Jump to content


Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Μόνο σε εμένα φαίνεται ότι ο σχεδιασμός του UI στα mini games των εκπτώσεων, είναι μαύρο χάλι; Κάθε φορά μυρίζω τα νύχια μου (+wall of text) για να καταλάβω τί υποτίθεται ότι θέλουν να κάνεις...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 2 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Μόνο σε εμένα φαίνεται ότι ο σχεδιασμός του UI στα mini games των εκπτώσεων, είναι μαύρο χάλι; Κάθε φορά μυρίζω τα νύχια μου (+wall of text) για να καταλάβω τί υποτίθεται ότι θέλουν να κάνεις...

Πολλα παραπονα και δικαιολογημενα αλλα αν καταλαβεις τι γινεται το φετινο game σε ανεβαζει

πολυ παραπανω σε level απο την πρωτη μερα. Ενας χρησιμος οδηγος για το τι και πως εδω.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

https://arstechnica.com/gaming/2019/08/severe-local-0-day-escalation-exploit-found-in-steam-client-services/

 

Quote

Earlier today, disgruntled security researcher Vasily Kravets released a zero-day vulnerability in the Windows version of the ubiquitous gaming service Steam. The vulnerability allows any user to run arbitrary code with LOCALSYSTEM privileges using just a very few simple commands.

[...]

A genuinely malicious user might use this procedure to directly pop a locally or remotely accessible shell with LOCALSYSTEMprivileges, after which they can do whatever they like with no further tricks necessary.

[...]

...a malicious "game" developer could easily create a free-to-play "game" that reproduces all the steps of this exploit. Such a bad actor could pop a shell with LOCALSYSTEM privileges and own the user's machine.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

An0cwru.png

 

Μπορεις πλεον να βαζεις παιχνιδια που εχεις σε αλλη πλατφορμα σε λιστα ανεπιθυμητων ωστε να μην εμφανιζονται στα προτεινομενα.

Και μια ενημερωση, στο χτεσινο steam update 13/8 διορθωθηκε το exploit.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποιος θέλει ,έχει το dirt rally 2.0  προσφορά . Έχω όλα σχεδόν της σειράς . Κάποια από τα τελευταία δεν μου άρεσαν και πήγα να τα κάνω refund . Ένα από τα τελευταία οι στροφές δεν απεικονίζονταν σωστά . Αυτό μου αρέσει . Ωραία γραφικά , ρεαλιστικός χειρισμός αλλά λίγο ευαίσθητος . Για τα λεφτά του αξίζει . 74 γίγα δαουλόαδ . 4 ώρες με 50 άρα . 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος iseeklife έγραψε:

Παίδες όποιος θέλει ,έχει το dirt rally 2.0  προσφορά

Που και ποσο ? μην απαντησεις γραψτα ολα μαζι στις προσφορες δηλαδη εδω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.