Jump to content


Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

κατοχος (ευτηχης) του x5 και εδω.Στοκ rom rooted με το z4root overclocked 1056mhz και η συσκευη φυσαει!!! οσο σκεφτομε βεβαια ποσο μου στοίχισε τοσο την αγαπω περισσοτερο :dance3: περιμενουμε τωρα την αναβαθμηση της HUAIWEI σε 2.3 !!! :fun:

edit: οσο για την καμερα αλλα και το fm radio το προβλημα βρισκεται στο software οποτε οποιος δεν ειναι ευχαριστημενος οταν με το καλο βγει cyanogen η original 2.3 ισως να φτιαξουν τοτε,προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

και εγω γυρισα εν τελη στην στοκ ρομ..

δε μου καθησε καλα.

Καπως ετσι σκεφτομαι να το κανω ασπρε λυκε..

Να σου πω.Με το z4root , μπορεις οποτε θελεις να το κανεις unroot?

Παντως καποια μικροπροβληματακια τα εχει.Η σαν ανδροιδ η σαν συσκευη.Δε ξερω που οφειλεται.

Επειδη στην δουλεια 6-8 ωρες το ΣΚΑΛΙΖΩ συνεχεια , στο θεμα του ιντερνετ.

Δλδ μπορει μετα απο 5 ωρες να χασει το data και να μη ξανα ανοιγει.Να θελει ρεσταρτ.

χθες ας πουμε εχασε τον προξυ σερβερ της κοσμοτε απο τα settings.θυμομουν ποιος ειναι και τον προσθεσα.Ετσι ξανα ειχα ιντερνετ.

Επισης στο browsing του dolphin mini , μερικες φορες μου παει σπαστα στη πλοηγηση.

Οι φωτογραφιες του , παροτι την σχεση που εχω με την φωτογραφια , μια χαρα ειναι.Δεν ειανι για αφισσα μεν αλλα μετατροπη σε 1024 η 1280 μια χαρα ποιοτητα εχουν.

Link to comment
Share on other sites

οτι εχω κανει ειναι δοκιμασμενο να ξεγινεται σε περιπτωση βλαβης και εγγυησης,εχω κρατησει και ενα καθαρο backup της rom για παν ενδεχομενο.Με την Β135 δεν εχω προβληματα με το wifi ,δεν εχω και wifi tethering βεβαια αλλα προσωπικα δεν το χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

2. To Desire, εχει αρκετα χειροτερη gpu και ειναι αρκετα παλιο και νομιζω ξεχνας upgrade σε νεοτερα android.

Το γέρικο Desire συνεχίζει ακάθεκτο και στο gingerbread :dance3:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=sfFdMcN1w_Y]YouTube - ‪Desire[/ame]

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να δουμε ποια ρομ εχουμε ;

δε μιλαω για wifi αλλα για Data :)

στις ρυθμησεις κατω κατω εχει πληροφοριες τηλεφωνου,οσο για το data 3g κανενα προβλημα το εχω μονιμα ανοιχτο λογω του οτι η voda μας εδωκε αυτο το μηνα 500 mb free.

Link to comment
Share on other sites

παιρνω τηλεφωνο την wind

-εχω προβλημα με το κουμπι.θελει πιεση για να πιασει.σε ποια περιπτωση θα μπορουσε να γινει αμεση αντικατασταση ;

-εντος 5 ημερων απο την αγορα του κινητου

-ενω τωρα χρονικα ποσο θα μας παρει ;

-20 μερες

-Γιατι ρε παιδια τοσο πολυ ;

-ε μεχρι να παει , να ερθει να γινει ο ελεγχος μπλα μπαλ μπλα

-ευχαριστω γεια σας

-γεια σας

παιρνω τηλεφωνο αρβατο τελεσερβις.τους το παω.το αφηνω σε ποσες μερες θα ειναι ετοιμο ;1-2 μερες.

δλδ να καταλαβω.στην wind παιρνει 18 μερες να το στειλουν ;

Link to comment
Share on other sites

^^

αυτό είχε να προβλέψει η wind , το χειρότερο σενάριο.

Γιατί αν σου λέγανε 2μέρες και μετά α δεν υπάρχει ανταλλακτικό θα είχαμε new epic thread "οι χλεμπονιάρηδες που με κορόιδεψαν"

όχι οτι δεν λειτουργούν αντιεπαγγελματικά όλοι, αλλά υπάρχουν και αστ΄θμητοι παράγοντες

Link to comment
Share on other sites

μεγιές!!, B135SP02, αν δεν χρειάζεσαι/απασχολεί το wifi tethering, μείνε με αυτή, αλλιώς χρησιμοποίησε είτε το update που μετά την ενημέρωση θα έχεις και Β136, είτε κατευθείαν την generic B136 από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το :

για την Β135 (που δεν έχει και WiFi Tethering) είναι αυτό το boot.img
, και κατέβασα από market to Market Enabler, καθώς και το z4root και έκανα το permanent root. Μια χαρά η διαδικασία και το SetCPU από xda-developers.

Και στα 1200 που δοκίμασα μια χαρά παίζει. Το αφησα στα 800 που είναι μια χαρά και undervolted !

Themes (όπως αυτά του blade) πως βάζω ? clockwork από που ?

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις όρεξη δοκίμασε και την πιο κάτω έκδοση ,φυσικά επειδή είναι ακόμη πιο undervolted -ειδικά στα ψηλά-, δεν εγγυώμαι ότι ΔΕΝ θα σου freeze-άρει, σε κάποια/ες συχνότητες, αλλά μπορείς εύκολα, να επαναφέρεις το 1600άρι boot.img

B135-1900MHz

KHZ - VDD(mv)


245760, 825
368640, 825
768000, 850
806400, 875
902400, 900
1017600, 950
1113600, 1000
1209600, 1025
1305600, 1075
1401600, 1125
1516800, 1200
1612800, 1250
1708800, 1300
1804800, 1375
1900800, 1450
//2016000, 1525

τα 1900 είναι οριακά (από άποψης θερμοκρασίας) usable, στα 2016 δε, ζεσταίνεται πάρα πολύ γρήγορα, και κάνει μόνο για "suicide benches".. οπότε προτίμησα να την αφαιρέσω, αν βέβαια σε τρώει η περιέργεια ;D, κατέβασέ την από ΕΔΩ

clockworkmod, από ΕΔΩ(αυτό χρησιμοποιώ), βέβαια έχε υπόψιν σου και αυτό.. ;), οπότε σαν εναλλακτική μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αυτή

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι τοσο χαλια οσο λενε τα ριβιουζ? Σε σχεση με το blade (που εχω ψαχουλεψει) ας πουμε, οι διαφορες ειναι μεγαλες?

Δεν εννοω μονο την αναλυση γενικα απο την αποκριση εως την φωτεινοτητα για παραδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.