Jump to content



Recommended Posts

Ενός φίλου του ηρθε με τα μισα led νεκρά :rolleyes:

 

Επίσης δες και εδω http://forum.corsair.com/forums/forumdisplay.php?s=0db1fc3d968e1e972548269119df259b&f=214

 

Προσωπικά θα περίμενα αρκετο καιρό μεχρι να στρώσει η κατασταση μιας και φαινεται οτι η corsair βιαστηκε να τα βγαλει στην αγορα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενός φίλου του ηρθε με τα μισα led νεκρά :rolleyes:

 

Επίσης δες και εδω http://forum.corsair.com/forums/forumdisplay.php?s=0db1fc3d968e1e972548269119df259b&f=214

 

Προσωπικά θα περίμενα αρκετο καιρό μεχρι να στρώσει η κατασταση μιας και φαινεται οτι η corsair βιαστηκε να τα βγαλει στην αγορα.

 

Μιλάς για το απλό Κ70 ή για το RGB; Γιατί για το RGB δεν έχουν ακουστεί πολλά προβλήματα με τα led μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

η zero σειρά της ducky αξίζει?

πχ το ducky 2108s(με λεντ) ή το 2087se(πάλι led) σε σχέση με το rapid i ή το trigger z?

τα βρίσκω σε παραπλήσιες τιμές μαζί με τα μεταφορικά γύρω στα 110-120.

ξέρω μόνο οτι έχουν καλύτερα keycaps τα συγκεκριμένα ducky καθώς λέει οτι είναι doubleshot abs.

Link to comment
Share on other sites

Με προσοχή. Ένα που μου ήρθε ψόφησε τη δεύτερη μέρα.

Αυτό πες είναι να σου κάτσει (αλλά διορθώνεται και άμεσα, το γυρίζεις πίσω και παίρνεις καινούργιο).

Από ποιότητα πως είναι? keycaps-το αλουμίνιο κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα το δείς αναλυτικά. Σαν πρώτη εντύπωση πολύ καλή. Ωραία αίσθηση των πλήκτρων στη πληκτρολόγηση και γενικότερα το φινίρισμα του πληκτρολογίου είναι πολύ καλό. Το συνοδευτικό λογισμικό είναι λίγο της υπομονής 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα το δείς αναλυτικά. Σαν πρώτη εντύπωση πολύ καλή. Ωραία αίσθηση των πλήκτρων στη πληκτρολόγηση και γενικότερα το φινίρισμα του πληκτρολογίου είναι πολύ καλό. Το συνοδευτικό λογισμικό είναι λίγο της υπομονής 

 Ωραία! οπότε περιμένω το ριβιουδάκι πριν πάω σε αγορά. Thanks!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βρίσκω το quickfire ultimate στα 69 ευρώ, είμουν έτοιμος να πάρω το rapid-i, αξίζει το qckfire ultimate? είναι υποδιαίστερο σε ποιότητα απο το rapid?

To rapid-i είναι TenKeyLess το Quickfire ultimate είναι full size. Το QckFire στα 69 € πάντως δεν έχει αντίπαλο. Εσύ τι ψάχνεις;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τι γνωμη εχετε για τους κοκκινους διακοπτες, δν εχω την δυνατοτητα να δοκιμασω καποιους αυτη την στιγμη και αφου προεκυψε η προσφορα θα ηθελα τη γνωμη σας , εκτος απο games γραφω πολυ , θα με βολεψουν?

Link to comment
Share on other sites

To rapid-i είναι TenKeyLess το Quickfire ultimate είναι full size. Το QckFire στα 69 € πάντως δεν έχει αντίπαλο. Εσύ τι ψάχνεις;

κάποιο ποιοτικό all around keyboard, δεν με νοιάζει αν θα είναι full ή tkl αρκεί να είναι όσο ποιοτικότερο γίνεται και στιβαρό. μην ψωφίσει στο χρόνο ή αρχίσουν να ξεφτίζουν τα πλήκτρα.

επίσης το ultimate έχει standard layout? μπορώ να βάλω οτι keycaps θέλω μετά?

Link to comment
Share on other sites

Το rapid-i μου άρεσε πάρα πολύ και το κράτησα (για backup) λόγω του ότι ήταν μικρό, στιβαρό και εύκολο στη μεταφορά. Το QckFire δεν είχα τη χαρά να το δω από κοντά, αλλά τους κόκκινους διακόπτες τους λάτρεψα.

Link to comment
Share on other sites

Το rapid-i μου άρεσε πάρα πολύ και το κράτησα (για backup) λόγω του ότι ήταν μικρό, στιβαρό και εύκολο στη μεταφορά. Το QckFire δεν είχα τη χαρά να το δω από κοντά, αλλά τους κόκκινους διακόπτες τους λάτρεψα.

tricky επιλογή, και εγώ για τους λόγους που λες ψήνομαι για το rapid-i πέρα οτι είναι μινιμαλ και πανέμορφο, απο την άλλη full size keyboard με 69e δεν βρίσκεις κάθε μέρα.

ψάχνω να βρώ κατα πόσο ποιοτικό είναι αλλά δεν βγάζω άκρη για το ultimate.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε αν και θα παω για rapid-i, θα έπαιρνα το quickfire ultimate με κλειστά ματια εφόσον δεν μου ερχόταν να ξερασω απο το κοκκινο backlight.

 

69 ευρω για επώνυμο,backlight με 2χρονια εγγύηση keyboard ΔΕΝ υπαρχει.......(ωραίος ο κωτσόβολας)

Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε αν και θα παω για rapid-i, θα έπαιρνα το quickfire ultimate με κλειστά ματια εφόσον δεν μου ερχόταν να ξερασω απο το κοκκινο backlight.

 

69 ευρω για επώνυμο,backlight με 2χρονια εγγύηση keyboard ΔΕΝ υπαρχει.......(ωραίος ο κωτσόβολας)

το φθηνότερο rapid είναι στα 109?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.