Jump to content



Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

x5 απλο με 2.2 της μαμας

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις αυτό τον οδηγό, στην ουσία θα πας από 2.2 σε 4.0.1 ICS (η συγκεκριμένη rom ονομάζεται Aurora)

Από εκεί και έπειτα, αν δεν έχεις όρεξη για διαδικασίες και θέλεις απλά να φτιάξεις την συσκευή σου,στην θέση σου θα εγκαταστούσα το Clockworkmod recovery (ο τρόπος εγκατάστασης είναι μέσα στον οδηγό στα : 1)Rooting Official 2.3

2)Installing CWM p.s. η διαδικασία του root είναι η ίδια και για την 2.2 που έχεις ήδη), μετά μπαίνεις στο CWM και κάνεις clear Cache + clear Dalvik cache και τελείωσες! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

βασικα δε με ενδιαφερει να μπω σε διαδικασια με αλλαγες...απο καιρο ελεγα να περασω την οfficial 2.3 ..ουτε αυτο το εκανα...το θεμα που με τρωει ειναι γιατι μου τα κανει ολα αυτα..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
99 τo pro στα media markt...αλλα δε ξερω αν ειναι μονο της Πυλαιας

To φυλλαδιο ειναι για τα καταστηματα Θεσ/νικης + Λαρισας σιγουρα

Τωρα για την Αθηνα, θα πρεπει να γινει ερωτηση

Το εχω περασει και στις προσφορες φυλλαδιων ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Παιδιά εχω την Aurora 4.χ και λέω να το γυρίσω στην στοκ ρομ (2.3) back up δεν ειχα πάρει οταν πέρασα CWM aurora τι πρέπει να κάνω ?

Το βρήκες; Έχω την 2.3 σε backup, άμα θες να στο ανεβάσω κάπου μου λες.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1303]Athens2004[/MENTION]

Απενεργοποιείς το κινητό.

Βάζεις στην sdcard το φάκελο dload που έχει μέσα το zip της official 2.3.5.

Ενεργοποιείς κρατώντας πατημένα τα κουμπιά VolUp+VolDown και κάνει force flash την έκδοση που βρίσκει στο φάκελο dload.

Θυμήσου ότι από κάποιες εκδόσεις και μετά κλειδώσανε τον bootloader. Δες αυτά τα links για info:

[PATCH] Get back your PINK screen! - xda-developers

[Huawei] Ideos X5 : Επαναφορά της «ροζ» οθόνης στην Official 2.3 :: myphone forum

Link to comment
Share on other sites

Την ροζ οθόνη την εμφανίζει με vol up + down + power απλα δεν προχωρά παρακάτω επίσης το αρχείο που κατέβασα απο το site της huwai δεν ηταν ζιπ

image.jpg

O cwm εχει επιλογή για zip αρχειο οχι σκέτο app . Πιστευω θα την βρώ την άκρη τώρα οταν έχω λίγο χρόνο να το σκαλίσω Aν δεν πάλι Volrath@ θα σε ενημερώσω να στείλεις το αρχείο .

Link to comment
Share on other sites

Την ροζ οθόνη την εμφανίζει με vol up + down + power απλα δεν προχωρά παρακάτω επίσης το αρχείο που κατέβασα απο το site της huwai δεν ηταν ζιπ

image.jpg

O cwm εχει επιλογή για zip αρχειο οχι σκέτο app . Πιστευω θα την βρώ την άκρη τώρα οταν έχω λίγο χρόνο να το σκαλίσω Aν δεν πάλι Volrath@ θα σε ενημερώσω να στείλεις το αρχείο .

Ακριβώς το ίδιο αρχείο έχω. Αλλά είχα κάνει downgrade μια χαρά με δαύτο από ICS. Λεπτομέρειες όμως...δε θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

U8800 Software Upgrade Guideline.pdf και UPDATE.APP. Ακριβώς τα ίδια πρέπει να είναι με τα δικά σου από ότι βλέπω από το directory structure.

'Εχω και ένα άλλο μπακ-απ αλλά πρεπει να είναι το 2.2 ή τι είχε πριν.

Link to comment
Share on other sites

Την ροζ οθόνη την εμφανίζει με vol up + down + power απλα δεν προχωρά παρακάτω επίσης το αρχείο που κατέβασα απο το site της huwai δεν ηταν ζιπ

Αναδιατυπώνω γιατί σε μπέρδεψα :)

Από τη Huawei κατέβασες αυτό το zip:

[FONT="Courier New"]HUAWEI_U8800_Android 2.3 V100R001C00B526G001(Normal).zip[/FONT]

Κάνεις extract και σου βγάζει ένα φάκελο dload (μέσα στο step 1).

Μεταφέρεις το φάκελο dload μέσα στην sdcard.

Ενεργοποιείς το κινητό με όλα τα κουμπιά πατημένα ταυτόχρονα και κάνει update μόνο του.

Τα γράφει και στο attached pdf :)

U8800 Software Upgrade Guideline.pdf

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτά έκανα ( φακελος dload με υποφακέλους μεσα σε φρεσκοφορμαρισμένη sd ,, ) και ξανα-λεω οτι σταματάει στην ρόζ οθόνη δεν κάνει κάτι άλλο . Τωρα θα δοκιμάσω coocked στοκ rom 2.3 να την περάσω -- install from zip -- απο cmw

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτά έκανα ( φακελος dload με υποφακέλους μεσα σε φρεσκοφορμαρισμένη sd ,, ) και ξανα-λεω οτι σταματάει στην ρόζ οθόνη δεν κάνει κάτι άλλο .

Οκ. Λίγο παράξενο αυτό και, δυστυχώς, δεν ξέρω κάτι διαφορετικό να σου προτείνω :hmm:

Τωρα θα δοκιμάσω coocked στοκ rom 2.3 να την περάσω -- install from zip -- απο cmw

Υπάρχει κι αυτή (αν δεν λέμε την ίδια): [ROM] B528 based stock rom - xda-developers

Αλλά δεν ξέρω τι bugs έχει, ρίξε μία ματιά στο thread εκεί να δεις τι παίζει :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα θεσπέσια καταπληκτικά . Απο cmw κανει install μολις τώρα την b528 που έδωσες απο link .

Με τον official τρόπο δεν κάνει μονο ( vol up+down +power ) την official

Αν και πιστευω αυτη που έδωσες θα με καλύψει . Το καλύτερο θα ηταν να βρώ σε zipped απείραχτη latest official που να γινεται απο cmw ομως . ( zipped με τα εξτρα αρχεια. )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.