Jump to content


Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

To blade (με την LCD, έτσι ; όχι το Blade με την OLED) έχει καλύτερη οθόνη στα χρώματα αλλά και αυτό δεν είναι κακό, το touch είναι ίδιο με του blade και αρκετά καλό. Σε καμιά περίπτωση δεν είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Το φθινόπωρο έρχεται το Huawei Glory ή Huawei M886 με

επεξεργαστή 1.4GHz, οθόνη 4 ιντσών 854-480, μπαταρια 1900 mAh, android 2.3 upgradable to 4.0, 8MP camera

Τιμή $299 (210 ευρώ) Link :man_in_love:

huawei-glory-m886-cricket-android-1.jpg60fps in the Neocore graphical test

Το neocore δεν είναι και το πιο αντιπροσωπευτικό γιατί ήδη και το Χ5 αν βγάλεις το vsync 75 βγάζει περίπου (στοκ)

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Ideos X5 πλέον, thanks papatsonis :T:

Αν και νιώθω χαμένος προς το παρόν από την μετάβαση S60->Android έχω διάβασμα να ρίξω :hehe:

Πολύ καλή συσκευή για τα χρήματα της, me likes. Παρατήρησα μόνο τώρα που το δοκίμασα ότι το mp3 player με ακουστικά στο κινητό βγάζει ΑΠΑΙΣΙΟ ήχο. Δεν ξέρω άμα φταίει η custom rom ή αν έκανα κάποια λάθος ρύθμιση. Πάντως σε σύγκριση με το Nokia 5800 που είχα πριν, και το iPod μου ακούγεται άνετα x10 φορές χειρότερα.

Τα κομμάτια είνα 320kbps και τα ακουστικά ένα ζευγάρι Ultimate Ears Super Fi 5 pro οπότε το μόνο πο μένει είναι το κινητό :hm:

Μου φαίνεται παράξενο βέβαια γιατί το μεγάφωνο του κινητού βγάζει αξιοπρεπή ήχο, και μετά μόλις συνδέω τα ακουστικά είναι τραγικός :wall:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το κινητό, αλλά αν αναλογιστείς το κόστος της συσκευής, δεν είναι παράξενο αυτό που λες. Από τα πρώτα πράγματα που θα κόψεις την ποιότητα και το κόστος σε ένα κινητό είναι τα αναλογικά του (η τιμή των οποίων δεν πέφτει όπως στα ψηφιακά οπως επεξεργαστές κλπ). Αλλά λογικά θα φταίει και η ROM. Σε άλλες συσκευές έχω δει μεγάλες διαφορές από τη μια ROM στην άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει είναι περισσότερο θέμα software, όχι τόσο hardware, κάτι πρέπει να παίζει με το EQ του και αλλοιώνει τον ήχο.

Σε root enabled κινητό πως μπορώ να δω τον φάκελο /system/ του κινητού από τον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν περιμένω να ακούσω και καμιά ποιότητα, αλλά από αυτό που ακούω είναι προφανές ότι φταίει το λογισμικό και όχι η συσκευή.

Πως μπορώ να εγκαταστήσω APK μόνος μου στο κινητό; Βρήκα αυτό

How to Install APK Files on Your Google Android Phone

Και δοκιμάζω με το SDK manager τώρα άλλα έχω μπλέξει τα μπούτια μου λίγο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Απόψε παρέλαβα κι εγώ από easybuyworld (χωρίς προβλήματα/καθυστερήσεις ευτυχώς) .Πρώτο μου smartphone btw .Θα το φορτίσω όλο το βράδυ κι αύριο μόλις βρώ ώρα λέω να αρχίσω το σκάλισμα .'Η μήπως να το δουλέψω καμμιά βδομάδα μαμά και να το πειράξω μετά ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία πως πάνε τα ideos σας;

Το φόρτισα το βράδυ 100%. Ξύπνησα το πρωί και έτρεξα 40' GPS on, και μετά έπαιξα με wifi για κανένα 20'. Απλά βλέπω 69% μπαταρία και το Battery Monitor μου δίνει estimated 4h 15min. Αυτό το βγάζει με βάση την χρήση που έχεις κάνει όλη τη μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πίκρα το android .Χάθηκε να έχει ενσωματωμένο file manager ?Να το συνδέω με usb και να μεταφέρω ό,τι θέλω ?Πτυχίο πληροφορικής χρειάζεται για να το δουλέψεις .Τεσπα , να ρωτήσω .Εξωτερική κάρτα μνήμης να πάρω λέτε και τι μέγεθος ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά got it fixed το θέμα με τον ήχο. Από ότι φαίνεται το Ideos μου δεν συμπάθησε τα Meelectronics μου και παραμορφωνόταν ο ήχος, με άλλα ακουστικά όλα τζετ :T:

[MENTION=12671]ant0[/MENTION]

Αναλόγως τι χρήση θα κάνεις, εάν απλά θες να περάσεις εφαρμογές και χρήση σαν τηλέφωνο, 8GB είναι υπεραρκετά, αν τώρα θες να περάσεις και μουσική να το έχεις σαν mp3 player, ταινίες κτλ. από 16GB και πάνω.

Μόλις ευκαιρήσω με βλέπω να πηγαίνω για 32άρα κάρτα εγώ :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.