομαδική.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

*Με X-fi xtreme gamer, θα παίζουν καλά; ή θα πρέπει να αλλάξω κάρτα/να πάρω ενιχυτή;

*Τα μεταφορικά πόσο πάνε, εφόσον δε μαζευτούν αρκετές παραγγελίες;

Μάλλον κι εγώ μέσα, αλλά θα πρέπει να ξέρω τα παραπάνω για σίγουρα :)

1) Επειδή δεν είναι πολλά τα ohms (56) νομίζω η κάρτα σου δε θα έχει πρόβλημα να τα οδηγήσει, αλλά ας απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα.

2) Όσον αφορά τα μεταφορικά ισχύουν αυτά κι αν μεταφράζω σωστά για εμάς (Ελλάδα) είναι 20€, όσο κι αν είναι το βάρος τις παραγγελίας, και free of charge αν η παραγγελία ξεπερνάει τα 299€.

συγνωμη για το ψιλο offtopic αλλα να κάνω μια απαραίτητη νουμποερώτηση: πως τα πληρώνουμε-παραλαμβάνουμε; :o εχω κάνει πολλές αγορές με πιστωτική και paypal αλλά ποτέ ως τώρα ομαδική.

Λογικά κάποιος καλός άνθρωπος θα προσφερθεί να συγκεντρώσει τα λεφτά και θα γίνει μια παραγγελία. Μόλις αυτός τα παραλάβει θα αρχίσει να τα μοιράζει στους δικαιούχους (είτε με συναντήσεις, είτε με ταχυδρομείο όπου αυτές δεν είναι εφικτές)

Έγινε επεξεργασία από papajim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Mpilias

η διαφορα τους απ'οτι εχω ψαξει ειναι οτι τα 668b ειναι πιο "flat/neutral" απο τα 681b

τα 681b εχουν πιο μπασαριστο ηχο και λιγο ψηλοτερες συχνοτητες..

και γενικα λενε στα ξενα φορουμ για μονταρισμα οτι γινονται καλυτερα..

το θεμα ειναι γιατι ακριβως τα χρειαζεσαι..και τι μουσικη ακους κτλ..

για μενα πχ θελω οσο πιο flat ηχο γινεται για studio recording..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.