Jump to content


Γιατί αγοράσατε/θα αγοράζατε κυρίως ένα Smartphone?


Γιατί αγοράσατε/θα αγοράζατε κυρίως ένα Smartphone?  

515 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Για να το ακουμπαω στο τραπεζι στην καφετερια στο Μπουρναζι και ολοι να με ζηλευουν και να λενε ΩΩΩΩΩΩΩΩ.

:offtopic2:

Και ναι είναι πίσω, κυρίες και κύριοι!

Καλός πολίτης ρε!

:offtopic2:

Internet και gps...

...στην πορεία προέκυψε και data logging από γρήγορες βουνίσιες αυτοκινητοβόλτες.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και το εχω καταευχαρηστηθεί, μπορώ να δω τα mail μου παντού και όχι μόνο. Πέραν τούτου οι εφαρμογές είναι άπειρες και άκρως χρήσιμες. Από μια "απλή" πυξίδα μέχρι το λογιστικό σχέδιο έχω φορτώσει. Απλά θέλει περισσότερες Ελληνικές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

GPS, σερφάρισμα - ενημέρωση - πληροφορίες εν κινήσει, ebook reader, φορητό internet radio είναι τα βασικά που χρησιμοποιώ συνεχώς.

Μακάρι να είχαμε και σωστές χρεώσεις, αλλά από το καρτέλ της κινητής...

Έγινε επεξεργασία από kx5
Link to comment
Share on other sites

ξεχάσατε να βάλετε το ποιο βασικό, εγώ smartphone θεωρώ το κινητό που έχει ευκολίες στην διαχείριση επαφών, στο ημερολόγιο, να κανονίζεις εύκολα τα ραντεβού και τις εργασίες σου. Οπότε στο poll πρέπει να υπάρχει το "Επαγγελματικές δυνατότητες" και επίσης το "GPS" που είναι εξίσου χρήσιμο εργαλείο.

Το αν έχει facebook η msn πάει τελευταίο, έχω το laptop μου δίπλα για τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

ξεχάσατε να βάλετε το ποιο βασικό, εγώ smartphone θεωρώ το κινητό που έχει ευκολίες στην διαχείριση επαφών, στο ημερολόγιο, να κανονίζεις εύκολα τα ραντεβού και τις εργασίες σου. Οπότε στο poll πρέπει να υπάρχει το "Επαγγελματικές δυνατότητες" και επίσης το "GPS" που είναι εξίσου χρήσιμο εργαλείο.

Το αν έχει facebook η msn πάει τελευταίο, έχω το laptop μου δίπλα για τα υπόλοιπα.

Το αυτο. Περισσοτερο λογο δουλειας. Εχω αναγκη απο ToDo/Calendar, email και φυλλα excell on the go. Κυριως αυτα. Για την ακρίβεια χωρις το Toodledo θα ημουν χαμενος :p

Απο την αλλη εχει γινει και (κακο) χομπυ και κοιταω να ξεκόψω αλλα που. Μεχρι να φαω ξυλο απο την γυναικα για τις συσκευες που εχω μαζεψει :help:

Link to comment
Share on other sites

ξεχάσατε να βάλετε το ποιο βασικό, εγώ smartphone θεωρώ το κινητό που έχει ευκολίες στην διαχείριση επαφών, στο ημερολόγιο, να κανονίζεις εύκολα τα ραντεβού και τις εργασίες σου. Οπότε στο poll πρέπει να υπάρχει το "Επαγγελματικές δυνατότητες" και επίσης το "GPS" που είναι εξίσου χρήσιμο εργαλείο.

Το αν έχει facebook η msn πάει τελευταίο, έχω το laptop μου δίπλα για τα υπόλοιπα.

OMFG, its 1999 again!! :confused:

Aυτα τα κανεις ανετα και με πολλα dumphones, δεν χρειαζεσαι smartphone για να γραψεις ενα entry στο calendar ή να κανεις οτι θελεις με τις επαφες σου.

Eπαγγελματικες δυνατοτητες μπορει ενδεχομενως να εχει και ενα βρωμοτηλεφωνο των 50€ που βαραει δυνατα, εχει μεγαλα κουμπια και κραταει μια βδομαδα η μπαταρια του.

Smartphone σημαινει internet, gps, customization, games κλπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OMFG, its 1999 again!! :confused:

Aυτα τα κανεις ανετα και με πολλα dumphones, δεν χρειαζεσαι smartphone για να γραψεις ενα entry στο calendar ή να κανεις οτι θελεις με τις επαφες σου.

Eπαγγελματικες δυνατοτητες μπορει ενδεχομενως να εχει και ενα βρωμοτηλεφωνο των 50€ που βαραει δυνατα, εχει μεγαλα κουμπια και κραταει μια βδομαδα η μπαταρια του.

Smartphone σημαινει internet, gps, customization, games κλπ.

Για βρες μου ενα dumphone που μπορει να χειριστει projects με notes και διβαθμίσεις start/end/progress. Η καποιο που μπορεις να δεις τουλαχιστον, φυλλα excell. Θα μου λυσεις τα χερια και την τσεπη :p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω τα πάντα(gps,internet,im,καιρό,μουσική) που χρησιμοποιώ καθημερινά ή μπορεί να χρειαστώ κάποια μέρα σε μία συσκευή που χωράει άνετα στην τσέπη μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα ενα smartphone για να κανω τα παντα.! να ξερω οτι το βγαζω απο την τσεπη και μπορω να βρω οτι θελω, να εχω internet ''παντου'', να βλεπω τα παντα και να τα κανω. Πλεον εχει γινει προεκταση του χεριου, μια ευκολια που πραγματικα εαν μου το παρουν πιστευω κατι θα λειπει απο πανω μου.

Οποτε δεν μπορω να επιλεξω μονο 1 απο τα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν sim (ενεργή) στο έξυπνο κινητό τους :

Νεα

Οδηγίες της ΕΕΤΤ για την ασφαλή χρήση των «έξυπνων» κινητών από τους καταναλωτές

22 Σεπτεμβρίου 2011

Μετά από σωρεία καταγγελιών που υποβλήθηκαν προς τον Τομέα Εξυπηρέτησης Καταναλωτών της ΕΕΤΤ για αμφισβητούμενες και ανεπιθύμητες χρεώσεις από τη χρήση "έξυπνων" κινητών (smart phones) ως εργαλείων πλοήγησης στο διαδίκτυο, η ΕΕΤΤ εξέδωσε συστάσεις για τη βέλτιστη και ασφαλέστερη χρήση των συσκευών αυτών από τους καταναλωτές.

Η ενημέρωση της ΕΕΤΤ έχει ως στόχο τη διαμόρφωση μιας "πολιτικής ορθής χρήσης" για την πρόληψη και αποφυγή ανεπιθύμητων ή υπερβολικών χρεώσεων, καθώς και την προστασία των χρηστών και των συσκευών από κακόβουλο λογισμικό που μπορεί να εγκατασταθεί σε αυτές εν αγνοία τους. Η ΕΕΤΤ συνιστά ακόμα στους καταναλωτές να ενημερώνονται αναλυτικά σχετικά με τα βασικά χαρακτηριστικά και τις οδηγίες χρήσης της συσκευής, τη δυνατότητα απενεργοποίησης από το χρήστη της αυτόματης σύνδεσης στο Διαδίκτυο, καθώς και την ενημέρωση για τις ισχύουσες χρεώσεις για την πρόσβαση και την ασύρματη μεταφορά δεδομένων που εφαρμόζουν οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας, στην Ελλάδα και το εξωτερικό.

Όσον αφορά σε θέματα προστασίας και ασφάλειας, η ΕΕΤΤ συνιστά, μεταξύ άλλων, στους καταναλωτές να μην παραλείπουν τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού συστήματος της συσκευής, που περιέχουν συχνά σημαντικές προσθήκες ασφαλείας, να κατεβάζουν εφαρμογές μόνο από νόμιμες και αξιόπιστες πηγές και να είναι προσεκτικοί κατά τη σύνδεση με ελεύθερα προσβάσιμα, δημόσια ασύρματα τοπικά δίκτυα(free public WiFi hotspots).

Η αναλυτική ενημέρωση για τους καταναλωτές είναι αναρτημένη στον ιστότοπο της ΕΕΤΤ στη διεύθυνση:www.eett.gr.

Για περισσότερες πληροφορίες: Ιωάννα Αλεξοπούλου, Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων, τηλ. 210 6151 250, e-mail: i.alexopoulou@eett.gr

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα γιατί ένα 7ετίας κινητό έπρεπε να βγει στη σύνταξη οπότε, τι να πάρω, τι να πάρω, πήρα ένα android εγώ και έδωσα το sony στη γυναίκα.

Όντας βρισκόμενος πάνω από 10 ώρες τη μέρα μπροστά σε Η/Υ δεν βρίσκω τίποτε ενδιαφέρον στη συσκευή ώς προς όλα αυτά που λέτε!

Μail - όχι άλλο mail!!!,

games - για ποιό λόγο να μαζοχιστώ σε 3 ίντσες οθόνη??

internet - με γυαλιά-διόπτρες ίσως... - λές και διαβάζεις εφημερίδα μέσα από την κλειδαρότρυπα

Μόνο το touch interface έχει ενδιαφέρον, άντε και το GRS, εφόσον έχεις Internet στο πακέτο. Κατα τ'αλλα το dummy-phone sony-ericson που είχα ήταν απείρως πιο πρακτικό, ως τηλέφωνο.

Άρα το πήρα γιατί έπρεπε να πάρω μια συσκευή, θέλω να παρακολουθώ τις εξελίξεις (ως προγραμματιζόμενη συσκευή ενδιαφέρει) και επίσης μπορούσα να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.