Jump to content


Recommended Posts

Και εγω στο 2o RMA ζήτησα πιστωτικό, κρίμα πάντως γιατί ήταν το καλύτερο keyboard που είχα ποτε + οτι δεν υπαρχουν εναλλακτικες TKL!!(Μονο Razer :unsure: )

 

Πλάκα πλάκα η αντιπροσωπεία ισως να μην έχει έλλειψη εξαιτίας της ζήτησης αλλα απο τα RMA!! :p

Μα λογω RMA εχει , ειναι το ποιο ευπαθες πληκτρολογιο τους. Και εγω 2 RMA εχω κανει , το τριτο ΧΤΥΠΑΩ ΞΥΛΟ 5 μηνες το χω ακομα δεν εχει καει κανενα LED.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η κατάσταση του πληκτρολογίου που σου στείλανε! (Κοτσοβολος βλέπεις)

Γνώμη μου είναι να το επιστρέψεις και να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω. Γενικότερα η Razer ποιοτικά έχει θέμα. Δλδ φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Στο Blackwidow Stealth 2013 της γυναίκας μου οι χαρακτήρες στα keycaps έχουν αρχίσει και ξεβάφουν εδώ και καιρό με ελάχιστη χρήση. Επίσης τα πλαστικά του είναι χαμηλής ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η κατάσταση του πληκτρολογίου που σου στείλανε! (Κοτσοβολος βλέπεις)

Γνώμη μου είναι να το επιστρέψεις και να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω. Γενικότερα η Razer ποιοτικά έχει θέμα. Δλδ φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Στο Blackwidow Stealth 2013 της γυναίκας μου οι χαρακτήρες στα keycaps έχουν αρχίσει και ξεβάφουν εδώ και καιρό με ελάχιστη χρήση. Επίσης τα πλαστικά του είναι χαμηλής ποιότητας.

ωχ..

εε αμα αρχίσει και το razer τα κόλπα θα ξανακάνω rma και θα προσπαθήσω να απαιτήσω χρήματα πίσω αν και νομίζω δεν γίνεται γιατί είναι πολιτική της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος τους υποχρεώνει να σου αντικαταστήσουν το ελαττωματικό προϊόν με ίδιο ή καλύτερο. Αν δεν μπορούν τότε είναι υποχρεωμένοι να σου κόψουν πιστωτικό. Με λίγη πίεση λογικά μπορείς να πάρεις τα χρήματα σου πίσω. Όπως και να έχει πιστεύω θα βρεις την άκρη. Προσωπικά PC parts δεν αγοράζω από μαγαζιά που πουλάνε ψυγεία και κουζίνες. Προτιμώ τα εξειδικευμένα καταστήματα για το after sales service.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος τους υποχρεώνει να σου αντικαταστήσουν το ελαττωματικό προϊόν με ίδιο ή καλύτερο. Αν δεν μπορούν τότε είναι υποχρεωμένοι να σου κόψουν πιστωτικό. Με λίγη πίεση λογικά μπορείς να πάρεις τα χρήματα σου πίσω. Όπως και να έχει πιστεύω θα βρεις την άκρη. Προσωπικά PC parts δεν αγοράζω από μαγαζιά που πουλάνε ψυγεία και κουζίνες. Προτιμώ τα εξειδικευμένα καταστήματα για το after sales service.

ισχύει αλλά και 90 ευρώ το rapid-i δεν το έβρισκα αλλού :p

τελικά το "πλήρωσα" ποιο ακριβά σε δρομολόγια, άγχος, νεύρα κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορούν τότε είναι υποχρεωμένοι να σου κόψουν πιστωτικό.

 

Το "πιστωτικό" είναι στην προαίρεση του καταστήματος. Ο νόμος λέει επισκευή/αντικατάσταση, μείωση τιμήματος ή υπαναχώρηση από τη σύμβαση. Ελπίζω να μην το ξαναχρειαστεί, αλλά αν προκύψει ανάγκη το συζητάμε τότε στο σωστό θέμα. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α ρε Rapid -i σαν μία αλανιάρα γκόμενα είσαι, όσο σε γουστάρα άλλο τόσο με στεναχώρισες.

 

Τρέφω ελπίδες βέβαια για το νέο τους κομμάτι Rapid-Si

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

τι πανέμορφο μωρό είναι αυτό!?

κόσμημα!

άσχετο μπορώ να βάλω τέτοια keycaps στο blackwidow που περιμένω?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

τι πανέμορφο μωρό είναι αυτό!?

κόσμημα!

άσχετο μπορώ να βάλω τέτοια keycaps στο blackwidow που περιμένω?

Δεν νομίζω γιατί η Razer χρησιμοποιεί δικά τους switches. Κούκλα πάντως το CM ε?

Έγινε επεξεργασία από acct
Σεμνά...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι λέει ; OZONE STRIKE BATTLE .Το έχω βρει με mx red από Amazon 110 ευρώ με τα μεταφορικά.Αξίζει;

Δε βρίσκω το λόγο να μην είναι καλό. Cherry MX φοράει, ρυθμίσεις έχει, μόνο κάτι για τη συμβατότητα με φοβίζει λίγο, γιατί λέει "8.1 to be confirmed", αλλά δεν έχω δει ποτέ πληκτρολόγιο να μην είναι συμβατό, εκτός αν εννοεί για drivers & macros.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω το λόγο να μην είναι καλό. Cherry MX φοράει, ρυθμίσεις έχει, μόνο κάτι για τη συμβατότητα με φοβίζει λίγο, γιατί λέει "8.1 to be confirmed", αλλά δεν έχω δει ποτέ πληκτρολόγιο να μην είναι συμβατό, εκτός αν εννοεί για drivers & macros.

Το μόνο που με απασχολεί είναι ότι έχει uk layout(είναι από amazon.uk).Οι διαφορές uk και us όμως είναι μικρές από όσα έχω διαβάσει.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με απασχολεί είναι ότι έχει uk layout(είναι από amazon.uk).Οι διαφορές uk και us όμως είναι μικρές από όσα έχω διαβάσει.

Μπορείς να ορίσεις στα Win ότι είναι US layout. Απλά κάποια πλήκτρα θα εμφανίζουν άλλο χαρακτήρα από αυτόν που βλέπεις. Το σημαντικό είναι το Enter που έχει άλλο σχήμα.

difteclats-us-uk2.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έφτασεεεε.

τελικά δεν έχει τόσο άσχημη ποιότητα όσο πίστευα. Για να δούμε...

έχει ένα usb extension και θύρες για ήχο και mic.Αξίζει να δεσμεύσω τις θύρες του λάπτοπ για τα extension του keyboard?

 

 

post-54990-0-69189700-1449167528_thumb.j

post-54990-0-77005100-1449167746_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό τι λέει ; OZONE STRIKE BATTLE .Το έχω βρει με mx red από Amazon 110 ευρώ με τα μεταφορικά.Αξίζει;

110€ για TKL και μάλιστα με UK layout μου φαίνονται πολλά.

 

έφτασεεεε.

τελικά δεν έχει τόσο άσχημη ποιότητα όσο πίστευα. Για να δούμε...

έχει ένα usb extension και θύρες για ήχο και mic.Αξίζει να δεσμεύσω τις θύρες του λάπτοπ για τα extension του keyboard?

Θύρες χάνεις, θύρες κερδίζεις :). Εσύ ξέρεις ποιες σου είναι πιο βολικές...

Link to comment
Share on other sites

 

 

110€ για TKL και μάλιστα με UK layout μου φαίνονται πολλά.

 

 

 

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει κάτι φθηνότερο,αξιόπιστο,με cherry,και φωτιζόμενο που θέλω εγώ στην αγορά,εγχώρια και ξένη,εκτός της προσφοράς του e-shop για το CM Trigger (το οποίο και έχω) στα 90+3 ευρώ με μεταφορικά.Πάντως το OZONE κατά την γνώμη μου τα σπάει από πλευράς εμφάνισης,και ειδικά το κόκκινο. Έχει και πολύ καλά reviews. Όσον αφορά το TKL, μου αρέσουν περισσότερο τα μινιμαλιστικά και μαζεμένα πληκτρολόγια χωρίς πολλά φρού-φρού και αρώματα (Σε αντίθεση με το Trigger που είναι τεράστιο με το rest,αλλά το είχα βρει προσφορά 65 ευρώ και το είχα τσιμπήσει). 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.