Jump to content



Recommended Posts

Προσωπικά έχω μείνει ευχαριστημένος από σχετικά φτηνά μηχανικά, με πιο πρόσφατο το CM XT, χωρίς μπλιμπλίκια και φανφάρες... Το μόνο απωθημένο που μου έχει μείνει είναι κάποιο plate mounted, όπως το K70, για το οποίο ίσως κάποτε σκεφτόμουν να δώσω κάτι παραπάνω. Νομίζω ότι με το Stealth θα είσαι μια χαρά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, πηρα και εγω χτες το trigger z σαν πρωτο μου μηχανικο και οντως η αισθηση σε σχεση με τα μεμβρανης ειναι τελειως αλλου ,προς το καλυτερο παντα.Χαιρομαι που σας ακουσα και πηρα και εγω μηχανικο χωρις να εχω δοκιμασει ποτε  κανενα λογο επαρχιας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ξέρετε αν τα Filco ή το Amazon δίνουν περισσότερη εγγύηση από τα 2 χρόνια; Τα πέρασα και δεν είμαι σίγουρος αν έχω εγγύηση ή πάπαλα..

Από προσωπικής εμπειρίας η Amazon καλύπτει μονο τον πρώτο χρόνο της εγγύησης ενώ ο κατασκευαστής τους υπολοιπους. by the way , ξέρουμε που μπορεί να πουλάνε λευκα shine through keycaps? 

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπικής εμπειρίας η Amazon καλύπτει μονο τον πρώτο χρόνο της εγγύησης ενώ ο κατασκευαστής τους υπολοιπους. by the way , ξέρουμε που μπορεί να πουλάνε λευκα shine through keycaps?

Το massdrop νομίζω κατα καιρούς οργανωνε παραγγελίες. Αμα δεις κατασκευαστή των caps ίσως τα ψάξεις κ αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Το massdrop νομίζω κατα καιρούς οργανωνε παραγγελίες. Αμα δεις κατασκευαστή των caps ίσως τα ψάξεις κ αλλού.

Αυτη την στιγμη εχει ενα drop αλλα δεν ψηνομαι να περιμενω κανα μηνα μεχρι να ερθουν :p Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. υπαρχουν γνωμες για το CoolerMaster Quickfire Ultimate? επισης θα το ηθελα στην εκδοση των brown switch και ασπρο φωτισμο υπαρχει καταστημα ελληνικο που να φερνει αυτη του την εκδοση?

Το keyboard αυτο ειχε βγει και σε προσφορα πριν κατι μηνες στα 69 ευρω.Ειχα παρει ενα για τα αδερφια μου.

Προσωπικα,δεν μου αρεσε αν και στα μικρα τους αρεσε πολυ και το εχουν συνηθισει.Τα μονα μειονεκτηματα ειναι η ελλειψη wrist rest και η μικρη αποσταση αναμεσα στα πληκτρα.

Για 69 ευρω ηταν καλο,για 100+ θα ελεγα οχι.Στα 110 βλεπω το trigger-z,προτιμησε το.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. υπαρχουν γνωμες για το CoolerMaster Quickfire Ultimate? επισης θα το ηθελα στην εκδοση των brown switch και ασπρο φωτισμο υπαρχει καταστημα ελληνικο που να φερνει αυτη του την εκδοση?

 

Νομίζω δύσκολα θα το βρεις με τους καφέ απευθείας από Ελλάδα. Με καφέ + white backlight σου ταιριάζει γάντι το Trigger-Z που πρότεινε παραπάνω ο @XronisR. Αν δε σε βολεύουν τα μάκρο στα αριστερά βέβαια, αλλάζει το πράγμα. Προσωπικά έχω συνηθίσει να τα αγνοώ στο δικό μου, γιατί δεν τα βρήκα πολύ χρήσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Το Quickfire Ultimate είναι πολύ τίμιο πληκτρολόγιο. Έχω το Pro με κόκκινους διακόπτες, και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πολύ ακριβότερα πληκτρολόγια. Οι αποστάσεις των πλήκτρων είναι ίδιες με τα περισσότερα από τα υπόλοιπα της CM (πχ Trigger, Trigger-Z).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δύσκολα θα το βρεις με τους καφέ απευθείας από Ελλάδα. Με καφέ + white backlight σου ταιριάζει γάντι το Trigger-Z που πρότεινε παραπάνω ο @XronisR. Αν δε σε βολεύουν τα μάκρο στα αριστερά βέβαια, αλλάζει το πράγμα. Προσωπικά έχω συνηθίσει να τα αγνοώ στο δικό μου, γιατί δεν τα βρήκα πολύ χρήσιμα.

 

Aκριβως,τα μακρο στην αριστερη μερια δεν ειναι προβλημα.

 

Το Quickfire Ultimate είναι πολύ τίμιο πληκτρολόγιο. Έχω το Pro με κόκκινους διακόπτες, και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πολύ ακριβότερα πληκτρολόγια. Οι αποστάσεις των πλήκτρων είναι ίδιες με τα περισσότερα από τα υπόλοιπα της CM (πχ Trigger, Trigger-Z).

Το trigger ειχα και το trigger z εχω τωρα(brown switches).Πραγματικα με το ultimate δεν μπορουσα να γραψω.Προσωπικη μου εντυπωση αυτη βεβαια

Link to comment
Share on other sites

To trigger z το φέρνουν στην Ελλάδα δηλαδή?? Ναι αυτό με το quick fire ultimate το χω ακούσει κ εγώ οτι δεν είναι και πολύ βολικό.. Σας ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις κ τη βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.