Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

Λοιπόν, προφανώς στο thomann είχαν κάποια στην αποθήκη και ήταν εχτές διαθέσιμα και νέα παραλαβή έρχεται όπως μου είχαν πει και στο mail στις 30/3.

Συμφωνώ κι εγώ να μαζέψει κάποιο άλλο μέλος τα χρήματα. Πχ. Alexiss ή ο Deninho ( άλλωστε τη ομαδική δεν τη ξεκίνησα για να μαζέψω λεφτά, αλλά για δωρεάν μεταφορικά :p ). Απλώς θεωρώ ότι είναι καλύτερα να τα μαζέψει κάποιος από Αθήνα μιας κι είμαστε οι περισσότεροι στην Αττική.

Στο θέμα μας τώρα, αν είναι να κανονίσουμε ποιος θα μαζέψει τα λεφτά (περιμένουμε και τον alexiss) και να αρχίσουμε να τα στέλνουμε έτσι ώστε το παλικάρι που θα τα μαζεύει να τα έχει μέχρι τις 25/3 να κάνει προπαραγγελία... (αλλά μπορεί να τα έχουν διαθέσιμα και νωρίτερα)

update της λίστας

1) tragikos (x2)

2) salonicafan (x2)

3) racer (ίσως x2)

4) qbiefox (ίσως x2)

5) papajim

6) Reaper

7) BloodMage

8) dunkel Stern

9) galactob

10) SirDiman

11) alexiss2044

12) Daytime Dreamer

13) Indiko Xoiridio

14) riben1

15) Mer

16) eloydark

17) apostolis22

18) redbighunter

19) victor

20) JaguarOne

21) Mpilias (ίσως)

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, προφανώς στο thomann είχαν κάποια στην αποθήκη και ήταν εχτές διαθέσιμα και νέα παραλαβή έρχεται όπως μου είχαν πει και στο mail στις 30/3.

Συμφωνώ κι εγώ να μαζέψει κάποιο άλλο μέλος τα χρήματα. Πχ. Alexiss ή ο Deninho ή redbighunter ( άλλωστε τη ομαδική δεν τη ξεκίνησα για να μαζέψω λεφτά, αλλά για δωρεάν μεταφορικά :p ). Απλώς θεωρώ ότι είναι καλύτερα να τα μαζέψει κάποιος από Αθήνα μιας κι είμαστε οι περισσότεροι στην Αττική.

Στο θέμα μας τώρα, αν είναι να κανονίσουμε ποιος θα μαζέψει τα λεφτά (περιμένουμε και τον alexiss) και να αρχίσουμε να τα στέλνουμε έτσι ώστε το παλικάρι που θα τα μαζεύει να τα έχει μέχρι τις 25/3 να κάνει προπαραγγελία... (αλλά μπορεί να τα έχουν διαθέσιμα και νωρίτερα)

update της λίστας

papajim

Reaper

BloodMage

racer (ίσως χ2)

dunkel Stern

galactob

SirDiman

alexiss2044

qbiefox (ίσως χ2)

Daytime Dreamer

salonicafan (ίσως)

Indiko Xoiridio

deninho (ίσως)

riben1

Mer

eloydark

Mpilias (ίσως)

apostolis22

εμενα ολα με ξεχνας!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Τι το ιδιαίτερο έχουν τα παιχνίδια που η μουσική δεν έχει;:hmm:

(δεν είμαι ο πιο σχετικός με hi-fi οπότε μην βαράτε...)

φαντάζομαι ότι ένα καλό ζευγάρι ακουστικά/ηχεία θα τονίσουν τις ατέλειες που παράγονται από την μέτριας ποιότητας μουσική/sand effects που έχουν συνήθως τα παιχνίδια (χωρίς όμως να είναι κανόνας)

αυτό γίνεται ακόμη πιο έντονο αν τα ακουστικά οδηγούνται από onboard audio ή/και κακό ενισχυτή (για την ώρα τουλάχιστον έτσι θα είμαι...)

Από την άλλη πλευρά, ο καλής ποιότητας ήχος είναι και ο ισορροπημένος. Τα sound effects δεν θέλεις να έχουν flat ήχο: πχ είναι επιθυμητή η τόνωση των χαμηλών στις εκρήξεις κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Υπολογίστε με σίγουρα για 2.

Μένω Δρυμό Θεσσαλονίκης και θα προτιμούσα να πληρώσω με paypal.

Φυσικά και τα έξοδα για courier αποστολή στην πόρτα μου δικά μου.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ειδοποιήσουμε το Thomann να κάνει και δεύτερη παραγγελία ακουστικά, γιατί άμα πάρουμε όλοι εμείς το βλέπω να ξαναμένει χωρίς stock :p

PS. Έγινε και ενημέρωση της λίστας στο ποστ #63

Έγινε επεξεργασία από papajim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

My 2 cents. Αν κάποιοι τα θέλουν για gaming, ας τα πάρουν, λαμβάνοντας υπ'οψην οτι ειναι σαν να παίρνουν μια F1 για τις καθημερινές τους μετακινήσεις. Απόλυτο αλλα καθόλου ευχάριστο.

Γενικότερα τα HD-668B έχουν audiophile προσανατολισμό και δεν αποδίδουν τα μέγιστα σε "υπερβολές" (βλ. μπαμ-μπουμ, ουρλιαχτα κλπ :p )...

Βέβαια, στα λεφτά τους, δεν μπορείτε να διεκδικήσετε τιποτε παραπάνω και καλά θα κάνετε να τα πάρετε "για οταν την δείτε ποιότητα".

Αν και πάλι ειστε σίγουροι οτι δεν θα ακούσετε ποτέ jazz σε flac κλπ, αδικος κόπος. Παρτε κανενα Logitech headset.

Επίσης, λάβετε υπ'οψην σας οτι ειναι απαιτητικό ακουστικό σε οτι αφορά την ενίσχυση. Επάνω στην Xonar D2X, ανακάλυψα πως πρέπει να έχω αρκετές φορές την ένταση στο τέρμα για να ακούσω ικανοποιητικά. Και μιλάμε για την D2X η οποία εχει μπόλικα dB, ποσο μάλλον για μια onboard. Μαλλον θα απογοητευτείτε. Ίδια ιστορία και στο iPod, οπου ναι μεν ειχε περισότερη ένταση λογω preamp, αλλα παραμόρφωνε ευκολα στις υψηλές εντάσεις.

Τα πράγματα άλλαξαν οταν μπηκαν πανω στο DAC, οπου πλέον δυσκολεύομαι να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά περιπου στην μέση της έντασης.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα άλλαξαν οταν μπηκαν πανω στο DAC, οπου πλέον δυσκολεύομαι να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά περιπου στην μέση της έντασης.

Γιατί, σε τσιγκλάνε στα μάτια ή κλαις αναλογιζόμενος την ποιότητα που έχουν για τα λεφτά που πωλούνται; :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.