Jump to content


Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

ωραια και πως παω στηνς B138???

την κατεβαζω nick :)

[MENTION=2160]nickstamat[/MENTION]

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION]

ξυπνατεεεε

δε μπορω με κανεναν τροπο να παω σε B138

καταρχην δεν την βρισκω την B138 απο το επισημο της huawei!!

ε ρε καλα λεω μεγαλη νυχτα σημερα.....

Link to comment
Share on other sites

Sorry! This page is not available. Back to home page

1 seconds later, this page will back to home page automatically.

δευτερον

κατεβασα αυτο εδω

Downloads - Huawei Device Co., Ltd..

εφτιαξα dload τα εβαλα μαζι

ανοιγω με - και + και μου βγαζει ροζ οθονη!!!!

δε μπορω να κανω τπτ

@TifoziF1

παρατα το πισι και βοηθα:D

!!

κατι κανουμε......την εβαλα στην internal SD με dload και πρεπει να την πηρε.....κανει unpacking.

αντε να δουμε.........

αν χαλασει το κιν μου αγοραζετε galaxy note :D

btw θα μιλαω μονος μου στο θρεντ αυτο....να ξερετε οτι θα εχει πολλα edits:p

edit1 : ηθελε format wipe cache για να μπει η Β138!

για να δουμε για την B526...θα μπει ;

edit2 : unpacking B526.

Link to comment
Share on other sites

Οχι microsd !!!! (την εξωτερικη)

internal storage εννοεις...

την 2γιγα που εχει το κιν...

με την 526 φαινεται να εγινε root το κινητο!!

τωρα πρεπει να κατεβασω τα προγραμματα..

edit: εκανα remount tο cust μπλα μπλα αλλα που το βρισκω μετα για να κανω paste to recovery?

αχ....το ειπα..μεγαλη η νυχτα τελικα :p

edit2: χα! το βρηκα.ηθελε show hidden files:p

edit3: περναω θεου θελοντος και καιρου επιτρεποντος την ICS 2.04

edit4: σημειωστε την στιγμη που γραφω αυτο το μηνυμα

ΕΧΩ ΠΑΓΩΤΟ !

ευκολο ηταν τελικα :hehe::hehe:

edit5:

2 πραγματα...

τα κουμπια στην οθονη πως αναβουν ; η ειναι σβηστα και σε σας και δεν γινεται ;

σας εχει τυχει ποτε να πατατε καποια επιλογη , η ενα προγραμμα και να "φλασαρει" ενα κοκκινο πλαισιο περιμετρικα της οθονης ;

εντονο κοκκινο σαν καδρο περιμεντρικα της οθονης !

θα τρελαθουμε ρε ;

Link to comment
Share on other sites

κανενας δε με βοηθαει πια.........

πως θα δω την ιντερναλ sd του κινητου ;

συνδεω το κινητο με το πισι χωρις την εξωτερικη SD παταω turn on και δεν μπορει να αναγνωρισει το πισι το κινητο για να δω την εσωτερικη!

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ έπεσα για ύπνο νωρίς χθες :p

1) Η internal SD παίζει να μην γίνεται mount νομίζω (οι περισσότερες custom roms είχαν τέτοιο θέμα, αλλά δεν με απασχολούσε γιατί είχα την microSD).

2) Τα κουμπιά στην οθόνη ανάβουν αλλά με χαμηλότερη φωτεινότητα (it's not a bug, it's a feature) και πρέπει να έχεις ενεργό το Automatic Brightness στα settings της οθόνης.

3) Αυτό το κόκκινο κάδρο που λες δεν το έχω δει...

4) Γιατί έβαλες 2.04 και όχι την 3.1u4; Σε κάθε περίπτωση, αν βλέπεις περίεργα πράγματα, τότε πριν περάσεις όλα τα προγράμματά σου κάνε ένα full wipe (data-cache-dalvik) και clean install την Aurora. Θα παίζει μία χαρά μετά.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειπε ο [MENTION=14609]PClord[/MENTION] οτι ειναι απο τις πιο σταθερες ρομ και κραταει καλα και η μπαταρια

δοκιμασμενη

εχω αρχεια γαμωτο μεσα στην internal!!!!

πρωτου κανω ινσταλλ την ICS ειχα κανει wipe all

Link to comment
Share on other sites

Βάλε έναν explorer (π.χ. ES File Explorer που έχει έτοιμο) και θα βρεις τα δεδομένα της εσωτερικής sd στο παρακάτω path :)

/mnt/sdcard1

Στην έκδοση 3.1 προστέθηκε κι ένα symbolic link προς το path αυτό:

/HWuserdata --> /mnt/sdcard1

Link to comment
Share on other sites

το εχω παρει μονοτερμα το θεμα :D

εχω προβλημα..ημουν 40% μπαταρια , βαζω gps για ~15λεπτα (ndrive)

και ξαφνικα τρωει ενα Drop down αποτομο στα 20%. λογικο ; οχι

ολο το βραδυ ημουν με 3g στα 15-18% και το πρωι που δουλευω λιγο το κινητο (clouding με 3g και καμμια εφαρμογη install με 3g) μου πεταει μηνυμα 4% και καπακια στο 2%.

λογικο ; οχι

καμμια ιδεα ;

Link to comment
Share on other sites

battery calibration μετα απο τις τόσες αλλαγές λογισμικού έκανες ?

άν όχι, τότε στο google play θα βρείς 2-3 εφαρμογές να κάνεις την δουλειά σου.

edit : διόρθωση ορθογραφίας

Δυστηχώς το battery calibration σήμφωνα με προγραμματιστη/μηχανικο της google είναι μύθος.Το είχα διαβάσει και στο modaco και κάπου εδώ.

Gomar,μάλλον τα παίζει η μπαταρία σου.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION], [MENTION=5970]Peter Pan[/MENTION], [MENTION=12934]Gregorypeg1000[/MENTION]

Ορίστε: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23630365&postcount=2469

Most phones have a coulomb counting battery sensor that determines how much charge is left by counting how much power has been used. Huawei obviously decided that was too expensive (or perhaps Li-po batteries can do without it) so the charge is worked out using the battery voltage. Battery voltage depends on charge left but also on how much current is being drawn and the temperature. To take this into account the kernel has to inform the modem processor when it switches on or off anything that draws current (using a fn called huawei_rpc_current_consuem_notify!) I guess the modem processor also takes into account the temperature. For things like the GPU, it's really hard to figure out how much current it will draw because this depends on how much work it has to do. This means that the current consumption can only ever be approximated.

There is no way that this method can really be accurate especially at high currents and/or temperatures.

Bottom line, battery stats are not accurate on this device. Also, things like "battery calibration" (which resets the coloumb counter) are completely useless.

Με άλλα λόγια, η ένδειξη της μπαταρίας εξαρτάται από την τάση της, η οποία πέφτει απότομα αν αυξηθεί το φορτίο της, π.χ. αν ενεργοποιήσεις το 3G ή τρέξεις κάτι που είναι cpu-intensive.

Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι' αυτό. Εγώ χτες ήμουν με 3-4% για αρκετές ώρες και έπαιζα και παιχνιδάκι.

Δυστυχώς είναι αναξιόπιστη η ένδειξη.

Μία καινούρια μπαταρία θα διορθώσει κάπως τα πράγματα, γιατί θα έχει την ικανότητα να διατηρεί κάπως πιο σταθερή την τάση της στις μεταβολές του φορτίου.

Για λίγο καιρό όμως. Μετά που θα πέσει σταδιακά η απόδοσή της, θα έχεις τα ίδια αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει για 2η αυτή την "2050mah" που κυκλοφορει στο ebay, και από μικρή χρήση που της έχω κάνει, και σε σύγκριση με την 1 χρόνου+ της original... δεν μου φαίνεται για 2050 με τπτ... πιο κοντά σε καινούργια original(1500mah) μου φέρνει παρά σε 2050 ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.