Jump to content



Γιατί αγοράσατε/θα αγοράζατε κυρίως ένα Smartphone?


Γιατί αγοράσατε/θα αγοράζατε κυρίως ένα Smartphone?  

515 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

[MENTION=5804]neuromancer[/MENTION] μα ολα αυτα που λεμε αφορουν τις ωρες που δεν βρισκεσαι μπροστα στο pc/laptop.ουτε να γινει αντικαταστατης των pc

σε περιπτωση που θες κατι , σου δινει την δυνατοτητα το κινητο να τα αξιοποιησεις.

Εμενα προσωπικα με εχει βοηθησει πολυ.Και στην δουλεια και εκτος δουλειας

Link to comment
Share on other sites

Για να είναι πιο ευχάριστη η ώρα στην τουαλέτα :p

πλακα πλακα οποτε παω στην τουαλετα περνω το Ιphone μαζι και μπενω στην εφημεριδα τα νεα και πρωτο θεμα και βλεπω ολα τα νεα της μερας:p επισης παιζω και Uno online ολα αυτα μεσα στη τουαλετα!!! χαχαχαχαχα :clap:

Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα κυρια χαρακτηριστικα που επιλεγω ενα smartphone ειναι αν μη τι αλλο το GPS Νavigator λογο δουλειας. Το Νokia 5800 αν και κακηστο κινητο απο πλευρας λογισμικου (το αγορασα οταν ειχε πρωτοβγει...) το Ovi Maps με εχει πραγματικα σωσει αμέτρητες φορες.

Οποτε, κατα πασα πιθανοτητα το επομενο smartphone θα ειναι καποιο windows phone 7 της Nokia.

Link to comment
Share on other sites

καλα , εχεις το 5800 για gps ? δεν αντεχα απο την αναμονη που ηθελε για κλειδωμα δορυφορων..ουτε απο το μεγεθος της οθονης

σπαστικο κινητο τελειως.Τωρα το εχω μονο για καμμια τουμπα με το ποδηλατο και χρηση του sports tracker.:p

Link to comment
Share on other sites

καλα , εχεις το 5800 για gps ? δεν αντεχα απο την αναμονη που ηθελε για κλειδωμα δορυφορων..ουτε απο το μεγεθος της οθονης

σπαστικο κινητο τελειως.Τωρα το εχω μονο για καμμια τουμπα με το ποδηλατο και χρηση του sports tracker.:p

Δεν εχω το κινητο μονο σαν GPS, το χρησημοποιω κανονικα και η μπαταρια του δεν με εχει απογοητευσει καθολου, ειναι αρκετα δυνατη.

Τωρα για την αναμονη δεν εχεις και αδικο, θελει κανα δυο λεπτα για να κλειδωσει δορυφορο αλλα νταξει δεν εχω προβλημα ειμαι αρκετα υπομονετικος ανθρωπος :hehe:

Η οθονη του με βολευει γιατι οπως ειπα το θελω για την δουλεια μου και το κουβαλαω παντα μαζι μου. Δεν θα αντεχα με ενα κινητο που δεν χωραει στην τσεπη. Ασχετο, τωρα πριν λιγο διαβαζα για το Ν8 και τις αναβαθμισεις που ερχονται και με τιμη στα 320 ειναι αρκετα ελκυστικο κινητο...!

Link to comment
Share on other sites

ναι η μπαταρια του ειναι αρκετα καλη μπορω να πω.

αλλα εφοσων ειναι εργαλειο δουλειας και χρησιμοποιεις αρκετα το gps , ισως γλυτωνες αρκετη ωρα στο συνολο με ενα αλλο κινητο.Το λεω αυτο γιατι οταν θα χρειαστεις το κινητο στα γρηγορα να βρεις μια διευθυνση και θα βιαζεσαι , θα το βριζεις μεχρι να κλειδωσει..

εμενα το ideos x5 σε 10δευτερολεπτα εχει κλειδωσει

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα για να δω και εγώ τι είναι το smart phone.

Από εκεί και πέρα, έχει χρησιμοποιηθεί πολύ σε mails ενώ είμαι στο δρόμο, gps σε ξένες χώρες, fb για να περνά η ώρα όταν δεν υπάρχει πραγματικά τίποτα άλλο. Δε θα ξεχάσω τη μέρα που χρειάστηκε για μία αίτηση να στείλω αντίγραφο της ταυτότητας μου και το έκανα ενώ περπατούσα στο κέντρο.

Σε γενικές γραμμές με έχει βοηθήσει όσο δεν είμαι στο γραφείο και υπάρχουν δουλειές που πρέπει να γίνουν "τώρα". Και άμεσα να μη γίνει η όποια δουλειά "επείγει", τουλάχιστον δίνεις την αίσθηση στον άλλο (που σου ζητά κάτι) ότι μπορείς να το κάνεις και τον κερδίζεις. Αυτός θα μπορούσε να είναι καθηγητής, αφεντικό, προιστάμενος, πελάτης, κλπ...

Φυσικά κουβαλώ σχεδόν πάντα και λάπτοπ μαζί το οποίο εννίοτε αξιοποιήται και ως η μεγάλη μπαταρία του κινητού :p πολλές φορές φεύγει ένα καλώδιο από την τσάντα προς την τσέπη μου για να φορτίσει το smart phone :tomato:

[MENTION=21263]konservas[/MENTION]: το gps device είναι απλός δέκτης και τίποτα παραπάνω, δε θα σε εντοπίσει κανείς μέσω λήψης gps σήματος, διότι η εκπομπή των gps σημάτων είναι συνεχής.

Link to comment
Share on other sites

@konservas: το gps device είναι απλός δέκτης και τίποτα παραπάνω, δε θα σε εντοπίσει κανείς μέσω λήψης gps σήματος, διότι η εκπομπή των gps σημάτων είναι συνεχής.

Μην είσαι και τόσο σίγουρος.Ναι το gps είναι δέκτης και πρόσφατα είχαμε το παράδειγμα ενός smartphone που κατέγραφε τις μετακινήσεις του κατόχου του για το διάστημα ενός έτους.Άλλωστε μην ξεχνάς ότι το κινητό είναι πομποδέκτης και οι εταιρείες κινητής-και όποιοι άλλοι- έχουν μεγάλη εξουσία στη πλατφόρμα λογισμικού.Ξεχνάς τι τράβηξε ο Κώτσος;

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι και τόσο σίγουρος.Ναι το gps είναι δέκτης και πρόσφατα είχαμε το παράδειγμα ενός smartphone που κατέγραφε τις μετακινήσεις του κατόχου του για το διάστημα ενός έτους.Άλλωστε μην ξεχνάς ότι το κινητό είναι πομποδέκτης και οι εταιρείες κινητής-και όποιοι άλλοι- έχουν μεγάλη εξουσία στη πλατφόρμα λογισμικού.Ξεχνάς τι τράβηξε ο Κώτσος;

To οτι το κινητο ειναι πομποδεκτης ειναι ασχετο με αυτο που λες διοτι το κινητο δεν εκπεμπει με τροπο αμεσο την τοποθεσια του. Η τοποθεσια σου μπορει να διαπιστωθει ειτε εμμεσα απο την πληροφορια της κυψελης ειτε εαν την αποστειλεις εσυ ο ιδιος (πχ μεσω καποιας εφαρμογης)

Link to comment
Share on other sites

To οτι το κινητο ειναι πομποδεκτης ειναι ασχετο με αυτο που λες διοτι το κινητο δεν εκπεμπει με τροπο αμεσο την τοποθεσια του. Η τοποθεσια σου μπορει να διαπιστωθει ειτε εμμεσα απο την πληροφορια της κυψελης ειτε εαν την αποστειλεις εσυ ο ιδιος (πχ μεσω καποιας εφαρμογης)

Δεν διαφωνούμε.'Αλλωστε όλες οι βρωμοδουλειές έμμεσα γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.