Jump to content



Τι προτιμάτε για τις αγορές σας;


Τι προτιμάτε για τις αγορές σας;  

505 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Δεν μου αρέσει ο τρόπος που τα παραδίδουν κάποια μαγαζιά. Ερχονται με συσκευασίες ανηγμένες. Αυτό συμβαίνει μόνιμα σε μεγάλη ελληνική αλυσίδα. Μπορεί ο κάθε υπάλληλος να τσιμπήσει κάποιο παρελκόμενο και μετά άντε βρές το δίκιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει ο τρόπος που τα παραδίδουν κάποια μαγαζιά. Ερχονται με συσκευασίες ανηγμένες. Αυτό συμβαίνει μόνιμα σε μεγάλη ελληνική αλυσίδα. Μπορεί ο κάθε υπάλληλος να τσιμπήσει κάποιο παρελκόμενο και μετά άντε βρές το δίκιο σου.

Ναι, το έχω πάθει με το Call of duty 6 αγορασμένο μέσω internet από πλαίσιο.

2 βδομάδες καθυστέρηση + ανοιγμένη συσκευασία + σκισμένο το κομμάτι του manual με τον serial ώστε δεν μπορούσα να εγκαταστήσω το παιχνίδι.:weep:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω πάθει με το Call of duty 6 αγορασμένο μέσω internet από πλαίσιο.

2 βδομάδες καθυστέρηση + ανοιγμένη συσκευασία + σκισμένο το κομμάτι του manual με τον serial ώστε δεν μπορούσα να εγκαταστήσω το παιχνίδι.:weep:

Φανταζομαι οτι τους το γυρισες πισω ετσι??

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι τους το γυρισες πισω ετσι??

μου στείλανε άλλο + πλήρωσα τα μεταφορικά...

από τότε δεν ξανααγόρασα και όποτε πάω πλαίσιο μόνο για να κοιτάω..

αγορές εμπιστεύομαι πιο πολύ το eshop από πολλές αγορές που έχω κάνει σε πολλά μαγιαζία.

φυσικά δεν το συνέχισα γιατί αν το ψάχνανε αυτός που θα έχανε την δουλειά του θα ήταν αυτός που τα έλεγχε τελευταία φορά και τα συσκεύαζε:suicide:

σχετικά με το οντοπικ, από εμένα το πλαίσιο τρώει άκυρο και αν αγοράσω κάτι θα είναι μή-ηλεκτρονικό και αυτό από το μαγαζί και όχι online...

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το e-shop παντώς είναι πιο μαυρα χάλια. Με το πλαίσιο το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν το οτι μου κοστολογούσαν ελλατωματικό προιόν όχι στην τιμή που το αγόρασα αλλά στην τιμή της περιόδου που χάλασε. πχ μια 8800GT απο 220 ευρώ στα 30 !!!! Πάντως τώρα μάλλον το έχουν αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την αγορά.

Διαδικτυακά από Ελλάδα για να στηρίξω και κανένα κατάστημα.

Ψάχνω εννοειται απο τον κ. Σκρουτζ πριν κάνω το παραμικρό.

Αλλά αν θέλω κανένα CD/DVD τότε αναγκαστικά θα πεταχτώ στο Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κατά βάση το εξωτερικό προτιμώ διότι μου παρέχει καλύτερες τιμές σε σχέση με τα ελληνικά μαγαζιά... οπότε τα "extra" λεφτά που θα έδινα από τη διαφορά στην τιμή τα προσθέτω κάπου αλλού- σε κάποια άλλη αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα στοκ/αγορές απο αγγελίες γιατί πολύ απλά αυτό κάνω γιατί έχω δει οτι συμφέρει, εκτός κι αν βρω καμια τρελή προσφορά καινούργιου, τότε λογικά θα προτιμήσω αυτό.

Διαδικτυακά απο εξωτερικό για προϊόντα πληροφορικής (εκτός απο απλά usb flash κλπ) δε ψωνίζω μόνο και μόνο για λόγους εγγύησης αλλα και γιατί συνήθως έχουν παραπλήσιες τιμές με Ελλάδα.

Η αγορά διαδικτυακά να σημειώσω οτι περιλαμβάνει αρκετό ψάξιμο σε bestprice.gr και skroutz!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 3 weeks later...

Διαδικτυακά από Ελλάδα, όχι για στήριξη τοπικής οικονομίας κλπ (εφόσον κάτι υπάρχει φθηνότερο ή ποιοτικότερο απ έξω, θα το προτιμήσω), αλλά περισσότερο για να μην μπαίνουμε σε τρέξιμο με τις εγγυήσεις αν τυχόν χαλάσει κάτι, ή για να το έχω στα χέρια μου συντομότερα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Ανάλογα το είδος.Αυτό που βλέπω είναι ότι αφορά hardware υπολογιστή οι διαφορές με εξωτερικό είναι μικρές,κάποιες φορές απ'έξω έρχεται ακριβότερα.

 

Γενικότερα όμως ειδικά πριν το capital control αγόραζα από ebay περισσότερο.Τώρα τα συνδιάζω.Επίσης προτιμώ μεταχειρισμένα όταν υπάρχει εμπιστοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.