Jump to content



Recommended Posts

Εδω και ενα μηνα περιπου αποκτησα ενα Ducky Shine με Blue led και MX Red. Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω η αισθηση που σου δινει δεν υπαρχει απλα. Ψαχνω αφορμη για να γραφω το οτιδηποτε. Δε ξαναγυρνας πισω σε απλο πληκτρολογιο για κανενα λογο!

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι κακός ρε συ , ανέβασε καμία φωτο Με το μωρό!!!

Ασε που άμα το δει ο shaman ,τον βλέπω να παίρνει τηλέφωνο Taiwan , να τα κάνει ολα λιμπα και να του στέλνουν λευκα ledakia και switchakia και να το στήνει μόνος του, χαχα!

Καλο ριζικά τα κόκκινα, έρωτας είναι θαρρω, ... :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι καθολου κακος. Θα ανεβασω οσες φωτο θελεται. Μετα απο λιγο διαβασμα αποφασισα τα κοκκινα. Το θελω και για γραψιμο αλλα και για παιχνιδια, οποτε σκεφτηκα πως κατι σε brown/blue δεν θα ητανε ιδανικο. Ασε που τα blue απο οτι λενε κανουν κ πολυ φασαρια :p

Μια προχειρη φωτο που εχω

3442q8n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι καθολου κακος. Θα ανεβασω οσες φωτο θελεται. Μετα απο λιγο διαβασμα αποφασισα τα κοκκινα. Το θελω και για γραψιμο αλλα και για παιχνιδια, οποτε σκεφτηκα πως κατι σε brown/blue δεν θα ητανε ιδανικο. Ασε που τα blue απο οτι λενε κανουν κ πολυ φασαρια :p

Μια προχειρη φωτο που εχω

[...]

I call bullshit! Κανένα γραφείο δεν είναι τόσο καθαρό! FAKE! :p

PS. Μεγειές το πληκτρολόγιο. Από που το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

I call bullshit! Κανένα γραφείο δεν είναι τόσο καθαρό! FAKE! :p

PS. Μεγειές το πληκτρολόγιο. Από που το πήρες?

Χαχαχα, και ομως ετσι ειναι το γραφειο μου. Δε μπορω την ακαταστασια :bad:

Δεν θα πω απο που το πηρα. Μετα θα γεμισει ο τοπος διαφορα Shine και θα πρεπει να αρχισω να ψαχνομαι τι διαφορετικο θα παρω :p Ασχετα αν ηδη ξερω τι θελω αλλα προσπαθω να το ξεχναω!

E-sports-Gaming-equipments : Shop Mechanical keyboard By Brand >> Ducky

Μου ηρθε σε μια βδομαδα, 145 ευρω τελικη τιμη μαζι με μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τον qtan αγορασες ... Άξιος πωλητής , αγοράζει κομματια κατευθείαν απο Μαμα εργοστάσιο και ταο-μπαο ...

Αγοράζει φθηνά, πουλάει λιγο πιο ακριβά...βάλε τώρα το ότι προμηθεύει όλο το keyboard community ανα τον κόσμο , κοινός έχει χες-tea, xaxa, στο ταλαρο!

Με γειες και πάλι , κανε το word παιχνίδι και τερμάτισε το:p! Μπορεις και εσυ!

Τι θες να πάρεις αν επιτρέπεται ;

Έγινε επεξεργασία από Ivris
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση όσοι έχετε μηχανικό πληκτρολόγιο. Από ήχο πώς πάει; Είναι φυσιολογικός; Κάτι παραπάνω; Σπαστικός;

Φαντάζομαι πως αν θες να μειώσεις το θόρυβο βάζεις άλλα switches. Υπάρχει όμως κάποιο μειονέκτημα; Π.χ. switches που μειώνουν το θόρυβο "αφαιρούν" από την εμπειρία χρήσης;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν switches που μειωνουν το θορυβο. Υπαρχουν τα μπλε που ειναι τα πιο θορυβωδη, και τα υπολοιπα. Αν θες να μειωσεις παραπανω το κλακ οταν τερματιζουνε, μπορεις να βαλεις κατι λαστιχενια stopper που πουλανε και δεν αφηνουν το κουμπι να τερματισει χωρις παραλληλα να χαλανε την αισθηση. Προσωπικα δεν τα εχω δοκιμασει για να πω τη γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

μου την σπάει που πρέπει να πληρώσεις τα κέρατα σου για να πάρεις ένα μηχανικό της προκοπής :wall:

Ποιοτικά μηχανικό βρίσκεις και με 100 και με πολυ λιγότερα , δεν λέω ότι είναι λίγα για τα σημερινά στάνταρ εν ελλαδισταν , αλλα μακραν η καλύτερη αναβάθμιση μετα τον ssd.

Και μην ξεχνάς ότι δεν είναι αγορά που την κουμπωνεις στο pc και το βλέπεις να πιάνει σκόνη , αλλα το χρησιμοποιεις συνέχεια.

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικά μηχανικό βρίσκεις και με 100 και με πολυ λιγότερα , δεν λέω ότι είναι λίγα για τα σημερινά στάνταρ εν ελλαδισταν , αλλα μακραν η καλύτερη αναβάθμιση μετα τον ssd.

Και μην ξεχνάς ότι δεν είναι αγορά που την κουμπωνεις στο pc και το βλέπεις να πιάνει σκόνη , αλλα το χρησιμοποιεις συνέχεια.

Φιλικά.

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Keyboards/Razer-Black-Widow-Greek-Mechanical-Keyboard-1-28-80-11-007.htm αν εννοείς αυτό το πληκτρολόγιο οτι ειναι κατω των 100€ ειναι το μόνο μηχανικό στο ελλάντα μαζι με το αδερφάκι του που εχει led και usb.

Ένα πληκτρολόγιο με brown switches δεν μπορώ να βρώ

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να το πάρω απόφαση να πάρω καινούργιο με cherries, αναπαλαίωσα ένα παλιό (1992) IBM Model M, σαν αυτό, αλλά με ακόμη πιο κουλό layout:

model-m-front-large1.jpg

Και όταν λέω αναπαλαίωσα, εννοώ ότι απλά το καθάρισα, το καλό με τα Model Ms είναι ότι αντέχουν και πυρηνικό ολοκαύτωμα, ενώ ντουμπλάρουν και σαν φονικό όπλο (εάν χρειαστεί να αντιμετωπίσετε διαρρήκτες ή κανένα νουμπά φίλο σε LAN party). Επίσης έχουν αποσπώμενα keycaps, οπότε το layout θα διορθωνόταν εύκολα αν με ενοχλούσε :)

Το άλλο βασικό πλεονέκτημα είναι ότι μοντάρονται σαν τρελά. Για του λόγου το αληθές (2 διαφορετικά projects):

Kb45.jpg

2979257864_d00bede6d2.jpg

Έγινε επεξεργασία από minast
Βρήκα typo :P
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα και εγω ενα Ducky Shine...

Εντυπωσεις οταν το παρω :)

με γεια και εσυ την παπια σου,(ducky),τι χρωμα σε switches και led?

---------------------------------------------------------------------------------------------

Παντως δειλά δειλά έχουμε τα πρωτα tenkeyless backlit keyboards (αμην και πότε να γινουν διαθέσιμα)

Ετοιμαζονται backlit tenkeyless απο Ducky/Cm storm και απο οτι ειπαν θα χωθει και η Corsaiρ !!!

KBT Race 75% σαν το noopo chock mini αλλα με πολλα χρωματα σε leds και switches, το έχει ξανά αναφέρει ο Grunt.

Green75.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------

Αν και το shine ειναι μοναδικο στον χωρο του,η CM Storm κυκλοφορει με 2 new μοντελακια

1. Cm Storm Trigger με μπλε/μαυρα/καφε και κοκκινα switches και FULL Back Lit

cmstorm-e1332408287479.png

-----------------------------------------------------------------------

2.Quick Fire Pro με μπλε/μαυρα/καφε και (κοκκινα switches αναλογα την περιοχη)

Μονο μερικα keys ειναι με Back Lit

GzMs9.jpg

Detailed review εδω We Drop the CM Strom QuickFire Pro Mechanical Gaming Keyboard into our Lab for Some Fun

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

[MENTION=23054]flame8[/MENTION] και επισης για οποιον who cares.

έχουν αναφερθεί πολλές φορές εδώ από πολλούς οπότε τα credits σε όλους εκείνους !

Φιλε μου ξεχνα την ελλαδισταν αγορα,βγαλε μια prepaid/χρεωστικη/πιστωτικη,χαιρετα μου το paypal και ορμα στα ακολουθα sites να βρεις τι θέλεις να αποκτησεις και οχι να περιοριζεσαι σε ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ επιλογες.

Αγορα Απο Taiwan

Τα ακολουθα 2 sites θελουν μεταφραση απο κινεζικα σε αγγλικα, ή chrome.

i) Aρμυγκρουπ.Αξιοπιστο,Γρηγορο,Τσιμπιμενα μεταφορικα(οχι πολλα),3 ευρω εκτελωνισμος ελτα.

ζ©ζ’°εΌ_ι΅η€_AGγOn-Line StoreγζΉθ£θ»εη·δΈθ³Όη©ηΆ²

ii)PcHome. Αξιοπιστο, φιξ μεταφορικα(20$/10$),3 ευρω εκτελωνισμος ελτα.

PChome₯ώ²yΑΚͺ«‘mDucky³Π³Η DK-1008 ―ωΆb ΆΒ¦βΎχ±ρ¦‘Αδ½L‘n

Στο λινκ σου δινω πληκτρολογιο 104keys, καφε switches , χωρις backlit και ετοιμοπαραδοτο σε αγγλικο layout-γραμματα ,αν ,που δεν θα σου αρεσουν τα κινεζικα γραμματα.

~85 δολαρια , με 20 δολλαρια shipping+3 ευρω εκτελωνισμο.Λογω συναλαγματος θα σου ερθει 80/90 ευρω.

Στην μεση ,αριστερα της σελιδας εχεισ να δεις και απο αλλους κατασκευαστεσ, cm storm,thermaltake klp.

ψαξτο :dance3: :getlost:

Αλλα sites που μπορεις να αγορασεις,απο Αμερικα μερια,ολοι στελνουν ελλαδα, ειναι:

Φτιαξτο οπως θες,

WASD Keyboards: Custom Mechanical Keyboards

Τα ποιοτικα Leopolds (εφαμιλα των filco)

elitekeyboards.com - Products

Das Keyboards,(κατηγορια απο μονα τους/respect)

Das Keyboard: The mechanical keyboard that clicks

Deck Keyboards

(τοπ κατασκευαστης μακραν,Full Backlit 104 keys και 82 keys με πανω απο 10.000 keyboards sold out και ΜΗΔΕΝΙΚΑ προβληματα)

Deck Keyboards

Qtan, σου βρίσκει ότι θες , καλός πωλητής,κινέζος αλλα αυτός δεν κάνει τον κινέζο.

Έχει δυο μαγαζιά ,το πρώτο είναι πιο φθηνό απο το eBay store.

1. http://www.vendio.com/stores/E-sports-Gaming-equipments/category/noppoo/catId=3982937

2. http://stores.ebay.co.uk/E-sports-Gaming-equipments/Mechanical-Gaming-keyboard-/_i.html?_fsub=2504364013&_sid=1011272153&_trksid=p4634.c0.m322

υπαρχουν και άλλοι ,ενα σωρο, στην ελλάδα κανεις.

:OT:

Στο εν λογω μαγαζι που αναφέρεις , πηγα τρεις φορες να κανω κλικ κλακ κλοκ το εν λογω keyboard.

Σκαει σε μια φαση , ο υπο?/διευθυνταρας και μου λεει τροπαριο...,ειναι σουπερ ειναι ντουπερ,τα κανει ολα ,φανταστικο κλπ...τον ρωτησα γιατι κανει τοοοσα πολα χρηματα,καποιος λογος θα υπαρχει , και καλει τον υπαλληλο να με εξυπηρετησει και παιρνω ΤΗΝ ΘΕΙΚΗ απαντηση...

καταρχην ειναι η καινουργια σειρα της razer και στο συγκεκριμενο βγαινουν τα γραμματα για να τα πλυνεις...

...

Να δεις που θα πουλανε και μαλακτικο σε λιγο , εκτοσ απο σκατοχαρτα , την ημιμαθεια , και το υφακι...

Φιλικα.

Έγινε επεξεργασία από Ivris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο μεγάλη εβδομάδα να δεις τι γίνεται να ξεμπλοκαρεις το πακέτο σου...γιατί κωλυσιεργουν μέρες που είναι...μαμ κακά και νανι μια κατάσταση , οι δημόσιες υπηρεσίες ..

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Mολις το παρελαβα!:dance3:

Πρωτες εντυπωσεις αριστες!

Απορω πως τοσο καιρο ημουν με συμβατικο πληκτρολογιο :wall:

Και μια photo

how much did the hair go ? :p

( μαζι με τον εκτελωνισμο εννοειται )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.