Jump to content



Windows Phone [Series 7] Thread


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

Το battery saver "κλεινει" τα background services .

Εγω το χω off.

οπως μεταξυ αλλων και τον συγχρονισμο. σωζει ζωες αυτη η λειτουργια..!:p μου εβγαζε δυο μερες η μπαταρια η μιση δευτερη ηταν με battery saver!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Νταξει αν θελεις μεγιστο χρονο αναμονης το χεις ON, εγω προσωπικα που πρακτικα αυτο με "καιει", το παντα up to date εχω το battery saver OFF.

Υπαρχει και η επιλογη βεβαια να ανοιγει οταν παει η μπαταρια γυρω στο 10%

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει κατι, παλι τα ίδια. Ασε που δεν νομίζω να έχει σχέση. Το πρόβλημα είναι ότι παει να μπει (λεει connecting κλπ πανω), τελικα μπαινει (λεει you are signed in) και τότε πετάει το error που έγραψα πιο πάνω και δεν εμφανίζει το account στη λιστα με τα accounts.

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το hard reset, όλα οκ με το account τώρα.

Υπάρχει τρόπος να μη συγχρονίζει τις επαφές από το windows live? Δηλαδή να μη τις βλέπω στο people hub, γιατι προστέθηκαν στις επαφες που είχα ήδη και γίνεται ο χαμος τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Aν απενεργοποιησεις το Windows Live > ΠΑΝΕ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΣΟΥ.

ΑΚΑ εκει αποθηκευονται πλεον τα τηλεφωνα σου.

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να μπεις και να κανεις merge οσες επαφες εχουν FB/Twitter/live/τηλεφωνο.

Ολα σε ενα νοικοκοιρεμενα.

Εγω πχ στο filter εχω μονο τις Windows Live και ΑΝ χρειαστω καποιον που δεν εχω στο live (δηλαδη το τηλεφωνο του) και θελω πχ να του γραψω στον "τοιχο" του στο FB ή να του στειλω κατι στο twitter τον βρισκω απο το search.

Μerge μπορεις να κανεις και απο το live.com.

Link to comment
Share on other sites

Aν απενεργοποιησεις το Windows Live > ΠΑΝΕ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΣΟΥ.

ΑΚΑ εκει αποθηκευονται πλεον τα τηλεφωνα σου.

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να μπεις και να κανεις merge οσες επαφες εχουν FB/Twitter/live/τηλεφωνο.

Ολα σε ενα νοικοκοιρεμενα.

Εγω πχ στο filter εχω μονο τις Windows Live και ΑΝ χρειαστω καποιον που δεν εχω στο live (δηλαδη το τηλεφωνο του) και θελω πχ να του γραψω στον "τοιχο" του στο FB ή να του στειλω κατι στο twitter τον βρισκω απο το search.

Μerge μπορεις να κανεις και απο το live.com.

Βρήκα ακρη, αλλά πρέπει να κατσω να τα ξεκαθαρίσω και ειναι βαρετη διαδικασία. Ωστόσο όσα είναι ήδη τακτοποιημένα η τα έχω τακτοποήσει, ειναι πολύ βολικά ολα μαζι. :)

Μπορω να κανω merge και απο τη συσκευη απευθείας, η μόνο από το live.com?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ακρη, αλλά πρέπει να κατσω να τα ξεκαθαρίσω και ειναι βαρετη διαδικασία. Ωστόσο όσα είναι ήδη τακτοποιημένα η τα έχω τακτοποήσει, ειναι πολύ βολικά ολα μαζι. :)

Μπορω να κανω merge και απο τη συσκευη απευθείας, η μόνο από το live.com?

Kαι απο τη συσκευη φυσικα.Πατας το μεσσαιο "κουμπακι" με την αλυσιδα για να τα κανει link μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δεν θα αναβαθμιστούμε καθόλου?

Περι αυτού που αναφέρεται εδω: Δημιουργία Ringtone | Αρχεία ήχου | Λογισμικό Zune | Windows Phone 7

Υπάρχει κάποιο (κατά προτίμηση free) προγραμματάκι για να κόβω αρχεια mp3 και να τα κάνω ringtone?

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] αυτή η εφαρμογή που είπες ότι χρησιμοποιείς για να βάζεις δικά σου ringtone ποια είναι? (λινκ?)

Link to comment
Share on other sites

APOLLO

Είδες το live stream? Τίποτα πολύ σημαντικό/ενδιαφέρον που πρέπει να μάθουμε?

Δεν πρόλαβα να το δω, είχα δουλίτσα.

Έχει δοκιμάσει κανείς ετούτο? http://www.windowsphone.com/en-US/apps/2c062a41-5aca-46ba-891b-103749b88403

Link to comment
Share on other sites

Είδες το live stream? Τίποτα πολύ σημαντικό/ενδιαφέρον που πρέπει να μάθουμε?

Δεν πρόλαβα να το δω, είχα δουλίτσα.

Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices -- Engadget

Windows Phone 8 introduces new Start screen -- Engadget

Windows Phone 8 to support multi-core CPUs, HD resolutions, SD cards and NFC -- Engadget

http://www.theverge.com/2012/6/20/3096667/windows-phone-8-screenshots-features-nfc-start-screen-dual-core

7.8 λοιπον.

Εγω προσωπικα δεν χαλιεμαι καθολου.

Link to comment
Share on other sites

7.8 λοιπον.

Εγω προσωπικα δεν χαλιεμαι καθολου.

Καθόλου όμως! :D

Και ένα ακόμα link από το Windows Phone Blog.

http://www.windowsphone.com/en-US/apps/2c062a41-5aca-46ba-891b-103749b88403

Edit: Μόνο εγώ εντυπωσιάστηκα από το νέο start screen?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.