Jump to content



Οθόνη και ψηφιακός δέκτης


Fireman1234

Recommended Posts

Ό,τι να'ναι... Και αφού θές η τηλεόραση να δείχνει την οθόνη του υπολογιστή γιατί δεν συνδέεις απαυθείας την τηλεόραση στον υπολογιστή? Με s-video!!! Οι θύρες του αποκωδικοποιητή είναι θύρες εξόδου και όχι εισόδου!!! Δεν υπάρχει κανένας αποκωδικοποιητής που να έχει τη συγκεκριμένη δυνατότητα γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός του!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θές να κάνεις γίνεται με ένα μείκτη εικόνας!! Χωρίς να έχω τις ιδιαίτερες γνώσεις θα σου πώ ότι πρέπει να ιδιαίτερα ακριβός για να παίρνει hdmi ή dvi για είσοδο και να βγάζει σε s-video! καλύτερα άλλαξε τηλεόραση!!

Και για του λόγου το αληθές:

http://www.skroutz.gr/c/345/miktes-consoles.html?keyphrase=video+mixer

http://www.skroutz.gr/c/901/mousikos-eksoplismos-ypologist.html?keyphrase=video+mixer

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά του ψηφιακού δέκτη CRYSTAL AUDIO CDVB-HD για να τον συνδέσω με την Dell U2311 που έχω καθώς και με τα Logitech Z5500.

Αρα λογικά πάμε σε αυτό τον συνδυασμό.

CRYSTAL AUDIO CDVB-HD - SET TOP BOX - E-SHOP.GR

EQUIP:119002 HDMI-HDMI 2M - - - E-SHOP.GR

Να πώ οτι τα ηχεία είναι συνδεδεμένα με το desktop με απλή σύνδεση. Για την σύνδεση του ψηφιακού δέκτη με τα ηχεία τι καλώδιο πρέπει να αγοράσω?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά του ψηφιακού δέκτη CRYSTAL AUDIO CDVB-HD για να τον συνδέσω με την Dell U2311 που έχω καθώς και με τα Logitech Z5500.

Αρα λογικά πάμε σε αυτό τον συνδυασμό.

CRYSTAL AUDIO CDVB-HD - SET TOP BOX - E-SHOP.GR

EQUIP:119002 HDMI-HDMI 2M - - - E-SHOP.GR

Να πώ οτι τα ηχεία είναι συνδεδεμένα με το desktop με απλή σύνδεση. Για την σύνδεση του ψηφιακού δέκτη με τα ηχεία τι καλώδιο πρέπει να αγοράσω?

Εάν έχουν τα Ζ5500 να τα συνδέσεις με ομοαξονικό καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά του ψηφιακού δέκτη CRYSTAL AUDIO CDVB-HD για να τον συνδέσω με την Dell U2311 που έχω καθώς και με τα Logitech Z5500.

Αρα λογικά πάμε σε αυτό τον συνδυασμό.

CRYSTAL AUDIO CDVB-HD - SET TOP BOX - E-SHOP.GR

EQUIP:119002 HDMI-HDMI 2M - - - E-SHOP.GR

Να πώ οτι τα ηχεία είναι συνδεδεμένα με το desktop με απλή σύνδεση. Για την σύνδεση του ψηφιακού δέκτη με τα ηχεία τι καλώδιο πρέπει να αγοράσω?

Δεν χρειάζεται να αγοράσεις άλλο καλώδιο για τα ηχεία.

Θα τα συνδέσεις όπως τα συνδέεις και με τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα Z5500 έχουν ψηφιακή ομοαξονική είσοδο καθώς και είσοδο οπτικής ίνας. Το ομοαξονικό καλώδιο κοστίζει 20 ευρώ περίπου απο μια μικρή αναζήτηση που έκανα.

Φιλε fireman επειδή τα ηχεία θα εξυπηρετούν και το desktop αλλά και τον ψηφιακό δέκτη πιστευω η αγορά του καλωδίου κρίνεται απαραίτητη. Είναι λίγο βαρετό το να βάζεις βγάζεις καλώδια απο τον υπολογιστή στον ψηφιακό δέκτη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα Z5500 έχουν ψηφιακή ομοαξονική είσοδο καθώς και είσοδο οπτικής ίνας. Το ομοαξονικό καλώδιο κοστίζει 20 ευρώ περίπου απο μια μικρή αναζήτηση που έκανα.

Φιλε fireman επειδή τα ηχεία θα εξυπηρετούν και το desktop αλλά και τον ψηφιακό δέκτη πιστευω η αγορά του καλωδίου κρίνεται απαραίτητη. Είναι λίγο βαρετό το να βάζεις βγάζεις καλώδια απο τον υπολογιστή στον ψηφιακό δέκτη.

Όπως το θέτεις τώρα είναι απαραίτητο φίλε μου.;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.