Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Αν και είχα ακούσει για το steam δεν το είχα βάλει ποτέ μέχρι σχετικά πρόσφατα.

Πολύ καλό ποστ!

Με έχουν μπερδέψει όμως κάποια πραγματάκια. Υπάρχουν παιχνίδια που, ενώ μπορείς να τα παίξεις μόνος σου, απαιτούν να έχεις συνδεσή για να τα παίξεις; Αν ναι, να υποθέσω οτι ισχύει μόνο για να τρέξεις το παιχνίδι;

Για όσους δε γνωρίζουν τι είναι τα Free Weekends, έχει τώρα το Sanctum. Ουσιαστικά μπορείτε να κατεβάσετε και να παίξετε δωρεάν το παιχνίδι και την Δευτέρα θα αφαιρεθεί από τα παιχνίδια σας.

Με αυτό έχει να κάνει υποθέτω η απαντηση στην από πάνω μου ερώτηση; Πώς ξέρει κλπ; Επίσης σε κόβει αν παίζεις και έρθει Δευτέρα ή απλώς δεν μπορείς να το ξανατρέξεις;

Thank you!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδωσε μόνο -25% σε τίτλο της Valve (γιατί άραγε αυτές οι διαφορές; ) και -50% στο Virtual Tennis 4.

Από Valve ότι θέλω το έχω και το άλλο καλύτερα να μην μου το έδινε καν... (αν το θέλει κανείς ας μου στείλει ΠΜ) :wall:

Επίσης το inventory έχει χαλάσει αυτή τη στιγμή και δεν μου δείχνει τίποτα...

Παιζει να εξαρτάται από το πόσα games της Valve (ή γενικά) έχει ο καθένας?

Εγω από valve εχω μονο portal & portal 2 όμως..:hmm:

Απ' όσα έχω διαβάσει δείχνει να είναι τυχαίο. Σε κάποιους πχ έτυχε να δοθεί παιχνίδι που ήδη είχαν.

Με έχουν μπερδέψει όμως κάποια πραγματάκια. Υπάρχουν παιχνίδια που, ενώ μπορείς να τα παίξεις μόνος σου, απαιτούν να έχεις συνδεσή για να τα παίξεις; Αν ναι, να υποθέσω οτι ισχύει μόνο για να τρέξεις το παιχνίδι;

Ναι υπάρχουν. Το πιο κλασικό παράδειγμα είναι αυτό του Assassin's Creed 2, που έχει το περιβόητο DRM της Ubisoft, το οποίο ακόμα και στο single player ζητάει να έχεις ενεργή σύνδεση online. Αυτά τα γράφει στην σελίδα του κάθε παιχνιδιού στο Store του Steam. Συγκεκριμένα γράφει χαμηλά με κεφαλαία γράμματα:

HIGH SPEED INTERNET ACCESS AND CREATION OF A UBISOFT ACCOUNT ARE REQUIRED TO ACCESS THIS VIDEO GAME AND ONLINE FEATURES AND TO PLAY ONLINE.

Γενικά όμως τα παιχνίδια στο Steam θέλουν απλά την αρχική ενεργοποίηση online και μετά αν θες το single τους το παίζεις και offline με το Offline Mode του Steam.

Με αυτό έχει να κάνει υποθέτω η απαντηση στην από πάνω μου ερώτηση; Πώς ξέρει κλπ; Επίσης σε κόβει αν παίζεις και έρθει Δευτέρα ή απλώς δεν μπορείς να το ξανατρέξεις;

Απ' όσο γνωρίζω (δεν είμαι σίγουρος) τα free weekends έχουν να κάνουν με το multiplayer κομμάτι του εκάστοτε παιχνιδιού. Οπότε αν σκέφτεσαι ότι θα εγκαταστήσεις το παιχνίδι και θα παίξεις offline το single, μάλλον δεν θα τα καταφέρεις. :p

Τώρα για το αν σε κόβει την ώρα που παίζεις, δεν το έχω δοκιμάσει. Δοκίμασε το και πες μας ;)

Link to comment
Share on other sites

μετά τα αλλεπάλληλα post του [MENTION=4676]tragikos[/MENTION] έψαξα λίγο παραπάνω το steam και είδα ότι κέρδισα το

Counter-Strike: Source

καλή φάση δε λέω.....επίσης και 1 κομμάτι κάρβουνο που αν κατάλαβα είναι σαν λαχνός για την κλήρωση....και μέσω achievement ξεκλειδώνουν και άλλα.....

όπως και να χεί thx tragikos

keep us updated!:yu:

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν. Το πιο κλασικό παράδειγμα είναι αυτό του Assassin's Creed 2, που έχει το περιβόητο DRM της Ubisoft, το οποίο ακόμα και στο single player ζητάει να έχεις ενεργή σύνδεση online. Αυτά τα γράφει στην σελίδα του κάθε παιχνιδιού στο Store του Steam. Συγκεκριμένα γράφει χαμηλά με κεφαλαία γράμματα:

Μούφα αυτό:getlost: Ελπίζω να μην σε πεταει αν έχεις ξεκινήσει να παίζει και κοπεί η σύνδεση :p

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :T:

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στο Humble Bundle 4, δίνονται Steam Keys μόνο αν πληρώσεις πάνω από 1$ και αυτό γιατί κάποιοι αγόραζαν με ένα σεντ το bundle και φτιάχνανε νέους λογαριασμούς στο Steam, ώστε να αυξήσουν τις πιθανότητες τους να κερδίσουν στον διαγωνισμό. Ορίστε η ανακοίνωση:

$1 Min. Price For Getting Steam Keys | Humble Mumble

:nothing:

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στο Humble Bundle 4, δίνονται Steam Keys μόνο αν πληρώσεις πάνω από 1$ και αυτό γιατί κάποιοι αγόραζαν με ένα σεντ το bundle και φτιάχνανε νέους λογαριασμούς στο Steam, ώστε να αυξήσουν τις πιθανότητες τους να κερδίσουν στον διαγωνισμό. Ορίστε η ανακοίνωση:

$1 Min. Price For Getting Steam Keys | Humble Mumble

:nothing:

Πραγματικά τι να πω? Σου προσφέρουν ένα σωρό υπέροχα παιχνίδια και αντί να δώσεις κάποιο φυσιολογικό ποσό, δίνεις το ελάχιστο δυνατό. Καλά το γεγονός ότι κάνουν μπινιές για το Steam δεν το συζητώ. Οι άνθρωποι είναι για τα μπάζα.

Link to comment
Share on other sites

απλά ένα σημερινό εύκολο achievement......απλά κάντε join το παρακάτω group στο community και θα έχετε συμπληρώσει ενα από τα σημερινά objectives(21/12/2011)

Steam

Join the 2011 Holiday Group - Years from now, you can look back and say "I was there. . ." with a wistful glint in your eye. Go to the Steam Community to see who’s already had too much eggnog.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.