Jump to content


Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Kαλησπέρα στη παρέα.

Ημουν κάτοχος I phone 3 αλλα δυστυχώς εκλάπει μέσα απο το αμάξι ως δια μαγείας... :weep:

Απο λειτουργικό android δεν ξέρω την τύφλα μου.

Πήρα λοιπόν το Ideos X5 kαθώς ήθελα να επιστρέψω σε αυτου του είδους τα κινητά αλλα χωρίς να ξαναδώσω 600 ευρώ για ένα I phone πχ.

To έχω δυο μέρες το Ideos και μπορώ να πω πως είναι πέρα για πέρα τίμιο για τα λεφτά του. Ειδικά τα 100 ευρώ που μου κόστισε λογω αναβάθμισης της γραμμής στην Wind.

Απο κει και πέρα όμως τα έχω βρει λίγο σκουρα καθώς το apple το έπαιζα με κλειστά μάτια, ενω τώρα πρέπει να μάθω να παίζω αλλιώς με το android λειτουργικό.

Δεν θα το πειράξω καθόλου και δεν θα το κάνω root καθώς δεν ξέρω την τύφλα μου.

Θέλω όμως μια βοήθεια. Τα φώτα σας παρακαλώ...

----------------------------------------------

Στο Pc μου έχω windows 7 και το live mail αντι του outlook καθώς αυτο φαινεται πως δεν εγκαθισταται στα 7.

Με το outlook λοιπόν έκανα τον συγχρονισμό των τηλεφωνικών επαφών με το I phone μεσω του Apple application.

Tώρα με το Ιdeos x5 ΔΕΝ μπορώ να βρώ τρόπο να συγχρονίσω απο τον υπολογιστή μου τις επαφές με το κινητό.

Το συνδέω με τον υπολογιστη με το usb, το συγχρονίζω με το windows live mail των windows 7 αλλα οι τηλεφωνικές επαφές ΔΕΝ συγχρονίζουν στο τηλεφωνικό Menu του τηλεφώνου παρα μόνο τα e mail .

Τι μπορώ να κάνω για να περάσω τα τηλέφωνα στη συσκευή μου απο το Pc ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

edit.

Και μια ακόμη ερώτηση.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να βλέπει το Ideos ο υπολογιστής σαν εξωτερικό δίσκο για να περνάω παιχνίδια και applications απο τον υπολογιστή στη συσκευή? Όπως δηλ ειχε το I phone αν το είχατε δουλέψει ποτέ...

Thanx.

Nα σας πρήξω λιγο ακόμα επιτρέπεται ???

Α) Μπορώ με τη usb συνδεση να έχω ιντερνετ απο το Pc στο κινητό, γιατι στη δουλειά ΔΕΝ έχω wireless router??? ???

B) Όταν θέλω να περάσω μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει στον υπολογιστή για το IDEOS, επιλέγω την σύνδεση usb storage σωστά? Μετά όμως σε ποιο Menu της εσωτερικής μνήμης της συσκευής περνάω την εφαρμογη στο κινητό ???

Τι ήθελε και έμπλεξα με android. Μια χαρά γινόντουσαν όλα αυτόματα στο I phone. Aνάθεμα σε αυτόν που το έκλεψε. :getlost:

Δεν τα βάζω με τα android. Αν ξέρεις να τα χειρίζεσαι και τα κάνεις και root φτιάχνεις παπάδες. Εγω ειναι που δεν ξέρω την τύφλα μου απλώς... :help:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά man, κρίμα το όλο θέμα με το iPhone, αλλά θα το λατρέψεις το Ideos :D

Με το Android μην τρελαίνεσαι, δεν είναι όσο δύσκολο φαίνεται στην αρχή (Εγώ έκανα μετάβαση από Symbian, ακόμα χειρότερο :hehe:).

Ο ποιο εύκολος τρόπος να περάσεις τις επαφές σου είναι να τις τις επιλέξεις όλες και να τις κάνεις αντιγραφή σε ένα φάκελο της κάρτα μνήμης του κινητού (Το Outlook τις αποθηκεύει σε έναν φάκελο των Windows με κατάληξη .vcf αν θυμάμαι καλά)

Μετά απλά πηγαίνεις από το κινητό στις επαφές, και με το Settings button εμφανίζεις τις επιλογές>Import/Export>Import from SD Card και επιλέγεις τον φάκελο με τις επαφές.

Μόλις συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή, κοίτα το Status bar στο πάνω μέρος της οθόνης. Κατέβασε το και θα έχει εμφανίσει μια επιλογή "USB Connected". Επέλεξε την, και πάτησε στο menu που θα εμφανιστεί Turn On USB Storage. Κάνοντας το αυτό θα εμφανιστεί η κάρτα μνήμης και η μνήμη του κινητού σαν εξωτερικοί δίσκοι για μεταφορά αρχείων. Μπορείς να κάνεις έναν φάκελο στην κάρτα μνήμης όπου θα αποθηκεύεις όλα τα .apk των εφαρμογών, και μετά μέσα από την συσκευή με τον File Manager θα βρίσκεις τον φάκελο και θα εγκαθιστάς όποια εφαρμογή θες.

Για να εγκαταστήσεις κάποιες εφαρμογές θα πρέπει να έχεις Επιλέξει να σου επιτρέπει την εγκατάσταση από "Unknown Sources", βρίσκεται στις ρυθμίσεις>Applications.

Τώρα για Internet μέσω USB είναι λίγο μπέρδεμα, και θέλει rooted κινητό

Mycila Blog: Reverse USB Tethering with Android 2.2

Ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε ;)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω κανα μηνα ., για τα 190ε απλα σπέρνει . - . Αυτο που του λειπει πραγματικα ειναι ενα xenon flash γιατι με αυτο που εχει στις νυχτερινες οι φωτο ειναι μαυρα μεσάνυκτα : P

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά man, κρίμα το όλο θέμα με το iPhone, αλλά θα το λατρέψεις το Ideos :D

Με το Android μην τρελαίνεσαι, δεν είναι όσο δύσκολο φαίνεται στην αρχή (Εγώ έκανα μετάβαση από Symbian, ακόμα χειρότερο :hehe:).

Ο ποιο εύκολος τρόπος να περάσεις τις επαφές σου είναι να τις τις επιλέξεις όλες και να τις κάνεις αντιγραφή σε ένα φάκελο της κάρτα μνήμης του κινητού (Το Outlook τις αποθηκεύει σε έναν φάκελο των Windows με κατάληξη .vcf αν θυμάμαι καλά)

Μετά απλά πηγαίνεις από το κινητό στις επαφές, και με το Settings button εμφανίζεις τις επιλογές>Import/Export>Import from SD Card και επιλέγεις τον φάκελο με τις επαφές.

Μόλις συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή, κοίτα το Status bar στο πάνω μέρος της οθόνης. Κατέβασε το και θα έχει εμφανίσει μια επιλογή "USB Connected". Επέλεξε την, και πάτησε στο menu που θα εμφανιστεί Turn On USB Storage. Κάνοντας το αυτό θα εμφανιστεί η κάρτα μνήμης και η μνήμη του κινητού σαν εξωτερικοί δίσκοι για μεταφορά αρχείων. Μπορείς να κάνεις έναν φάκελο στην κάρτα μνήμης όπου θα αποθηκεύεις όλα τα .apk των εφαρμογών, και μετά μέσα από την συσκευή με τον File Manager θα βρίσκεις τον φάκελο και θα εγκαθιστάς όποια εφαρμογή θες.

Για να εγκαταστήσεις κάποιες εφαρμογές θα πρέπει να έχεις Επιλέξει να σου επιτρέπει την εγκατάσταση από "Unknown Sources", βρίσκεται στις ρυθμίσεις>Applications.

Τώρα για Internet μέσω USB είναι λίγο μπέρδεμα, και θέλει rooted κινητό

Mycila Blog: Reverse USB Tethering with Android 2.2

Ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε ;)

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις.

Τώρα βρήκα το Android market (το αντιστοιχο I tune market για το I phone) με την διαφορά όμως πως ότι κατεβάζω απο το android market μεσω υπολογιστή, δεν εγκαθισταται στη συσκευή. Δηλ δεν μπορώ να κάνω synchronization της συσκευής με το android market μεσω υπολογιστή όπως εκανα στο i phone.

Κατάλαβα πως βλέπει την κάρτα thanx. Και έτσι θα φτιάχνω φακέλους όπως είπες. Επίσης θα κοιτάξω αυριο να κάνω αυτο που είπες για να περάσω τα τηλέφωνα στη συσκευή. (Αν και όταν το έκανα χθες που το ψαχουλευα ΔΕΝ μου έβρισκε κάρτα γιατι ψάχνει να βρει μονο εξωτερική ενω έχω μονο την εσωτερική μνήμη.) ????? Πρέπει να παρω και εξωτερική??? Νο SC CARD μου λέει.

Thanx again.

Πάντως πέρα απο κάποια θέματα ποιότητας κατασκευής ως σώμα, σε σύγκριση με το I phone 3 gs που είχα, δεν υστερεί σχεδόν πουθενά...

Ετσι κι αλλιώς και στο I phone δεν ειχα ουτε ράδιο, και έψαχνα και για να του βάλω mms βιντεο κτλ κτλ... Το ειχα σπασει βεβαια...

Αυτό έδω τα έχει όλα και μου θυμίζει αρκετά το I phone. Καλό για τα λεφτά του πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Για να στείλεις τις εφαρμογές μέσω του Android market από το PC στο κινητό έχω την εντύπωση ότι πρέπει να κάνεις Login με το Google account σου στο PC, και όταν την κατεβάζεις λογικά θα σου εμφανίσει μια λίστα με τις συσκευές που είναι συνδεδεμένος ο λογαριασμός. Δεν το έχω δοκιμάσει, συνήθως τις κατεβάζω από το Market μέσω του κινητού ή τις περνάω στη κάρτα μνήμης ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να στείλεις τις εφαρμογές μέσω του Android market από το PC στο κινητό έχω την εντύπωση ότι πρέπει να κάνεις Login με το Google account σου στο PC, και όταν την κατεβάζεις λογικά θα σου εμφανίσει μια λίστα με τις συσκευές που είναι συνδεδεμένος ο λογαριασμός. Δεν το έχω δοκιμάσει, συνήθως τις κατεβάζω από το Market μέσω του κινητού ή τις περνάω στη κάρτα μνήμης ;)

Αυτό θέλω να το κάνω γιατι στη δουλειά ειναι μακριά το router και δεν το διαβάζει το wifi της συσκευής. Οπότε ήθελα να κατεβάζω εφαρμογές απο το pc μεσω toy Android market και να τις περνάω μεσω usb σύνδεσης.

Έχω συνδεθεί όπως σωστά λες μεσω του google λογαριασμου που χρησιμοποιώ για το IDEOS, και διαβάζει την συσκευή μου κανονικά. Όταν παω μάλιστα στο ''Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΜΑΡΚΕΤ'' έχει κρατήσει όσες εφαρμογές έχω κατεβάσει απο την συσκευή μου μεσω Android market.

Μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές, μου γράφει πως κατέβηκαν, αλλα εμφανίζονται μονο στη σελίδα στο Pc και πουθενά στο κινητό.

Οπότε μάλλον δεν περνάνε μεσω usb στη συσκευή παρα μόνο οταν ξανασυνδέσω στο ιντερνετ το κινητό υποθέτω...

Link to comment
Share on other sites

Το huawei glory εχει επεξεργαστη 45nm MSM8655T 1.4 GHz και καρτα γραφικων Adreno 205. Το μονο που διαφερει απο το X5 ειναι τα GHz.

Το θεμα ειναι οτι θα προσφερει ενα κινητο με top specs στα 199 ευρω περιπου.

πια ειναι τα τοπ χαρακτηριστικα?τα μετρια γραφικα της adreno το πιο μουφα ληψη βιντεο?>αληθεια εχει προσπαθησει κανεις να τραβηξει βιντεο με το εν λογω κινητο?να μας πει εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

πια ειναι τα τοπ χαρακτηριστικα?τα μετρια γραφικα της adreno το πιο μουφα ληψη βιντεο?>αληθεια εχει προσπαθησει κανεις να τραβηξει βιντεο με το εν λογω κινητο?να μας πει εντυπωσεις?

έχεις στα χέρια σου κανα pre-production κομμάτι από το glory και ξέρεις κάτι για το βίντεο που τραβάει ή ,μιλάς γενικά και αόριστα λέγοντας τον πόνο σου για το Ideos...? γιατί ΑΝ έχει άλλη κάμερα από του Ideos, και με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά, πάλι "uber" θα είναι, αν βγεί στα 199€ και ας είναι μονοπύρηνο

Link to comment
Share on other sites

Jerry ευχαριστώ για την βοήθεια.

Πέρασα κανονικά όπως είπες τις επαφές στη μνήμη του κινητου σε φάκελο και μετά στις επαφες της συσκευής.

Όσο για το android Market δυστυχώς δεν λειτουργεί όπως το I tunes. Ναι μεν κρατάει στη μνήμη του όλες τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει αλλα αν δεν χρησιμοποιήσεις το wifi της συσκευής για να συνδεθείς στο ίντερνετ, δεν κατεβαίνουν στη συσκευή αλλιώς.

Ενω στο i tunes τα πέρναγες όλα μεσω της συνδεσης συσκευής με υπολογιστή.

Ελπίζω κάποια στιγμή να φτιάξουν κάτι αντιστοιχο και για τα android επειδή δεν έχουμε όλοι παντου wireless .

Τρίτη μέρα που έχω την συσκευή και μου φαίνεται όλο και καλύτερη για τα λεφτά της. Πραγματικά σε σχέση με τα 600 ευρώ που ζητούσε το I phone 3 δεν εντοπίζω σημαντικές αλλαγές και την συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν κατι καλό και οικονομικό. (Αν και το μέτρο σύγκρισης μου, ειναι μονο το I phone 3 και το Ideos x5. Δεν έχω δουλέψει άλλα.)

Όσο για το βιντεο θα μπορουσε να είναι καλύτερο. Δεν αγοράζω όμως συσκευές με βάση των φωτογραφικών δυνατοτήτων τους. Αν θέλω να βγάλω φωτογράφιες καλές ΠΑΝΤΑ θα βασιστώ σε φωτογραφικές μηχανές και όχι σε κινητά.

Και μια τελευταία ερωτηση.

Kατέβασα το ndrive αλλα όταν το ανοιγω ζητάει να κατεβάσει καποια εφαρμογή η οποια ειναι 2gb !!! Παίζει κάτι με αυτό ???

edit.

Και ακόμα αλλη μια ερωτησουλα...

Υπάρχει δυνατότητα να δημιουργήσω και άλλες σελίδες στην επιφάνεια εργασίας ??? Βλέπω πως υπάρχουν μονο πέντε σελίδες. Η κεντρική και δύο αριστερά και δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20920]alexandris1[/MENTION] Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν πηρες το ipod4 με 200 ευρω και θα ειχες και αναλυση 960χ640 και ios4 :slap:

[MENTION=5836]gio102004[/MENTION]: αν θελεις βιντεο φιλε μου παρε το xperia arc ή neo. Μην ασχολείσαι με Huawei.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20920]alexandris1[/MENTION] Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν πηρες το ipod4 με 200 ευρω και θα ειχες και αναλυση 960χ640 και ios4 :slap:

Εχμ... Από πότε το Ipod Touch 4G λειτουργεί και σαν τηλέφωνο;

[MENTION=5836]gio102004[/MENTION]: αν θελεις βιντεο φιλε μου παρε το xperia arc ή neo. Μην ασχολείσαι με Huawei.

Άσχετα αν το Arc το θεωρώ πατάτα σε σχέση με άλλα smartphones που κυμαίνονται σε αυτό το Price Range, σου φαίνεται λογικό να συγκρίνεις την camera ενός smartphone που δε ξεπερνάει τα 200€, με εκείνη ενός που βρίσκεται στα 400+;

Είναι εντελώς διαφορετικές κατηγορίες συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

@alexandris1 Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν πηρες το ipod4 με 200 ευρω και θα ειχες και αναλυση 960χ640 και ios4 :slap:

@gio102004: αν θελεις βιντεο φιλε μου παρε το xperia arc ή neo. Μην ασχολείσαι με Huawei.

Γιατι θα έπρεπε να κουβαλάω δυο συσκευές μαζί μου. Μια για χρήση τηλεφώνου και το ipod για τις multimedia εφαρμογές του.

Για το βίντεο δεν τρελαινομαι. Οπως ειπα και πιο πανω αν θέλω να βγάλω φωτογραφίες θα πάρω ψηφιακή μαζί μου. Αυτο δεν πάει να πει πως αν θες κάπως πρόχειρες φωτό για να μην κουβαλας μαζι ψηφιακη ολη την ώρα πως το IDEOS δεν βγάζει συμπαθητικές...

Καλή λύση όμως το I pad για όσους δεν τους ενδιαφέρει ο συνδιασμός τηλεφωνου-multimedia.

Ήμουν και είμαι οπαδός όμως της apple λογω της ευκολίας χρήσης τους (σε pc και κινητά) σε σχεση με τα windows mobile & android. Αν και απο οτι βλέπω με την πρώτη μου επαφή μαζί τους ΔΕΝ είναι καθόλου άσχημα.

Ο Firefox δεν γνωρίζει το τρόπο να ανοίξει αυτή τη διεύθυνση επειδή το πρωτόκολλο (market) δεν έχει συσχετιστεί με κάποιο πρόγραμμα.

Mε αυτό εδω ξέρουμε τι κάνουμε? :fist:

Την πρώτη φορά που κατέβασα απευθείας apk στο pc δεν μου το έβγαλε το μήνυμα και κατέβασε κανονικά. Τώρα δεν κατεβάζει παρα σκάει συνέχεια αυτο το μηνυμα...

EDIT.

ακυρο. λαθος δικό μου. Πάταγα αντι για download apk το direct install. :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αν το ποστ μου περιέχει κάποιο λάθος ζητώ συγγνώμη εκ των πρωτέρων, αλλά είναι από τις πολύ λίγες φορές που ποστάρω σε κάποιο φόρουμ...

πρόσφατα αγόρασα το ideos x5 και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτό... 'εχω μόνο 2-3 θεματάκια στα οποία ελπίζω να με βοηθήσετε...

1: όταν σερφάρω τις φώτος μου τις εμφανίζει κάπως "πιξιαλιασμένες" και σε πολύ χαμηλή ανάλυση τόσο που πολλές φορές δεν μπορείς να διακρίνεις τι δείχνουν, γιατί το κα΄νει αυτο;

2: όταν ενεργοποιώ το bluetooth και το συνδέω με κάποια συσκευή, είτε για ανταλλαγή αρχείων είτε με κάποιο bluetooth headset (mw600) μετά από λίγο σκαλώνει και κάνει επανεκκίνηση...

3: το default media player που έχει κολλάει σε οποιοδήποτε βιντεακι ή ταινία και αν παίξει πηγαίνει λες κι έχει λόξυγγα.

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτά;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πόσες ώρες σας βγάζει πρπ? Γιατί εμένα το Σαββάτο μου κράτησε κάπου 12 ώρες ( με ανοιχτό το wifi για download και παιχνίδι , λήψη φωτο κλπ) και εχθές , μόνο με 2G , μισή ώρα κλήσεις και καμμιά ώρα παιχνίδι γύρω στις 15 - 16 ώρες σύνολο .Είναι εντάξει ή πρέπει να το ψάξω ?

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πόσες ώρες σας βγάζει πρπ? Γιατί εμένα το Σαββάτο μου κράτησε κάπου 12 ώρες ( με ανοιχτό το wifi για download και παιχνίδι , λήψη φωτο κλπ) και εχθές , μόνο με 2G , μισή ώρα κλήσεις και καμμιά ώρα παιχνίδι γύρω στις 15 - 16 ώρες σύνολο .Είναι εντάξει ή πρέπει να το ψάξω ?

Και εμένα κάπου εκεί κρατάει. Καλά είναι όπως το περιγράφεις.

Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει αυτο που λένε για την αρχική φόρτιση. Να το λειτουργήσεις στην αρχή με οση μπαταρία έχει απο το εργοστάσιο, να το αφήσεις να κλείσει, και μετά να το φορτίσεις για 8-10 ώρες.

Το έκανα αλλα δεν ξέρω αν τελικά αυτα ειναι μύθος ...

Σε γενικές γραμμές δεν βαστά όσο θα περίμενα αλλα καλή είναι. Εχω δει και χειρότερα !!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα εκτός root τρόπου, να αυξήσω τις σελίδες του desktop στη συσκευή. Εννοώ τις σελίδες που σκρολάρουν αριστερά δεξιά...

Οι πεντε μολις σελίδες που διαθέτει σε περιορίζουν αρκετά...

Υπάρχει και το ADW Launcher το οποιο προσφέρει επτά σελίδες αλλα ειναι σπαστικό να αλλάζει 2 διαφορετικά launcher καθε φορά.

Έχω κατεβάσει και το folder organizer το οποιο ειναι μια χαρά. Φτιάχνεις φακέλους και βάζεις όλα σου τα προγράμματα ξεχωριστα. Προσφέρει ευκολία στο να βρεις κάτι.

Όμως είχα συνηθισει το σκρολάρισμα στο I phone με τις πολλές σελίδες στην αρχική οθόνη και το βρίσκω περισσότερο βολικό άμεσο και εύχρηστο.

Καμιά ιδέα ?

Ευχαριστώ και sorry που ζητάω μασημένη τροφή. :hm:

Έχω φάει τα μάτια μου όμως στο ψάξιμο και δεν έχω βρει κατι αλλο εκτος των δυο προγραμμάτων που αναφέρω παραπάνω τα οποια και συνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι αλλάζουν δύο launchers κάθε φορά;

Από τη στιγμή που θα βάλεις τον ADW (ο οποίος παρεμπιπτόντως είναι πάρα πολύ καλός) και τον επιλέξεις ως default τον προηγούμενο τον ξεχνάς (εκτός αν εννοείς κάτι άλλο και κατάλαβα λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι αλλάζουν δύο launchers κάθε φορά;

Από τη στιγμή που θα βάλεις τον ADW (ο οποίος παρεμπιπτόντως είναι πάρα πολύ καλός) και τον επιλέξεις ως default τον προηγούμενο τον ξεχνάς (εκτός αν εννοείς κάτι άλλο και κατάλαβα λάθος)

Εννοώ πως κάθε φορά που πατάς το κεντρικό menu σου ζητά να επιλέξεις ποιο launcher θες να ανοιξει. Εκτος και αν εχει καπου επιλογή να επιλέγεις by default να ανοιγει μονο ενα συγκεκριμένο.

Καλό το ADW αλλα ήθελα κάτι που να δημιουργεί φακέλους στη σελίδα του launcher για να περάσω μέσα τις εφαρμογές μου.

Έκανα όμως το εξής.

Με το folder organizer, σου δίνει επιλογή ο Lancher να του κάνεις το menu του add στην επιφάνεια του κινητου.

Οπότε το πρόβλημα λύθηκε...

Έχω φτιάξει φακέλους λοιπόν στην επιφανεια του launcher και στο κάθε φάκελο έχω περάσει μέσα πχ τις gps εφαρμογές τις εφαρμογές ιντερνετ και παει λέγοντας ... Οργανωμένα όλα μόλις σε μια σελίδα, αντι να σκρολάρεις τις σελίδες αριστερά δεξιά για να βρίσκεις τις εφαρμογές που θέλεις.

Πάντως όσο περισσότερο το δουλέυω το android τόσο περισσότερο πιστεύω πως η επόμενη συσκευή μου, αν έχω τα χρήματα για καλύτερη συσκευή, δεν θα είναι το I phone αλλα ενα αλλο android.

Δεν βλέπω διαφορές ... (Ασε που ήδη έχω μπει στη πρίζα για το Χ6) Πολύ ποιο όμορφο δείχνει σαν συσκευη. Ποιο στιβαρή κατασκευή, πιο προσεγμένη δουλεια σε οτι αφορά το σώμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.