Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Θέλει παρέμβαση από εσένα.

Είτε παίρνεις της επιφάνειας και το πετάς στον φάκελο ή πας στον φάκελο και δημιουργείς νέο shortcut εκεί μέσα.

Βέβαια αυτό όλο είναι ενάντια στην ευκολία των desktop shortcuts.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Efialtis said:

Θέλει παρέμβαση από εσένα.

Είτε παίρνεις της επιφάνειας και το πετάς στον φάκελο ή πας στον φάκελο και δημιουργείς νέο shortcut εκεί μέσα.

Βέβαια αυτό όλο είναι ενάντια στην ευκολία των desktop shortcuts.

 

Στην εγκατάσταση του παιχνιδιού επέλεξα να μην έχω εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας. Τώρα πως θα βρω το εικονίδιο και να το βάλω στον φάκελο ; Δεν μου αρέσει στην επιφάνεια εργασίας. Δεν θέλω πολλά εικονίδια εκεί.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Proteas said:

Μπορεις να φιαξεις οσες συντομευσεις θελεις, ανοιγεις τον client δεξι κλικ στο παιχνιδι και φτιαχνεις καινουργιο.

 

Εάν δεν κάνω λάθος επειδή δεν είμαι μπροστά στον Η/Υ μου το στέλνει στην επιφάνεια εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

Και απο κει το βαζεις οπου θες αλλα ποιος ο λογος για κατι τετοιο αφου ανοιγεις το steam και εχει εκει ολες τις συντομευσεις

ποιος ο λογος να ειναι στο φακελο του παιχνιδιου η καπου αλλου ? Παραδειγμα και εμενα δεν μου αρεσουν οι συντομευσεις στην

επιφανεια εργασιας ολα τα εχω μεσα στο start και 3-4 που χρειαζομαι καθημερινα στην γραμμη εργασιων και τελος.

Για να μην πουμε οτι στον φακελο του παιχνιδιου υπαρχει το εκτελεσιμο γιατι να υπαρχει εκει η συντομευση ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Proteas said:

Για να μην πουμε οτι στον φακελο του παιχνιδιου υπαρχει το εκτελεσιμο γιατι να υπαρχει εκει η συντομευση ?

 

Που είναι ακριβώς το εκτελέσιμο διότι δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος PrisonBreak-7- έγραψε:

Σωστά αλλά εγώ εκεί δεν έχω τίποτα διότι το έχω κάνει install το game σε άλλο δίσκο και όχι εκεί.

Ε τότε θα πας στον άλλον δίσκο. Δες τα install directories από το steam.

Αν δεν μιλάμε για steam αλλά για κάτι άλλο, σταματά η συζήτηση. Ελπίζω steam να εννοείς :p 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tommybertsen said:

Ε τότε θα πας στον άλλον δίσκο. Δες τα install directories από το steam.

Αν δεν μιλάμε για steam αλλά για κάτι άλλο, σταματά η συζήτηση. Ελπίζω steam να εννοείς :p 

 

0OBSH75.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο bin είναι το αρχείο exe αλλά δεν καταλαβαίνω. Θες να φτιάξεις εικονίδιο, έτσι; Πας στην βιβλιοθήκη του steam, πατάς δεξί κλικ και το επιλέγεις. Μετά το βάζεις όπου θέλεις , δεν είναι ανάγκη να μείνει στην επιφάνεια εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.