Jump to content


Recommended Posts

το πας στο κατάστημα απο οπου το πείρες και στο αλλάζουνε. Γιατί αγχώνεσαι, είσαι εκτός εγγύησης ?

γιατί είναι απο κοτσόβολο και με ανχώνει γενικά στο τι βλακείες θα αντιμετωπίσω για να μην μου το αλλάξουν :p

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα... σήμερα το rapid-i μου συμπεριφέρεται σαν να κρατάω πατημενα τα πληκτρα... σε κάθε πάτημα δηλαδή εμφανίζεται ο χαρακτήρας πολλές φορές (10+). Το κάνει και στο capslock και σε όλα μάλλον τα πλήκρα.

Ψάχνοντας για λύση είδα να αναφερεται σαν key chattering αλλά από ότι κατάλαβα συνήθως δε το κανουν σε όλα τα πλήκτρα...

Μήπως γνωρίζετε κάτι? μήπως ενεργοποιήθηκε κάποια λειτουργία μιας και ο μπέμπης που και που πατάει κανα πλήκτρο?

Link to comment
Share on other sites

επειδή ο κοτσόβολος δεν έχει πια το rapid i αξίζει να μου δώσουν πιστωτικό και να πάρω κάποιο απο trigger-z, g710+ ή blackwindow 2014 (χωρις led)?

δεν έχει άλλα μηχανικά , έχει το blackwindow chroma μετά που είναι καγκουριά εντελώς και ξεφεύγει σε $$.

 

σκέφτομαι να κάνω αλλιώς online rma από CM, έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Το RMA της CM είναι μια χαρά, αλλά όπως με ενημέρωσε ο εδώ αντιπρόσωπος, έχουν έλλειψη σε rapid-i, μιας και είναι το πιο ευπώλητο προϊόν τους. Αρχικά πήγαινε στο μαγαζί και ζήτα RMA και από εκεί και πέρα βλέπουμε 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά μεγάλη ήτα, μετά απο 2 βδομάδες μου έφερε ο κοτσόβολος το "καινούργιο" rapid i της φωτογραφίας.

αφού κόντεψα να πάθω συγκοπή και έβγαζα αφρούς απο τα νεύρα μου, το γύρισα πίσω και μου είπαν οτι δεν υπάρχει άλλο rapid i και δεν ξέρουν καν πόσο καιρό θα κάνει να έρθει άλλο, καθώς δεν υπάρχουν γενικά αποθέματα κλπ κλπ.

έτσι αναγκασμένος πραγματικά αγόρασα το razer black window 2014(χωρις φωτισμό) καθώς δεν υπήρχε σε κανέναν άλλον κοτσόβολο μηχανικό πληκτρολόγιο που η διαφορα του με το rapid i να μην ήταν πάνω απο 50 ευρώ.

είχε διαθέσιμα μόνο το blackwindow, blackwindow ultimate και chroma καθώς και το g710+ της logi που ήθελε 2 βδομάδες να μου το φέρουν.

 

θέλω να ρωτήσω πόσο μεγάλη υποβάθμιση είναι το blackwindow απο το rapid i? παλεύεται σαν πληκτρολόγιο? μεθάυριο θα μου το φέρουν αλλά θέλω να μου πείτε και την γνώμη σας :)

 

 

υ.γ: το "καινούργιο" rapid που μου έφεραν είχε τόση μπίχλα πάνω που κολλούσαν τα πλήκτρα! πραγματικά δεν ξέρω αν έχει τύχη σε άλλον τέτοια φάση, κεραμίδι μου ήρθε.

post-54990-0-54819700-1448900200_thumb.j

post-54990-0-31030600-1448900227_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Η Razer χρησιμοποιεί δικούς της διακόπτες ενώ η Cooler Master χρησιμοποιεί Cherry διακόπτες. Και οι δύο διακόπτες κρατάνε 50.000.000 κλικς, τώρα αν είναι καλοί, αυτό είναι περισσότερο θέμα γούστου και είναι υποκειμενικό. Δοκίμασε και δες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει RMA 2 rapid-i με πρόβλημα στα led κλασικά..., την τελευταία φορά ζήτησα να μου κόψουν πιστωτικό γιατί δεν έβλεπα να έχει τελειωμό όλο αυτό ειδικά αν ψάξει κανείς θα βρει εκατοντάδες περιπτώσεις με πρόβλημα στα led.

Για μένα καλά έκανες και πήρες άλλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μεγάλη ήτα, μετά απο 2 βδομάδες μου έφερε ο κοτσόβολος το "καινούργιο" rapid i της φωτογραφίας.

αφού κόντεψα να πάθω συγκοπή και έβγαζα αφρούς απο τα νεύρα μου, το γύρισα πίσω και μου είπαν οτι δεν υπάρχει άλλο rapid i και δεν ξέρουν καν πόσο καιρό θα κάνει να έρθει άλλο, καθώς δεν υπάρχουν γενικά αποθέματα κλπ κλπ.

έτσι αναγκασμένος πραγματικά αγόρασα το razer black window 2014(χωρις φωτισμό) καθώς δεν υπήρχε σε κανέναν άλλον κοτσόβολο μηχανικό πληκτρολόγιο που η διαφορα του με το rapid i να μην ήταν πάνω απο 50 ευρώ.

είχε διαθέσιμα μόνο το blackwindow, blackwindow ultimate και chroma καθώς και το g710+ της logi που ήθελε 2 βδομάδες να μου το φέρουν.

 

θέλω να ρωτήσω πόσο μεγάλη υποβάθμιση είναι το blackwindow απο το rapid i? παλεύεται σαν πληκτρολόγιο? μεθάυριο θα μου το φέρουν αλλά θέλω να μου πείτε και την γνώμη σας :)

 

 

υ.γ: το "καινούργιο" rapid που μου έφεραν είχε τόση μπίχλα πάνω που κολλούσαν τα πλήκτρα! πραγματικά δεν ξέρω αν έχει τύχη σε άλλον τέτοια φάση, κεραμίδι μου ήρθε.

Δε νομίζω να έχεις παράπονο με το Blackwidow... Πάντως εμένα μου έπεσε το σαγόνι όταν είδα τις φωτογραφίες :).

ΥΓ

Είναι BlackWidow όπως μαύρη χήρα, όχι BlackWindow όπως μπιχλοπαράθυρο :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχεις παράπονο με το Blackwidow... Πάντως εμένα μου έπεσε το σαγόνι όταν είδα τις φωτογραφίες :).

ΥΓ

Είναι BlackWidow όπως μαύρη χήρα, όχι BlackWindow όπως μπιχλοπαράθυρο :)

όντως, τόσο καιρό το έλεγα λάθος :p

οσο για το γεγονός με το rapid, ο ένας υπάλληλος είχε μείνει κάγκελο και μου ζήτησε συγνώμη ενώ ο υπεύθυνος καταστήματος γέλαγε και μου είπε οτι είναι ολοκαίνουργιο και δεν έχει ανοικτεί ποτέ και δεν μπορεί να καταλάβει πως έγινε αυτό κοιτόντας με καχυποψία...

του λέω και εγώ ναι πήγα σπίτι και του έριξα ένα κιλό σκόνη που μάζευα γιαυτό το σκοπό καθώς βαριέμαι και μου αρέσει να έρχομαι συνέχεια στον κοτσόβολο για rma :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει RMA 2 rapid-i με πρόβλημα στα led κλασικά..., την τελευταία φορά ζήτησα να μου κόψουν πιστωτικό γιατί δεν έβλεπα να έχει τελειωμό όλο αυτό ειδικά αν ψάξει κανείς θα βρει εκατοντάδες περιπτώσεις με πρόβλημα στα led.

Για μένα καλά έκανες και πήρες άλλο.

Και εγω στο 2o RMA ζήτησα πιστωτικό, κρίμα πάντως γιατί ήταν το καλύτερο keyboard που είχα ποτε + οτι δεν υπαρχουν εναλλακτικες TKL!!(Μονο Razer :unsure: )

 

Πλάκα πλάκα η αντιπροσωπεία ισως να μην έχει έλλειψη εξαιτίας της ζήτησης αλλα απο τα RMA!! :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.