Jump to content



Mας κοροϊδεύει το e-shop.gr ή μου φαίνεται? Περί Crazy Sundays ...


kreach

Recommended Posts

Το τελευταίο bullet είναι που θα κάνει τη δουλειά. Πολύ εύκολα μπορούν να σε κατηγορήσουν για κακή χρήση και να μην στο αντικαταστήσουν. Όπως ακριβώς έγινε και πριν αρκετό καιρό με μία κάρτα γραφικών την οποία μάλιστα είχα αναγκαστεί να στείλω με δικά μου έξοδα στην Αθήνα, για να μου επιστραφεί πίσω όπως ήταν με την αιτιολογία ότι η βλάβη προκλήθηκε από κακή χρήση... Από τότε (2004) με χάσανε...

edit: Επίσης η Toshiba δεν είναι που έχει εγγύηση ακόμα και αν ρίξεις καφέ πάνω; :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Εγώ αυτό που ξέρω είναι πως πήγα για RMA τις CRUCIAL BALLISTIX 2X1GB 800Mhz 4-4-4-12 2,2volt μετά από 3ΧΡΟΝΙΑ τις οποίες είχα αγοράσεις με 86€ και βρέθηκα με 4GB (2X2) KINGSTONE DDR2 800MHZ με timings 4-4-4-12 2.0 volt που κοστίζουν σήμερα 79,90€ !!!

Πηγαίνετε στο ΠΛΑΙΣΙΟ εσείς και αν σας κάνουν τέτοια αλλαγή, μετά από τρία χρόνια στην τιμή ΑΓΟΡΑΣ πείτε μου ... Αυτό που θέλω να πω είναι πως τουλάχιστον ΔΕΝ είναι κλέφτες, όπως κάποιοι άλλοι......... !!!!

Link to comment
Share on other sites

ασε ρε γατακι adpanos...προπαγανδα κανεις στο πλαισιο?και κατι αλλο...οι μνημες που πηρες ηταν σφραγισμενες?

και στο κατω κατω μου χει τυχει περιστατικο στο πλαισιο με μνημες, ζητησα τον υπευθυνο και λυθηκε το ζητημα..δεν ειμαστεε με κανενα πολυκαταστημα εδω μεσα ξερεις...μονο με το συμφερον μας....

υ.γ. αλλαξε και την υπογραφη σου αφου αλλαξες μνημες..

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και την απόδειξη για να καταλάβεις αν κάνω προπαγάνδα ή όχι !! Οι μνήμες είναι ακόμα σφραγισμένες !! Δεν τις ανοίγω γιατί σκέφτομαι να σπρώξω ολόκληρο το πακετάκι αν δεν βρώ κάνέναν Q9550 να βάλω επάνω.

Θες τώρα να ποστάρω και τι αποδείξεις όπου σε TURBO X μηχάνημα ΕΝΤΟΣ εγγύησης στο ΠΛΑΙΣΙΟ με χρέωσαν 220+€ για αλλαγή μητρικής (έβαλαν την rampage 261€ και έβγαλαν την p5w -hd 249€ πληρωμένη δίνοντάς μου και καλά πίστωση 70€ μόνο μετά από 1 χρόνο )και 30€ εργατικά ???

Αν θες εδώ είμαι να σου το ποστάρω...

Για να ξέρουμε τελικά ποιος δίνει εγγυήσεις και τι είδους ...

imgtvh.jpg

ΕDIT: Να πω επίσης πως ΔΕΝ με υποχρέωσαν να αλλάξω τις CRUCIAL με κάτι που είχαν είδη διαθέσιμο στο κατάστημα όπως κάνουν κάποιοι άλλοι, αλλά έκαναν παραγγελία αυτές που ήθελα από την σελίδα τους και μου τις έφεραν 8 ημέρες μετά !!!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553911

Ο κάθε ένας λοιπόν κρίνει το εκάστοτε κατάστημα με τις εικόνες που έχει αποκομίσει από αυτό. Εγώ ΔΕΝ είχα ποτέ κανένα πρόβλημα με το e-shop, ενώ με το Πλαίσιο πάρα πολλές φορές μου έχει συμβεί να έχω τέτοια προβλήματα ... Αρα οφείλω να πω την άποψή μου που ίσως οφελήσει και άλλους.

Ούτε εγώ δεν είμαι με κάποιο κατάστημα αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τους πηγα μια asus που κοστιζε 65Ε τον Δεκεμβρη και θα μου την αλλαξουν με μια asrock 75Ε...

(αφου απαιτησα να την στειλουν στην αθηνα για ελεγχο , γιατι οι τεχνικοι Πατρας και Βεροιας δεν βρηκαν κανενα προβλημα ... )

Link to comment
Share on other sites

ασε ρε γατακι adpanos...προπαγανδα κανεις στο πλαισιο?και κατι αλλο...οι μνημες που πηρες ηταν σφραγισμενες?

και στο κατω κατω μου χει τυχει περιστατικο στο πλαισιο με μνημες, ζητησα τον υπευθυνο και λυθηκε το ζητημα..δεν ειμαστεε με κανενα πολυκαταστημα εδω μεσα ξερεις...μονο με το συμφερον μας....

υ.γ. αλλαξε και την υπογραφη σου αφου αλλαξες μνημες..

καλο θα ηταν να κοψεις το υφακι γιατι αν ερθει ο τσακωνας με το ρεπορτ,τοτε και σενα δεν θα σου αρεσει το υφακι του ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και την απόδειξη για να καταλάβεις αν κάνω προπαγάνδα ή όχι !! Οι μνήμες είναι ακόμα σφραγισμένες !! Δεν τις ανοίγω γιατί σκέφτομαι να σπρώξω ολόκληρο το πακετάκι αν δεν βρώ κάνέναν Q9550 να βάλω επάνω.

Θες τώρα να ποστάρω και τι αποδείξεις όπου σε TURBO X μηχάνημα ΕΝΤΟΣ εγγύησης στο ΠΛΑΙΣΙΟ με χρέωσαν 220+€ για αλλαγή μητρικής (έβαλαν την rampage 261€ και έβγαλαν την p5w -hd 249€ πληρωμένη δίνοντάς μου και καλά πίστωση 70€ μόνο μετά από 1 χρόνο )και 30€ εργατικά ???

Αν θες εδώ είμαι να σου το ποστάρω...

Για να ξέρουμε τελικά ποιος δίνει εγγυήσεις και τι είδους ...

imgtvh.jpg

ΕDIT: Να πω επίσης πως ΔΕΝ με υποχρέωσαν να αλλάξω τις CRUCIAL με κάτι που είχαν είδη διαθέσιμο στο κατάστημα όπως κάνουν κάποιοι άλλοι, αλλά έκαναν παραγγελία αυτές που ήθελα από την σελίδα τους και μου τις έφεραν 8 ημέρες μετά !!!

KINGSTON KHX6400D2LLK2/4G HYPERX DDR2 4GB (2X2GB) PC6400 800MHZ GENESIS DUAL CHANNEL KIT - RAM - E-SHOP.GR

Ο κάθε ένας λοιπόν κρίνει το εκάστοτε κατάστημα με τις εικόνες που έχει αποκομίσει από αυτό. Εγώ ΔΕΝ είχα ποτέ κανένα πρόβλημα με το e-shop, ενώ με το Πλαίσιο πάρα πολλές φορές μου έχει συμβεί να έχω τέτοια προβλήματα ... Αρα οφείλω να πω την άποψή μου που ίσως οφελήσει και άλλους.

Ούτε εγώ δεν είμαι με κάποιο κατάστημα αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

1) για το πλαισιο φταις εσυ που τους πληρωσες κερατιατικα

2) το eshop σε ποσο καιρο σε εξυπηρετησε? 8 μερες μονο?γιατι εμενα εκανε κανα μηνα..

3) φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

1) για το πλαισιο φταις εσυ που τους πληρωσες κερατιατικα

2) το eshop σε ποσο καιρο σε εξυπηρετησε? 8 μερες μονο?γιατι εμενα εκανε κανα μηνα..

3) φιλικα παντα

Εγώ φίλε βλέπω την κίνηση του κάθε καταστήματος απέναντί μου και όχι μόνο το αποτέλεσμα του αν δοθηκαν τα χρήματα ή όχι ..........

Συμπερασματικά το ΠΛΑΙΣΙΟ κινήθηκε με ΔΟΛΟ ! και μου έκλεψε 220€ !!! Από εκεί και πέρα αν είμαι εγώ χαζός ή όχι είναι άλλο θέμα.

Προφανώς ο ίδιος ακριβώς άνθρωπος ήμουν απέναντι και στο e-shop. Δεν έγινα πιο έπυπνος αλλά εκεί ΔΕΝ με έκλεψαν.

Το e-shop έκανε 8 ημέρες να με εξυπηρετήσει γιατί έκανε ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ παραγγελία για εμένα. Αν ήταν το Πλαίσιο θα μου έδινε ΜΟΝΟ ότι είχε στο ΣΤΟΚ...... !!!

Μα και εγώ φιλικά μιλάω.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που ξέρω είναι πως πήγα για RMA τις CRUCIAL BALLISTIX 2X1GB 800Mhz 4-4-4-12 2,2volt μετά από 3ΧΡΟΝΙΑ τις οποίες είχα αγοράσεις με 86€ και βρέθηκα με 4GB (2X2) KINGSTONE DDR2 800MHZ με timings 4-4-4-12 2.0 volt που κοστίζουν σήμερα 79,90€ !!!

Πηγαίνετε στο ΠΛΑΙΣΙΟ εσείς και αν σας κάνουν τέτοια αλλαγή, μετά από τρία χρόνια στην τιμή ΑΓΟΡΑΣ πείτε μου ... Αυτό που θέλω να πω είναι πως τουλάχιστον ΔΕΝ είναι κλέφτες, όπως κάποιοι άλλοι......... !!!!

Στο eshop έκαναν αυτό που έπρεπε απλά δεν συνηθίζουν να το κάνουν. Στο πλαίσιο που λες χωρείς να θέλω να το υποστηρίξω θα σου αναφέρω ότι έχω αλλάξει 285gtx με 295gtx , 260 ευρο πιστωτικό από μητρική ,2 σετ 4 gb ram , 1 φωτογραφική και αλλά που δεν θυμάμαι ο μόνος λόγος που ψωνίζω από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι το καλό rma αν χαλάσει θα πάω αλλού ..:whip:

Και το σημαντικότερο η καθυστέρηση που είχα στην αλλαγή δεν ξεπέρασε ποτέ τις 48ωρες

Link to comment
Share on other sites

ξερω γω ρε παιδια... τετοια συμπεριφορα δεν την περιμενα απο το eshop θα πω ενα κουτσικο μπραβο. σε καμια περιπτωση ομως δεν αλλαζω γνωμη για αυτο το μαγαζι..που ειναι και η χειροτερη. οχι οτι για το πλαισιο εχω καλη γνωμη....με τις τιμες που χουν...παραδειγμα lg optimus 2x για δειτε τι τιμη εχει τωρα και δειτε και σκρουτζ...με εχασαν απο πελατη με αυτες τις τιμες...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είμαι ο μοναδικός που δεν είχα ποτέ πρόβλημα εξυπηρέτησης στο e-shop...

Iσχύει.... Τι να τις κανω τις καλές τιμές οταν δεν έχω after sales service. Είναι ανεπίτρεπτο για DOA να μου λένε θα περιμένετε 3 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ηρεμηστε λιγο,κανετε λες και ειναι δικα σας τα μαγαζια.Ενταξει,ειπε ο καθενας την εμπειρια του,δεν θα φαγωθουμε για το ποιος ειναι σωστος και ποιος οχι...

Link to comment
Share on other sites

δεν φαγωνομαστε tsak. αλλα φαντασου να μην υπηρχε φορουμ οπως εδω ο λαμπης και διαφορα αλλα μικροτερα...τι θα τραβαγαμε...θα μας εσωζε η γραμματεια καταναλωτων?θα μας ελεγαν και γραφικους...αυτους κραζουμε [τις επιχειρησεις (του κψλου)].και μεταξυ μας πιστευω τα βρισκουμε στο τελος και ας κοντραρουμε πολλες φορες χωρις λογο...τι προτιμας δηλαδη?να αγανακτισουμε και να σπαμε τα λαπτοπς μας?:triniti:ξεσπαμε στις διαφορες μπιτσιζ και καμια φορα...μεταξυ μας εδω μεσα , ετσι για αλλαγη...

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ειχα ασχημη εμπειρια με το eshop ... υπαρχει αναλογο thread για οποιον θελει να το δει

Σημερα επεστρεψα μια ψηφιακη κεραια turbo-X και ενα high quality RF καλωδιο αγορασμενα πριν 1μιση μήνα και είπα στο κατάστημα οτι ¨απλά δεν πιάνω σήμα εκεί που ζω (υπόγειο) , και ετσι μου ειναι αχρηστα". Δεν ζητησα λεφτα πισω (θα ηταν καγκουρια ουτως η αλλως μετα απο ενα μηνα) αλλα ζητησα πιστωτικο για να παρω κατι αλλο. Ανοιξε ο τεχνικος και ειδε οτι ειχα μεχρι και τα σακουλακια και τα πιαστρακια αθικτα σε ολα (ειμαι ψυχακιας με αυτα!) και αμεσως πηγα στο ταμειο και πηρα πιστωτικο ... τοσο απλα και ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ειχα ασχημη εμπειρια με το eshop ... υπαρχει αναλογο thread για οποιον θελει να το δει

Σημερα επεστρεψα μια ψηφιακη κεραια turbo-X και ενα high quality RF καλωδιο αγορασμενα πριν 1μιση μήνα και είπα στο κατάστημα οτι ¨απλά δεν πιάνω σήμα εκεί που ζω (υπόγειο) , και ετσι μου ειναι αχρηστα". Δεν ζητησα λεφτα πισω (θα ηταν καγκουρια ουτως η αλλως μετα απο ενα μηνα) αλλα ζητησα πιστωτικο για να παρω κατι αλλο. Ανοιξε ο τεχνικος και ειδε οτι ειχα μεχρι και τα σακουλακια και τα πιαστρακια αθικτα σε ολα (ειμαι ψυχακιας με αυτα!) και αμεσως πηγα στο ταμειο και πηρα πιστωτικο ... τοσο απλα και ευκολα.

Kαι που θα καταλήξει στο τέλος η κεραία σου και το καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.