Jump to content


Recommended Posts

Ωραια φαση και το noppoo choc αλλα απο την στιγμη που ειναι πανω κατω στα ιδια λεφτα θα προτιμουσα Filco Tenkeyless.

Τα Leopold οταν βγηκαν ειχαν preorder στα 90$ απο elitekeyboards.com, τωρα ειναι στα 109$ και μαζι με μεταφορικα απο US θα βγει στη ιδια τιμη περιπου με το Filco απο keyboard co που ειναι UK.

Ασε που διαβαζω οτι αυτοι που πηραν Leopold και ειχαν εμπειρια απο Filco λενε οτι τα Filco ειναι πολυ καλυτερα και το Leopold το πουλησαν μετα απο λιγο καιρο.

Τεσπα.. Ακομα το ψαχνω το θεμα γενικα, αν και κατα 90% θα παω σε Filco Tenkeyless.

Έγινε επεξεργασία από SAHGRiND
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ το έψαχνα πολύ και σκεφτόμουν για εναλλακτικές. Αλλά ήξερα ότι αν δεν έπαιρνα filco θα έσκαγα (κομπλεξικός).

Επομένως, τα παράτησα όλα τα άλλα και επικέντρωσα όλη μου την προσοχή στο πως να αγοράσω filco με τον πιο σβέλτο (υπομονή 0 :p) και οικονομικό τρόπο! Έτσι ώστε στο τέλος θα ήμουν πρακτικά αλλά KAI ψυχολογικά ικανοποιημένος! (λίγο φτωχότερος, αλλά μετά τον επόμενο μισθό αυτό το ξέχασα :p)

Πήγαινε και εσύ για αυτό που σου μιλάει περισσότερο, είτε είναι deck, είτε είναι filco tenkeyless είτε είναι το noppoo choc. Αν δεν βγαίνεις οικονομικά, δείξε λίγο υπομονή μέχρι να τα μαζέψεις, πιστεύω θα βγείς περισσότερο ικανοποιημένος on the long run!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και εσύ για αυτό που σου μιλάει περισσότερο, είτε είναι deck, είτε είναι filco tenkeyless είτε είναι το noppoo choc. Αν δεν βγαίνεις οικονομικά, δείξε λίγο υπομονή μέχρι να τα μαζέψεις, πιστεύω θα βγείς περισσότερο ικανοποιημένος on the long run!

+1 απο το rubberdome της microsoft:( , xexe!

Τελικά και εγώ κατέληξα , mx blue απο filco προφανως tenkeyless , μιας και το Das me to shiny body γδερνεται και εντάξει δεν λεει γιατί απο την μια θα το λατρευεις απο την αλλη θα το λυπάσαι...

Ανοιξα χθες ένα paypal account γιατί κατα βαση θα μου χρειαστεί για αγορά απο armygroup.SNP σε υπερ ευχαριστω για την πληροφορία,πραγματικά!

Να σου πω κάτι φίλτατε SahGrind? Προσωπική αποψη... Γιατι να το πάρεις απο Keyboardco ? Εγώ που τα υπολόγιζα με +vat και + εξοδα αποστολης ,βάλε και κανα κουμπάκι χρωματιστό βγαίνει στα 173 ευρώ και όλα αυτά λογω συναλλάγματος...Το θεωρώ κακό έξοδο απο την στιγμή που με 120 μπορείς να έχειw το ίδιο απο taiwan ArmyGroup και το 50ρικο να το προσθέσεις κάπου αλλού πχ σε ενα περικάρπιο.

Σκέφτομαι απο χθες πάντως να κάνω το εξής. Να πάρω το keyboard ms blue , + κουμπιά wasd μπλε με κόκκινο escape και 10 mx brown switches + 10 mx black switches ετσι ώστε ,αν λέμε αν ,για κάποιο λόγο τα blue switches είναι απλά όχι αυτά που περίμενα με μια μικρή μοντα (υπαρχουν οδηγόι στο geekhack) να αλλάξω τα switches στο pcb του keyboard και αντι να το χαρίσω να το κρατήσω.και λέω 10 γιατί μετρησα ότι κουμπιά χρησιμοποιώ στο bc2 που μονοπωλεί το χρόνο μου αλλά και είναι ένα "κλασικό" fps.

Τα switches τα έχει το Armygroup προς 10$ με 13$ taiwan dollars to ένα.λινκ εδώ>

Έγινε επεξεργασία από Ivris
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε Ivris κατεληξα σε Filco Majestouch Ninja Tenkeless με Blue ΜΧ.

Καπου ομως πηρε το ματι μου οτι τα Ninja με Blue ΜΧ θα αργησουν λιγο και πρωτα θα βγουν στην αγορα με Brown και Black.

Ενταξει δεν με πειραζει γιατι δεν το βιαζομαι και τρελα. Θα ηθελα να δω και καμια γνωμη για τα Ninja γιατι ειναι καινουργια παρτιδα και με καινουργιο pcb (Majestouch-2) και σε περιπτωση που βγουν μουφα (που δεν νομιζω..) να χτυπησω το normal Filco Tenkeyless.

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω ακομα απο που θα το παρω, πολυ πιθανον να κινηθω και εγω προς ArmyGroup.

Ειδα και ενα link στο geekhack για ενα shop απο Hong Kong που στελνει international και δεχεται και paypal αν σε ενδιαφερει Suntec Technology

Με τη ευκαιρια ρε μαν, τι name εχεις στο BC2 και μενα αυτο μονοπωλει το χρονο μου τελευταια :p

Κανε με add αν θελεις SAHGRiND

Ενα θεμα που με προβληματιζε ειναι το κατα ποσο θα ειναι ενταξει οι μπλε διακοπτες για fps και gaming γενικα, γιατι για typing ειναι ολα τα λεφτα.

Αλλα απο γνωμες που διαβαζω συνεχεια ειναι super εκτος απο το θεμα του double-tapping.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε Ivris κατεληξα σε Filco Majestouch Ninja Tenkeless με Blue ΜΧ.

Καπου ομως πηρε το ματι μου οτι τα Ninja με Blue ΜΧ θα αργησουν λιγο και πρωτα θα βγουν στην αγορα με Brown και Black.

Ενα θεμα που με προβληματιζε ειναι το κατα ποσο θα ειναι ενταξει οι μπλε διακοπτες για fps και gaming γενικα, γιατι για typing ειναι ολα τα λεφτα.

Αλλα απο γνωμες που διαβαζω συνεχεια ειναι super εκτος απο το θεμα του double-tapping.

Αυτό θα είναι ένα μεγάλο ποστ και ειλικρινά ζητώ συγνώμη αλλά θα εξηγήσω σχεδόν τα πάντα.

Φιλε Sahgring (θα σε κανω add το απογευματακι :p να κλικαρουμε στα rubberdome να μιζεριάζουμε παρές , χαχα)

λοιπόν καταρχήν έστειλα ένα μήνυμα στον ripster o MR guru στο geekhack για τις διαφορές του filco majestouch και filco majestouch 2.

το παλικάρι είναι τρελά ψαγμένο και μου είπε το εξής.ουδεμία διαφορά μεταξύ του magestouch και του majestouch 2.

ότι βάζει η Filco στο 1 ακριβώς τα ίδια βάζει και στο άλλο. απλα to 2 to φτιάξαν καθαρά για σκοπούς μάρκετινγ , double sided pcb και στα 2 κοκ.

'Oσον αφορά για το crispier feeling και καλά που έχει το majestouch 2 , αυτός μου είπε οτι δεν ισχύει και απλά ότι είναι ανάλογα στο κομματι ακόμα και σε mass πωλήσεις.Αργότερα το διάβασα σε ένα ποστ στο geekhack , όπου αρκετοί συνομολογούσαν το ίδιο πραγμα δηλαδή διαφορά ουδεμία παρά μόνο στο κεφάλι τους!

link >http://geekhack.org/showthread.php?17365-majestouch-vs-majestouch-2

Cherry mx blue switches!!! τείνω να λατρεύω τον ήχο και είναι αυτό που γουστάρω πιό τρελά κάτω από οποαιαδήποτε κατασκευή και υλοποίηση. υπάρχει ένα βιντεάκι στο youtube που την μια στιγμή δείχνει πολύ γρήγορο γράψιμο και ακούγεται ενα τρελό κλικ κλακ κλοκ λόγω του bottom out των κουμπιών και μετά απο λίγο δείχνει ενα συνιθισμένο γιαυτον γράψιμο απου απλά είναι όλα τα λεφτα! (το θέλω λεμε!!!!!)

To double tap μην το φοβάσαι όσο αφήνεις το κουμπάκι να επανέλθει και απο την άλλη πόσο να σου πάρει μέχρι να επανέλθει 3ms?μιλάμε για μηδενικό χρόνο.στα rubberdome κανουμε ακριβώς το ίδιο , doubletap =επανερχεται και το ξαναβαράμε οποτε no worries πραγατικά.Θα πρέπει να συνιθίσουμε κιόλας γιατι κάτι μου λεει πως είναι τελείως διαφορετική εμπειρία...

Επίσης.Διάβασα ένα ποστ sto geekhack για τα γραμματα πάνω στα keycaps της Filco. Να σε ενημερώσω οτι ο ripster χρησιμοποίησε ότι καθαρτικο μπορείς(μια σειρά απο αζαχ οινοπνευμα ,ακουαφορτε κλπ κλπ) να φανταστείς μέχρι που έλιωσε το keycap και στην Filco αν και ξεπαστρεμένα τα γράμματα ήταν αμιδρώς εμφανής.

Για την ποιιότητα των γραμμάτων μπορεί να σε επιβαιβεώσει λογικά και ο SNP του οποίου θέλω να κλέψω το keyboard για μια βδομάδα μέχρι να παραλάβω το δικό μου!!!

Κάτι ακόμα.Τα brown είναι πιό ελαφριά απο τα μπλέ και καταδεύτερον πολοί τα παρομοιαζουν σαν λίνεαρ λόγω οτι η εγκοπούλα του switch είναι λίγο μικρή και σε κάποιον που έχει ματαβεί απο μαύρα του αρέσει γιατί δεν βαζει τόσο πίεση + to click που νιώθει και σε κάποιον που χρησιμοποιεί τα μπλε και πάει στα καφέ του λείπει το έντονο ταctile feel.

Στα μπλέ το διακοπτάκι είναι το κάτω μέρος του white mx switch απλά αποσπασμένο και αν τα δεις έχει μεγαλύτερη εγκοπή άρα μεγαλύτερο και πιο έντονο tactile.

Για το majestouch ninja τωρα. Διάβασα σε ένα κινέζικο φορουμ προβλήματα που προκύπτουν απο την αναγνώρηση των γραμμάτων.Λένε λοιπόν πως λόγω του ότι το πληκτρολόγιο δεν έχει λεντακια απο τελεί πρόβλημα το βράδυ γιατι τα γράμματα δεν είναι εμφανείς και πρέπει να το φωτίσεις έτσι ώστε ο φωτισμός να έρχεται απο κάτω προς τα πάνω δηλαδή απο την πλευρά του spacebar.

2on οτι επειδή τα δάχτυλα που γράφουν επάνω στο ninja αποκρύπτουν τις εσοχές μερικές φορές είναι ένα μικρό προβλημα για την σύνθεση μηνύματος επειδή πρέπει να πάρουν για λίγο το χερι τους για να βρουν το γραμμα.

3ον.Η τιμή στο Armygroup του filco tenkeyless me green axis (cherry blue switch) είναι στα 3200 taiwan dollars και είναι όλα διαθέσιμα και σε στοκ.

4ον.εδω γελάμε.Αν μπεισ στο army group και δεις στο ninja blue switch έχω κανει 5 φορές την ίδια ερώτηση (DIMITRIS here lol ) και 5 φορές την έχουν απαντήσει διαφορετικά ,χαχα ήμουν χαμένος στην μετάφραση , αλλά το θέμα είναι οτι το ninja θα το έχουν σε στοκ απο 20 ιουνη και βάλε.

Ετσι λοιπόν τα έβαλα κάτω και λέω. πάω σε filco majestouch 1 , tenkeyless για μεγαλύτερη άνεση και χώρο για το ποντίκι, αμα χρειαστώ το numeric keypad πεταω έξω το g15 για λίγο και κάνω την όποια δουλεία.

Επίσης επειδή δεν ξέρω αν θα μου στείλουν τα μπλε -λεβαντα λολ- Wasd (αυτα που κάνουν δώρο) θα κάνω order και τα μπλε Wasd με το κοκκινο esc και αν έροθυν ίδια θα αλλάξω και τα βελάκια.

Επίσης όπως είπα θα παραγγείλω και 10 καφε switches και ίσως 10 κόκκινα μιας και τα μαυρα κατέληξα πως θα είναι way to hard to push them.

Συνολο 3200 + 100 τα Wasd + 100 τα brown switches(+130 ta red switches.)=3500 πες βγαίνει πιο κάτω απο το ninja tenkeyless.

Αυτά.Αλήθεια πιστεύω πως με την Filco δεν μπορείς να πέσεις και τόσο πολύ έξω . και αν πάει κάτι στραβά με μια απλή μοντα τα πλήκτρα που χρησιμοποιώ πολύ τους αλλάζω το switch.

Ακόμα και αν πάνε πολύ στραβά τα πράγματα 100 με 150 ευρώ βρίσκονται για κάτι το οποίο χρησιμοπιείς κατα κόρον όσο χρησιμοποιέις το pc.

Αυτά τα καθόλου ολίγα :baby: συγνώμη για το μακρυ post και αν σας κούρασα αλλά τα είχα μέσα μου :p και είναι η εμπειρία μου σε 20 μέρες αυπνίας ξημερώνοντας παρεούλα με geekhack και ocn και σπαμάρωντας το refresh του thelab.gr :p

Filco Tenkeyless blue switch και κυρίως διαβαστε τον καθαρισμο τους στα τελευταια ποστ...Οχι οινοπνευμα .Λινκ >http://www.overclock.net/keyboards/792448-filco-majestouch-tenkeyless-tactile-click-otaku.html

Έγινε επεξεργασία από Ivris
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ρε man! :) Πριν κοιτουσα το ArmyGroup και ειδα το ονομα DIMITRIS και λεω εχει φαση να ειναι ο Ivris απο TheLab :hehe: Δημητρης κ εδω :p

Φιλε κ εγω περασα παρα πολλες ωρες σε geekhack και youtube ψαχνωντας γενικα για mechanical keyboards / Cherry MX, εφαγα τρελο σκαλωμα και ελεγα αμαν να βρω κανεναν ελληνα να μιλησω. Σε καταλαβαινω απολυτα :T:

Αντε με το καλο να κανεις την παραγγελια και ειμαι σιγουρος οτι θα εισαι 100% ευχαριστημενος απο την αγορα σου.

Εγω θα περιμενω για Majestouch Ninja με Blue (εχω φαει κολλημα) Απο την στιγμη που δεν υπαρχει καμια διαφορα σε Majestouch 1 με 2 κανενα προβλημα. Ουτε το double-tap με προβληματιζει. Το οτι δεν φαινονται τα γραμματα δεν με ενοχλει καθολου αλλιως δεν θα πηγαινα για Ninja. Τωρα απο που θα το παρω δεν εχω αποφασισει ακομα.. Μολις βγουνε σε stock βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω διαβάσει για θέμα με blue switches και fps. To πρόβλημα οφείλετε στο ότι στα fps κρατάμε συχνά κάποια πλήκτρα πατημένα (W,A,D, shift κτλ) και δεν είναι ότι καλύτερο να έχεις ένα mini extra force να σου πιέζει το πλήκτρο προς τα πάνω (ισχύει για τα blue και λιγότερο για τα brown). Βέβαια αυτό είναι καθαρά θέμα συνήθειας θεωρώ και πολύ λεπτή λεπτομέρεια. Εγώ δεν παρατήρησα καθόλου διαφορά λίγο QL που δοκίμασα.

Υπόψην, το πληκτρολόγιο δεν πρόκειτε να σε βελτιώσει στο gaming (με οποιοδήποτε game και αν ασχολείται κανείς). Το λέω γιατί έχει γίνει της μόδας στο starcraft να πηγαίνουν όλοι για mech keyboards επειδή έχουν κάποιοι pros (Από τους οποίους οι περισσότεροι είναι sponsored - Οι περισσότεροι κορεάτες παίζουν με ένα φθηνό rubberdome το οποίο έχει φτάσει legendary status στην KR)

Το mech keyboard το αγοράζουμε για να έχουμε μεγαλύτερη ευχαρίστηση στο typing κυρίως (βίτσιο θα μπορούσε να πεί κάποιος) και για τις αντοχές του. Το σίγουρο είναι ότι θα τα βγάλει τα λεφτά του!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Allo , Allo !!!

Για τους ενδιαφερόμενους νο1.

Το πλαισιοβουλιαγμένης έχει ένα razer black widow open box εκθεσιακό κομματι και μπορείτε αν θέλετε να πάτε να το .... πληκτρολογήσετε όσο θέλετε!!!

υγ.Εχθές πέρασα , το εβαλα κατω και δώστου ! ο οργασμος του κλικ. παρατήρηση . μετά απο ένα τέταρτο μου είχε σπασει το κεφαλι αυτο το κλικ κλακ κλοκ. ποιοτητα κατασκευης χάλια. το spacebar κολλάει στιςάκρεςμε το alt και άλλα πολλά.

Στο overclock net και geekhack έχουμε τιςπρωτες φόλες...καμμενο backlit, no letter posts και άλλα καλούδια. οπότε ,την ταπεινή μου άποψη μακριά.

υγ2 Φίλε Sahgrind (Μήτσε!) όρμα να πας να το κλικάρεις λίγο , εγώ πάντως άλλαξα γνώμη για τα μπλέ switches...

Για τους ενδιαφερόμενους νο2.

Παρέγγειλα σήμερα Filco Majestouch 2 tea axis (brownswitches )3680 taiwan dollars απο Armygroup μαζί με wasd purple buttons (περιλαμβάνει και ένα filco key και ένα esc ) 100 taiwan dollars . Με chrome και μεταφραση απο κινέζικα στα αγγλικά είναι πανεύκολο το ordering.

Μαζί με ταχυδρομικα και paypal fee πήγε 141 ευρώ χωρίς τελωνείο των ελτά,αυτό τη τετάρτη πέμπτη.

SNP 1000 thanks μαν για τις πολύτιμες πληροφορίες σου.

Για τους ενδιαφερόμενους νο 3.

Την ΚForce την εξέρετε? Μπορεί ναι μπορεί και ού.

Λοιπόν είναι ένας seller όπου πουλάει customized coloured keycaps .εχουν άψογη εφαρμογή στa Filcos σετρία βασικά χρωματάκια. Κοκκινο μπλεδάκι και μωβακι!

θέλω να τσιμπήσω ένα μπλεδάκι!!!Blue-Color-37-Pcs-Colorful-Keycap-replaceable-keycaps-for-Mechanical-Keyboard.summ.jpg

Λινκ εδώ για τα keycaps και ο seller Wholesale Blue Color 37 Pcs Colorful Keycap replaceable keycaps for Mechanical Keyboard

εδώ ένας απο geekhack pου του τα φόρεσε! >KFORCE plastic keycaps - geekhack forums

customised keycaps υπαρχουν και απο pbc δια μέσου taobao αλλα δεν γνωρίζω πολλά θα ενημερώσω ευελπιστώ συντομα...

Αγιος Βασίλης έρχεται :baby: την άλλη τετάρτη στα ελτά !!! Weee :p:p:p

Έγινε επεξεργασία από Ivris
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Ivris λιγο δυσκολο για μενα να παω στο πλαισιο βουλιαγμενης γιατι ειμαι απο Κατερινη :p αλλα ενταξει θα την ψαξω για κανενα μαγαζι απο Βορεια Ελλαδα να δοκιμαζω εστω τα πληκτρα που ειναι open στη συσκευασια του blackwidow για να παρω μια ιδεα απο blue switches. Εσυ γιατι αλλαξες γνωμη;

Αντε περιμενω review και καμια photo μολις παραλαβεις :)

edit: Τελικα δεν πηρες Tenkeyless;

Έγινε επεξεργασία από SAHGRiND
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα mail στο ArmyGroup, θα στείλω και στην Diatec αύριο μήπως και μπορώ να το στείλω στον EU αντιπρόσωπό της αντί για taiwan.

Αλλά σκέφτομαι μήπως πάρω extra switches και τα βάλω μόνος μου. Θα κρίνω από την απάντηση των παραπάνω πρώτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα mail στο ArmyGroup, θα στείλω και στην Diatec αύριο μήπως και μπορώ να το στείλω στον EU αντιπρόσωπό της αντί για taiwan.

Αλλά σκέφτομαι μήπως πάρω extra switches και τα βάλω μόνος μου. Θα κρίνω από την απάντηση των παραπάνω πρώτα.

καλημέρες! Τι εννοείς ρε μαν πέθανε? δεν κανει ρέτζιστερ το γράμμα S , δοκίμασε να σηκώσεις το γράμμα s και να το ξανακουμπώσεις?

Πάντως αν δεν βρείς λύση , είναι πολύ απλά τα πράγματα , ξεβίδωσε το case , βγάλε προσεκτικα την μητρική πλακέτα , πίεσε απο πάνω το S key χωρίς το keycap και όταν κάτσει στα ίσα του χώς του λίγο solder στο ποδαράκι ποδαράκια που έχουν σηκωθεί.

Λογικά μία απο τις δύο ενώσεις του brown switch έχουν βρει αέρα και δεν κρατάνετην επαφή στο pcb.

καλή δύναμη ... ενημέρωσε με τα σχετικά οταν μπορέσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες! Τι εννοείς ρε μαν πέθανε? δεν κανει ρέτζιστερ το γράμμα S , δοκίμασε να σηκώσεις το γράμμα s και να το ξανακουμπώσεις?

Πάντως αν δεν βρείς λύση , είναι πολύ απλά τα πράγματα , ξεβίδωσε το case , βγάλε προσεκτικα την μητρική πλακέτα , πίεσε απο πάνω το S key χωρίς το keycap και όταν κάτσει στα ίσα του χώς του λίγο solder στο ποδαράκι ποδαράκια που έχουν σηκωθεί.

Λογικά μία απο τις δύο ενώσεις του brown switch έχουν βρει αέρα και δεν κρατάνετην επαφή στο pcb.

καλή δύναμη ... ενημέρωσε με τα σχετικά οταν μπορέσεις.

Αυτό ήταν τελικά που αναφέρεις.

Παρατήρησα ότι αν "πίεζα" λίγο το switch προς μία κατεύθυνση το S λειτουργούσε. Άρα ψηλιάστηκα ότι το switch ήταν μια χαρά και ότι είχα θέμα με κάποια κόληση. Όπως τα είπες έγιναν πάνω κάτω, μια κόληση "πέταγε", την διόρθωσα, όλα οκ :)

Δεν έχω εγγύηση πλέον (αυτοκόλητο ΟΚ πάνω από μια βίδα)... αλλά ποιός έστελνε πληκτρολόγια πίσω στην κίνα anyway? :p

Link to comment
Share on other sites

...

μια χαρά σε βρίσκω !!!

στο έκλεβα άνετα μιας και το δικό μου ΔΕΝ έχει παραδοθεί ακόμα.

Ρε μαν μου δώσαν ένα tracking number το οποίο όταν το βάζω εδω Welcome to iPOST

μου βγάζει οτι το δέμα έφυγε στις 3 ιουνίου, σε μια μέρα ήταν bangok με μια πτήση αλλά για 4 μερες τώρα δεν έχω ενημέρωση . to domestic κουτί απο τσιβσν προς μπανγκονκ εχει γεμίσει αλλά δεν έχω καμιά ενημέρωση γα το που βρίσκεται τωρα το κουτί μου...

επειδή είμαι σε κάτι σεμινάρια το πρωί αδυνατω να παρωτηλέφωνο το ταχυδρομείο. εσένα πόσες μέρες έκανε να έρθει?

tracking εσυ που έκανες? μηπως βλέπω σε κάποιο λάθος site ems.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Tracking από την στιγμή που έφυγε από κίνα και πήγε στον επόμενο προορισμό (νομίζω και μένα ταιλάνδη ήταν) δεν μπορείς να κάνεις (ή τουλάχιστον δεν είχα βρει εγώ τρόπο).

Έκανε 7 μέρες από την μέρα αποστολής αλλά είχα και ΣΚ ενδιάμεσα. Το παράγγειλα Παρασκευή, έφυγε Δευτέρα αν θυμάμαι καλά και ήρθε Δευτέρα η Τρίτη.

Έχε υπόψιν ότι τα ΕΛΤΑ είχαν/έχουν απεργία αυτήν την βδομάδα σύμφωνα με το apergia.gr γιατί περιμένω και εγώ δέμα από UK και έχει αργήσει...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και γω καποτε εψαχνα για μηχανικο πληκτρολογιο εκει που σκαλωσα ειναι στο τι γινεται αμα πεσει τπτ μεσα και κατα ποσο αντεχουν βαρια μεταχειριση -κοινως raaaaage-. Το g11 εφαγε φραπε και τεζαρε, και πρεπει να χω αλλαξει 3-4 MS των 10-15€.

Τελος μεγαλο προβλημα ο καπνος/σταχτες που πεφτουν μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.