Jump to content



Recommended Posts

Εμένα που οι καφέ μου φαίνονται κάπως μαλακοί, πήρα το CODE(WASD v2) με clear και έχω βολευτεί. Καλύπτει όλα τα κριτήριά σου, κ έχει multimedia keys σε πολύ βολικό σημείο.

Ωραία και αρκετά τροποποιήσιμα με το ανάλογο κόστος βέβαια. Το μόνο θέμα είναι ότι πως τα παραγγέλνεις από Καναδά χωρίς να έρθει με "καπέλο".

Link to comment
Share on other sites

@Shadow KnighT, αν μπορείς, στείλε μου σε παρακαλώ από που και πως αγόρασες το WASD.

Στην επίσημη σελίδα εκτός του ότι κάνει 150$ που λες οκ, επειδή πέφτει τρελό customization πάει στο καλό, θες και τουλάχιστον 50$ στα μεταφορικά. Άμα περάσει και από τελωνείο, άντε γεια...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα μέσω massdrop το Δεκέμβρη που μας πέρασε, πήγε κάπου στα 150ε σύνολο, δεν πλήρωσα τελωνείο η κάτι αντίστοιχο. Το αντίστοιχο θέμα είναι εδώ: http://www.thelab.gr/topic/139024-massdrop

 

Το κοίταξα και τώρα και έχει προσφορά για το μοντελο με τους clear: https://www.massdrop.com/buy/code-keyboard-cherry-mx-clears (πρέπει να είσαι logged in)

Link to comment
Share on other sites

τώρα δεν παίζουν οι κάρτες μας στο εξωτερικό όμως

Το έχω στα υπόψη μου αλλά θα το καθυστερήσω μιας και δε το βιάζομαι. Γι αυτό έγραψα δεκτές προτάσεις και από εξωτερικό.

 

Το massdrop το έχω κατά νου και η αλήθεια είναι ότι είχα καιρό να μπω... για να δούμε τι έχει τώρα από περιέγια :p

Link to comment
Share on other sites

Από τα παρακάτω, τι προτείνετε και γιατί;

Να σημειώσω ότι όλα είναι US δυστυχώς. Επίσης θα πήγαινα στο STRAFE απευθείας αλλά δεν έχει κουμπιά για mute, αυξομείωση κτλ.

Επίσης τo Logitech φαίνεται να πληρεί όλες τις προδιαγραφές, συν ότι είναι EU.

 

* Οι νέοι διακόπτες της Razer τι λένε; Αξίζει να δω και κατά κει μεριά;

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Από τα παρακάτω, τι προτείνετε και γιατί;

Να σημειώσω ότι όλα είναι US δυστυχώς. Επίσης θα πήγαινα στο STRAFE απευθείας αλλά δεν έχει κουμπιά για mute, αυξομείωση κτλ.

Επίσης τo Logitech φαίνεται να πληρεί όλες τις προδιαγραφές, συν ότι είναι EU.

 

* Οι νέοι διακόπτες της Razer τι λένε; Αξίζει να δω και κατά κει μεριά;

Για αρχή θα σου έλεγα να επιλέξεις διάταξη: με ή χωρίς macros. Κατά τα άλλα, το Strafe χρησιμοποιεί για πολυμέσα τα function (F5-F12) σε συνδυασμό με το Fn.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή θα σου έλεγα να επιλέξεις διάταξη: με ή χωρίς macros. Κατά τα άλλα, το Strafe χρησιμοποιεί για πολυμέσα τα function (F5-F12) σε συνδυασμό με το Fn.

Δε με απασχολεί να σου πω την αλήθεια. Περισσότερο με απασχολεί αν θα λειτουργεί με Fn όπως το Strafe παρά αν θα έχει macros.

 

@astrolabos, δεν θα με περιμένει όμως αυτό, if you know what i mean ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δε ξέρω αν τελικά αγόρασες κάτι, αλλά το e-shop έχει προσφορά το CM Trigger με κόκκινους διακόπτες στα 89 €

http://www.e-shop.gr/pliktrologio-coolermaster-sgk-6000-gkcr1-trigger-mechanical-gaming-red-switch-p-PER.814884

αξίζει το συγκεκριμένο στη τιμή που προσφέρεται

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν τελικά αγόρασες κάτι, αλλά το e-shop έχει προσφορά το CM Trigger με κόκκινους διακόπτες στα 89 €

http://www.e-shop.gr/pliktrologio-coolermaster-sgk-6000-gkcr1-trigger-mechanical-gaming-red-switch-p-PER.814884

αξίζει το συγκεκριμένο στη τιμή που προσφέρεται

Ευχαριστώ αλλά κάπως αργά το έβγαλαν, είναι η αλήθεια. http://www.thelab.gr/topic/119545-οι-αγορές-μας/?p=2183501

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν έβαλα να καθαρίσω πρώτη φορά το qpad μου μετά από 2 χρόνια. Πίσω από τα κουμπιά, γύρω από τους διακόπτες δηλαδή, έχει μια μαύρη βαμμένη μεταλλική επιφάνεια. Αυτή σε μερικά σημεία είχε φουσκώσει και νόμισα οτι ήταν βρωμιά αλλά λίγο τρίψιμο σε αυτές τις περιοχές έδειξε γυμνή μεταλλική επιφάνεια και σκουριά.

 

Είναι κάτι ανησυχητικό? Γενικά δεν έχει πέσει ποτέ υγρό πάνω στο πληκτρολόγιο. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ήταν οτι δούλευε 1 χρόνο + σε περιβάλλον με ψηλή υγρασία. Δουλεύει τέλεια γενικά. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι σκουριά, χωρίς καμμία αμφιβολία. Θα προσπαθήσω να σηκώσω μερικά κουμπιά να βγάλω καμμιά φωτογραφία αλλά θα είναι δύσκολη. Επανέρχομαι.


Είναι έτσι σε 3-4 σημεία, φουσκωμένη ελαφρά η βαφή είναι σε αρκετά.

 

3qGyqEp.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα δεν τα έχω βγάλει όχι..Έβγαλα τα 4 WASD για να τα αλλάξω, μια φορά το space και μερικά άλλα για να δοκιμάσω τον key puller μου. Δεν είδα κάτι όμως. Τώρα που το σκέφτομαι πάντως σίγουρα θα είχα δει αν υπήρχε ζημιά γιατί γύρω απο το space υπάρχει η μεγαλύτερη. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.