Jump to content



Windows Phone [Series 7] Thread


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Δηλαδής μόνο μέσω zune μπορείς να βάλεις μουσική, εικόνες κλπ στο τηλέφωνο?

Το ψάχνω ακόμα το λειτουργικό, αλλά έχω εντυπωσιαστεί. Σφαίρα (και δεν έχει και φοβερά χαρακτηριστικά η συσκευή μου), απλό και κατανοητό, και κυρίως εύχρηστο. Me likes. :T:

Μιας και το δουλεύεις αρκετό καιρό, υπάρχει καμιά λεπτομέρεια που πρέπει να ξέρω? Σχετικά με λειτουργικό, εφαρμογές κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω για ήχο κλήσης τραγούδι απο τη μουσική μου? Και αν ναι, πως? Δεν καταφερα να βρω κάτι σχετικο.

Λυσεις:

Yourang (βρισκεις βιντεακι απο youtube και το κανει ringtone - με περιορισμο 39 δευτερολεπτων)

Ή γραψε στο marketplace ringtone και βρες καποια εφαρμογη.

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω της free ringtone. :)

ή κανεις αυτο εδω:

http://www.microsoft.com/windowsphone/el-gr/howto/wp7/start/create-ringtones.aspx

Link to comment
Share on other sites

Θα βρω άκρη με τα ringtones ελπίζω.

Άλλη απορία.

Πως μπορώ να στείλω μια εικόνα κατευθείαν στο skydrive? Υπάρχει η επιλογή, αλλά είναι γκρι και δεν πατιέται.

Τα αρχεία που έχω στο skydrive, μπορώ μόνο να τα δω από το κινητό ή μπορώ και να τα αποθηκεύσω?

Link to comment
Share on other sites

Θα βρω άκρη με τα ringtones ελπίζω.

Άλλη απορία.

Πως μπορώ να στείλω μια εικόνα κατευθείαν στο skydrive? Υπάρχει η επιλογή, αλλά είναι γκρι και δεν πατιέται.

Τα αρχεία που έχω στο skydrive, μπορώ μόνο να τα δω από το κινητό ή μπορώ και να τα αποθηκεύσω?

Eχεις βαλει προφανως Live ID ε?

Υπαρχει επιλογη οτιδηποτε τραβας με την καμερα να ανεβαινει αυτοματα στο Skydrive ή και μετα κανεις share στην υπηρεσια.

Υπαρχει φυσικα και application Skydrive που εχεις προσβαση σε ΟΛΑ σου τα αρχεια.

Στο επομενο update δεν θα χρειαζεται καν app, θα ειναι ενσωματωμενο στο λειτουργικο μεσα.

EDIT: μην ξεχασεις να ενεργοποιησεις το Wireless Sync.

Μολις το βαζεις το βραδακι στη φορτιση θα περναει ο,τι νεο υπαρχει σε ανοικτο PC.

Προσωπικα με αυτο, το κινητο πλεον δεν το συνδεω στο PC ποτε....

EDIT2:

ΔΕΝ ξερω αν θελεις Bluetooth transfer κλπ και πως/αν ξεκλειδωνει η συσκευη σου -κοιταξε στο XDA-

Παντως υπαρχει τροπος με app απο DFT για BT transfers.

Link to comment
Share on other sites

Eχεις βαλει προφανως Live ID ε?

Υπαρχει επιλογη οτιδηποτε τραβας με την καμερα να ανεβαινει αυτοματα στο Skydrive ή και μετα κανεις share στην υπηρεσια.

Υπαρχει φυσικα και application Skydrive που εχεις προσβαση σε ΟΛΑ σου τα αρχεια.

Στο επομενο update δεν θα χρειαζεται καν app, θα ειναι ενσωματωμενο στο λειτουργικο μεσα.

EDIT: μην ξεχασεις να ενεργοποιησεις το Wireless Sync.

Μολις το βαζεις το βραδακι στη φορτιση θα περναει ο,τι νεο υπαρχει σε ανοικτο PC.

Προσωπικα με αυτο, το κινητο πλεον δεν το συνδεω στο PC ποτε....

EDIT2:

ΔΕΝ ξερω αν θελεις Bluetooth transfer κλπ και πως/αν ξεκλειδωνει η συσκευη σου -κοιταξε στο XDA-

Παντως υπαρχει τροπος με app απο DFT για BT transfers.

Έχω βάλει Live ID, αλλά συνεχίζει να είναι γκρι η επιλογή. Βασικά κάνω σύνδεση με live id και δεν αλλάζει κάτι. Συνεχίζει να μου λέει "set up an account". Ωστόσο το marketplace και το live λειτουργούν κανονικά.

Skydrive έβαλα την εφαρμογή, αλλά θα ήθελα να μπορώ να τις ανεβάζω και χωρίς να χρειάζεται να το ανοίγω κάθε φορά.

Mail (hotmail/gmail) κλπ, μπορώ να βλέπω απ τη συσκευή? Πάω πχ να συνδέσω το gmail μου και βγάζει σφάλμα.

Το wireless sync καταπληκτικό, το ενεργοποίησα χθες. Πλέον το συνδέω μόνο αν θέλω να περάσω μουσική. :T:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ fb account συνδέεται κανονικά. Live και gmail δεν. Τι διάολο γίνεται? :wall:

Αν το κάνω ένα reset? Τι χάνω?

μου το ειχε κανει και μενα στην αρχη. θα συνδεθει θελει το χρονο του!:p

επισης εμενα οσες φορες και αν συγχρονισα με google τις επαφες μου ποτε δεν τις ανεκτησα πληρως..!:p

Link to comment
Share on other sites

μου το ειχε κανει και μενα στην αρχη. θα συνδεθει θελει το χρονο του!:p

επισης εμενα οσες φορες και αν συγχρονισα με google τις επαφες μου ποτε δεν τις ανεκτησα πληρως..!:p

Συσκευή? Και όταν λες θέλει το χρόνο του? Εννοείς ότι στην αρχή δεν συνδεόταν με windows live account? Για πόσο περίπου?

Link to comment
Share on other sites

Συσκευή? Και όταν λες θέλει το χρόνο του? Εννοείς ότι στην αρχή δεν συνδεόταν με windows live account? Για πόσο περίπου?

lumia 800.:wall::wall:

τα εβαλα ολα τα στοιχεια και δεν συγχρονιζε κατι αλλο επιασα να κανω και μετα απο λιγη ωρα που το ξαναεπιασα συγχρονισε.ετσι στο ξαφνικο. το hotmail ειχε συγχρονισει το google δεν συγχρονιζε.το κινητο πλεον δεν το χρησιμοποιω (κοινως τοχω και το βλεπω!!:p) μιας και εκλεψα της κοπελας μου το note. δεν με βολεψε ποτε το λειτουργικο οσο γρηγορο και ας ειναι,ακριβως σαν το ios.

Link to comment
Share on other sites

τα εβαλα ολα τα στοιχεια και δεν συγχρονιζε

Εγω ενω βάζω τα στοιχεία (id/pass), δεν μου εμφανίζει το account στη λιστα με τα accounts/mails.

Μου βγάζει σφάλμα:

Oops! We 're having a problem that we can't solve at the moment. Try again later.

Αυτο με live και google. Δοκίμασα το account του fb και το δεχτηκε κανονικα. Το έβαλε στη λιστα με τα accounts, συγχρόνισε δεδομένα και έπαφες, όλα κομπλε.

Αν έχει κανεις καμια ιδέα ειναι ευπρόσδεκτη. :help:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενω βάζω τα στοιχεία (id/pass), δεν μου εμφανίζει το account στη λιστα με τα accounts/mails.

Μου βγάζει σφάλμα:

Αυτο με live και google. Δοκίμασα το account του fb και το δεχτηκε κανονικα. Το έβαλε στη λιστα με τα accounts, συγχρόνισε δεδομένα και έπαφες, όλα κομπλε.

Αν έχει κανεις καμια ιδέα ειναι ευπρόσδεκτη. :help:

ακριβως αυτο μου εβγαζε και μενα.επανεκκινηση του εκανες φανταζομαι ε?κατσε να βαλω την σιμ μου εκει να δω τι παιζει να σου πω!:)

εδιτ:

ονομα λογαριασμου: Google

ληψη νεου περιεχομενου: ωριαια (αυτο ηταν δικη μου επιλογη δεν αλλαζει αν αλλαξεις χρονικο διαστημα!)

ληψη email: των τελευταιων 7 ημερων (παλι δικη μου επιλογη!)

περιεχομενο για συγχρονισμο: τικαρεις οποιο θες εγω εχω επαφες και μειλ.

ονομα χρηστη@gmail.com

κωδικος προσβασης:οτι εχεις βαλει

διακομιστης: m.google.com

τικ στο ο διακομιστης απαιτει κρυπτογραφημενη συνδεση.

καταγραφη: ανενεργη.

αυτες τις επιλογες εχει σε μενα και ετσι συγχρονιζει κανονικα. τις εγραψα τελειως αναλυτικα σε περιπτωση που εχει διαφορες με την δικη σου συσκευη!:)

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τίποτα. Αν δεν βρω κατι σχετικό, σκέφτομαι για reset.:wall:

Edit: Αν κάνω reset το τηλέφωνο, πρέπει να το διαγράψω από το λογαριασμό (στο hotmail μου το εμφανίζει κανονικά) για να μπορώ να χρησιμοποιήσω τον ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τίποτα. Αν δεν βρω κατι σχετικό, σκέφτομαι για reset.:wall:

Edit: Αν κάνω reset το τηλέφωνο, πρέπει να το διαγράψω από το λογαριασμό (στο hotmail μου το εμφανίζει κανονικά) για να μπορώ να χρησιμοποιήσω τον ίδιο?

αν κανεις ρισετ χανονται ΟΛΑ.οποτε δεν εχεις θεμα..δεν φανταζομαι κατι αλλο που εχεις και δεν συνδεεται.ακριβως το ιδιο μου ειχε βγαλει και μενα παντως και συγχρονισε πιο μετα.δεν θυμαμαι αν εχω πειραξει κατι αλλο. μηπως εχεις κλειστα τα δεδομενα και εχει φαει σκαλωμα απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

Και ανοιχτα που τα είχα το ίδιο πρόβλημα είχα. Δοκίμασα πάλι, τα άνοιξα, αλλα τίποτα.:wall:

αφησετα λιγο ανοιχτα. εχε ανοιχτο το wifi να μην χρεωνεσαι.μην κλεισει η οθονη γιατι κλεινει και το wifi.μετα απο λιγο δοκιμασε παλι να συνδεθεις.οταν εχεις κλειστη την ανανεωση δεδομενων δεν ξερω αν και κατα ποσο κανει συγχρονισμο.χθες που ηταν στην επιλογη battery saver δεν με αφηνε να κανω επεξεργασια των mail μου,για να σου πω τι ρυθμισεις ειχα κανει.οταν εχω το battery saver δεν κανει συγχρονισμο παρα μονο χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.