Jump to content



.:: Ας πιάσουμε... κανά δορυφόρο... a newbie guide ::.


Recommended Posts

Και images υπάρχουν και cccam/mgcamd παίζουν.όλα τα τζιμάνια που ρώτησα τι να πάρω μου είπαν με την μια vu+.

Εκτός βέβαια που είναι και γνήσιος και έχεις εγγύηση από αντιπροσωπεία και όχι από τον κάθε κινέζο.

Τον VU+ uno τον έχει φίλος και ο δέκτης πετάει.

Είναι πολύ μικρή η διαφορά από dm800se κλώνο, με vu+ uno γνήσιο για να πάρει κάποιος κινεζιά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα

1:στις 3 μοιρες η digea παιζει οκ εδω κ καιρο απλα θελει hd δεκτη τα biss ειναι ευκολα να τα βρεις αλλωστε ελληνες σε forum τα ανανεωνουν οπτε χρειαστει.αλλα αν θελει καποιος να βλεπει τουρκικα χεχε βαρε original toyrksat 42.

2.dm800 απο ταιβαν ειναι οκ μακρια απο κινα εχω 2 dm 800 κ ξερω, ενας ferrari me nemesis enigma 2.6 κ usb για epigeia τv k wifi stick tp link 322 mono ta a/b/g παιζουν η σειρα Ν δε λειτουργει,ο 2ος ειναι sim1 me dreamelite133 phoinix εδω ξεχνασ usb tv λογω kernel,παιζουν καμπανα 2 χρονια τωρα,οτι ποιο νεο παιζει καλυτερα απλα αν λυπασαι 30 ευρω για ταιβαν θα το πληρωσεισ ακριβα μετα.

3.ο vuo+ δε ειναι ολοι original κ εδω θελει προσοχη,κ ειναι αντιγραφη του dreambox αλλωστε παιρνει τα ιδια σχεδον firm plugin κ εχουν προβλημα με dm γιαυτο δε λει enigma2 τωρα τελευταια,παντως ειναι καλα μηχανηματα κ τιμια.

Έγινε επεξεργασία από billis2
Link to comment
Share on other sites

Και images υπάρχουν και cccam/mgcamd παίζουν.όλα τα τζιμάνια που ρώτησα τι να πάρω μου είπαν με την μια vu+.

Εκτός βέβαια που είναι και γνήσιος και έχεις εγγύηση από αντιπροσωπεία και όχι από τον κάθε κινέζο.

Τον VU+ uno τον έχει φίλος και ο δέκτης πετάει.

Υπάρχει κάποιο μοντέλο τους που να είναι και DVB-T MPEG-4 αποκωδικοποιητής;

Link to comment
Share on other sites

αυτός αλλά το μαλλί πάει πολύ.

VU+ Ultimo PVR HDTV 1 x DVB-S2 1 x DVB-C,T - (HD 1080i) -

Κάποιος που θα επιλέξει αυτόν, με ~100€ από Ebay.co.uk, τι θα στερηθεί; :hmm:

(το αν είναι σημαντικά, το κρίνει ο καθένας μόνος του, αφού μιλάμε για 5πλάσια τιμή...)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το βλεπω καποιος που θελει κατι απλο, θα κανει μια χαρα την δουλεια του.

Για περισσοτερα (plugins,images, κλπ) δεν κανει μιας και δεν λεει οτι μπορεις να πειραξεις το λειτουργικο...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] δεν έχω άποψη για τον συγκεκριμένο.

[MENTION=3150]sofix[/MENTION] για jsc μόνο παίρνεις έναν δέκτη ότι να ναι που να έχει card reader με irdeto.Η ότι είναι η κάρτα τέλος πάντων.Δεν αξίζει να σκάσεις ένα σωρό λεφτά για κάτι που δεν θα σου χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που ξέχασα να αναφέρω.Μακριά από τους Dm που έχουν Μ tuner (ALPS 801A).Είναι τα γνήσια και είναι προβληματικά.50-50 να πέσετε σε φόλα και να σας πετάει 0 snr και tune failed.

τα κινέζικα είναι ποιο αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες ξεκίνησε επιτέλους η μετάδοση των AL JAZEERA SPORTS HD και στον hotbird( 11013.00 H 27500 2/3).Οπότε κι εγώ θα ήθελα μια καλή πρόταση για δέκτη hd,από όσους έχουν κάτι υπόψιν...Και κάτι ακόμη:Γνωρίζει κανείς αν η viaccess 4.0 του jsc sports είναι συμβατή σε παλιό echostar dsb-808 με ενσωματωμένο viaccess?

Link to comment
Share on other sites

βασικά δέκτη πρέπει να ψάχνει κάποιος ανάλογα με τις ανάγκες του.Μια καλή λύση είναι ο VU+ UNO.Αλλά έχει 300 ευρώ και δεν ξέρω τι κάρτες μπορεί να πάρει.

Κάποιος που θέλει να πάρει ένα δέκτη για να βάλει μια κάρτα μπορεί να πάρει έναν οποιοδήποτε δέκτη αρκεί να έχει cardreader και να μπορεί να διαβάσει την κάρτα.

Αν λοιπόν θες ένα δέκτη για jsc πάρε έναν οποιοδήποτε HD που να την υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα..

Για να βλέπω NOVA στην Ολλανδία τι χρειάζεται να κάνω?

Φαντάζομαι να κάνω αίτηση κανονικά με Ελληνική διεύθυνση(π.χ. των γονέων μου)

..και μετά να βάλω στην βαλίτσα αποκωδικοποιητή, κάρτες, μάρτες..κλπ

Βασικά μέχρι εδώ καλά τα λέω?

...και μετά? Στο σπίτι ήδη υπάρχει πιάτο κάτοπτρο.. τι χρειάζεται να κοιτάξω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα είπες.

Κοιτάς απλά το πιάτο να είναι επαρκές για να πιάνεις τον δορυφόρο που εκπέμπει η Nova ( 13E - Hotbird ) και να μπορείς να το στοχεύσεις εκεί.

satbeams.com/footprints για να δείς περίπου τι μέγεθος πιάτο θες εκεί που είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ενα 60αρι πιατο και με ενα απλο φτηνουλι LNB θα σε καλυψει συμφωνα με αυτο.

Ενα καλο 90αρι αλουμηνιου ομως με ενα καλο LNB (ΜΤΙ Greyline ή Inverto Black Titanium), θα σε βγαλει ασπροπροσωπο σε αρκετα δυσμενεις καιρικες συνθηκες (βροχες κλπ).

ΥΓ: Mην δινεις σημασια στα "0.1 / 0.2 /xx db". Πλεον πολυ πιο καθοριστικο ρολο παιζει η διαμετρος και το μεταλο του κατοπτρου, παρα το LNB !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.