Jump to content



Recommended Posts

θα στα πω λίγο γρήγορα μιας και ειμαι εκτός. Είχα δοκιμάσει:

Μαύρους -> Το πρώτο Trigger -> καλό με βόλεψε και το συνήθισα αμέσως

Μπλέ -> CM Mech -> πολύ καλή αίσθηση στο γράψιμο αλλά ρε φίλος κόντεψα να χωρίσω. Δε τη πάλευε το έτερον ήμισυ και μου είπε είτε σε άλλο δωμάτιο μετακομίζεις είτε στο νησί σου :hehe:

Καφέ->Trigger Z-> Πλέον είμαι με αυτό και μου αρέσει καλύτερα απο τους μαύρους.

Ενδιάμεσα πέρασαν και άλλα απο τα χέρια μου αλλά για πολύ λίγο οπότε δε θα πω γνώμη. Σε γενικές γραμμές αυτό που κατάλαβα εγώ

Οτι και να πάρεις θέλει 2-3 μέρες μέχρι να το συνηθίσεις. Αν δεν θες να κάνει φασαρία και να ξεσηκώνει το τετράγωνο δεν παίρνεις μπλε και πράσινους. Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

πιο καλο και σχετικα φτηνο(85€) με black switch?

λεει τιποτα το steelseries 6gv2?

 

Δε λογίζεται ως το ποιοτικότερο μηχανικό που έχει κατασκευαστεί ποτέ, αλλά στα λεφτά του δεν έχεις πάρα πολλές επιλογές. Ειδικά αν είσαι αποφασισμένος να πας σε μαύρους διακόπτες, θέλεις πλήρες πληκτρολόγιο και είσαι διατεθιμένος να ξοδέψεις ~80€, είναι σχεδόν μονόδρομος. Συνολικά πάντως, νομίζω ότι είναι μια τίμια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

αυτην την στιγμη ειμαι με το quickfire tk με blues εδω και 2 βδομαδες

τωρα κοιταζω,κατι με blacks για το διπλα pc

κανα αλλο με blacks παιζει?

 

Το παλιό CM Trigger αν το πετύχεις μεταχειρισμένο... είχαν πουληθεί πολλά από τον Κώτσο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω αγοράσει το trigger-z καθώς λένε πολλοί οτι το XT είναι αρκετά καλύτερο και ποιοτικότερο σχεδόν ίδιο με τα filco.

μεταξύ trigger-z / rapid-i / XT /k70 σε ποιο θα πηγαίνατε? θέλω όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα(όχι ξεβάμενα keycaps κλπ)

δεν με νοιάζει αν είναι full ή tkl.

Link to comment
Share on other sites

πιο καλο και σχετικα φτηνο(85€) με black switch?

λεει τιποτα το steelseries 6gv2?

 

το είχα το ss, μια χαρά ήταν σαν κατασκευή, απλό και λιτό, οι μαύροι διακόπτες απλά δεν με άρεσαν γιαυτό το έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω αγοράσει το trigger-z καθώς λένε πολλοί οτι το XT είναι αρκετά καλύτερο και ποιοτικότερο σχεδόν ίδιο με τα filco.

μεταξύ trigger-z / rapid-i / XT /k70 σε ποιο θα πηγαίνατε? θέλω όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα(όχι ξεβάμενα keycaps κλπ)

δεν με νοιάζει αν είναι full ή tkl.

 

Έχω συναντήσει κι εγώ την εκτίμηση πως τα Costar πληκτρολόγια (όπως το XT) είναι καλύτερα/προτιμότερα. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Trigger-Z ή παλιότερα Quickfire, οπότε δε δίνω πλέον βάρος σε αυτό. Από απωθημένο θα προτιμούσα να πάρω ένα Κ70, αλλά η Corsair δε θέλει να λεφτά μας και πρέπει να κάνουμε ευχέλαιο για να τα δούμε στα μέρη μας.

Με δεδομένο ότι το Trigger-Z και το Quickfire XT διαφέρουν σε αρκετά σημεία (backlight, macro keys, wrist rest) εάν δεν χρειάζεσαι τα παραπάνω του Trigger-Z, μάλλον το XT είναι η κατάλληλη επιλογή για εσένα.

 

Νωρίτερα αναφερόμουν στο παλιό Trigger (χωρίς Ζ) το οποίο είχε κυκλοφορήσει στο τέλος της καριέρας του σε πολύ καλή τιμή με μαύρους διακόπτες και κόκκινο(?) backlight από Κωτσόβολο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιστρεψει κανενας storm trigger στον κωτσοβολο απο την προσφορα του Ιουνιου 2013? Μου χαλασε. Ξέρετε αν το πανε για service η δινουν πιστωτικο;

To επεστρεψα εγω και χωρις δευτερη σκεψη μου δωσανε 69 ευρω πιστωτικο.Ετσι εβαλα 60 ευρω και  πηρα το trigger z.:)

Link to comment
Share on other sites

To επεστρεψα εγω και χωρις δευτερη σκεψη μου δωσανε 69 ευρω πιστωτικο.Ετσι εβαλα 60 ευρω και  πηρα το trigger z. :)

 

Ασχετο αλλα εχω και εγω παρα πολυ θετικη εμπειρια απο επιστροφη προιοντος στον Κωτσοβολο!

 

Μου δωσανε πιστωτικο χωρις κανενα μα κανενα παρατραγουδο, ομορφα και ωραια, οπως πρεπει να γινεται παντου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σκεφτομαι να πάρω το coolermaster quickfire xt που το βρήκα σε προσφορα απο e-shop.τι γνώμη έχετε και οι μπλέ διακόπτες θα βολέψουν,το θέλω για gaming typing and surfing ?με τον θορυβο τι παιζει ,ειναι υποφερτος??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σκεφτομαι να πάρω το coolermaster quickfire xt που το βρήκα σε προσφορα απο e-shop.τι γνώμη έχετε και οι μπλέ διακόπτες θα βολέψουν,το θέλω για gaming typing and surfing ?με τον θορυβο τι παιζει ,ειναι υποφερτος??

 

οι μπλέ είναι θορυβώδεις, αν δεν σε ενοχλεί αυτό είναι οι ποιο ευχάριστοι για να γράφεις. Οι καλύτεροι για μένα είναι οι κόκκινοι και οι καφέ, οι καφέ είναι σαν τους μπλέ περίπου χωρίς τον θόρυβο και οι κόκκινοι σαν τους μαύρους χωρίς tactile αλλά ποιο ελαφριοί. Για μένα οι red είναι αυτοί που με άρεσαν περισσότερο απο όλους, αλλά τους δοκίμασα όλους πριν καταλήξω  :p  Ο καθε ένας έχει διαφορετικά γούστα, εσένα μπορεί να σε βολέψουν οι μπλέ, υποκειμενικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Για blue switches τι o-rings προτείνετε; :)

 

http://www.ebay.com/itm/Qty-150-Rubber-O-Ring-Dampers-keycap-Key-Switch-Mechanical-Keyboard-CHERRY-MX-/111250566572?pt=BI_Heavy_Equipment_Parts&hash=item19e70cedac

 

Είχα πάρει τέτοια από το ebay για να συμπληρώσω 1-2 που έλειπαν σε code με mx green και είναι μια χαρά. Οι green είναι φασαριόζικοι σαν blue αλλά πιο σκληροί.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βρει αυτο εδω το keyboard το οποιο μαρεσει παραπολυ!!!

 

Αλλα δε βλεπω να μπορω να το αγορασω απο πουθενα...

 

Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

http://www.corsair.com/en-us/vengeance-k90-performance-mmo-mechanical-gaming-keyboard

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.