Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Καλα, 6/11 εγινε το ντου, τωρα θυμηθηκαν να ενημερωσουν? Επισης στο mail δεν μου εχει ερθει καμια ενημερωση... :getlost:

Ας ελπισουμε, τουλαχιστον πως χρησιμοποιουν κρυπτογραφηση της προκοπης για τις καρτες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να πω και σε αυτό το θέμα (όπως και εδώ), μιας και κάποιοι μπορεί να κοιτάνε μόνο αυτό, ότι τα humble bundle παιχνίδια κατά κύριο λόγο ενεργοποιούνται και στο Steam, οπότε για ρίξτε μια ματιά στο νέο humble bundle. ;)

Link to comment
Share on other sites

Autumn Sales κυρίες και κύριοι! 23 με 27 Νοεμβρίου, ημερήσιες προσφορές.

Welcome to Steam

edit: δεν μπορώ να καταλάβω πάντως. Σκοπεύουν να έχουν και Christmas Sales μετά από αυτό; Θα διαβάσω στα forums και θα κόψω αντιδράσεις...

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω κάτι που έχω αναφέρει και στο αρχικό post, ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ DAILY DEAL!

Αν θέλουμε κάτι, θα περιμένουμε μπας και βγει ως daily deal γιατί τότε θα έχει την μεγαλύτερη έκπτωση. Αν μέχρι την τελευταία μέρα δεν έχει βγει σε daily deal τότε το παίρνουμε (αν φυσικά μας ικανοποιεί η έκπτωση) ;)

Link to comment
Share on other sites

edit: δεν μπορώ να καταλάβω πάντως. Σκοπεύουν να έχουν και Christmas Sales μετά από αυτό; Θα διαβάσω στα forums και θα κόψω αντιδράσεις...

Αν έχει και xmas sales μετα απ αυτό, τι θα πουλήσουν?

Μόνο όσα games βγήκαν από τώρα μέχρι τα χριστούγεννα και όσα δεν ήταν σε έκπτωση σε αυτές τις εκπτώσεις??

Weird....:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε offtopic οπότε είναι το τελευταίο σχετικό με RO post που θα κάνω. Νομίζω ότι αν βρεις άλλους 3 να πάρετε το 4-pack (αν όχι από εδώ, από το steam forum όπως εδώ) δεν έχει νόημα να περιμένεις. Αλλιώς, με τον ρυθμό που έπεσε ήδη η τιμή του, δεν αποκλείεται σε 4 μήνες να το δεις 75%. Στις Χριστουγεννιάτικες προσφορές ή θα έχει πάλι 50% ή λιγότερο (προσωπική εκτίμηση).

δεν έχω ξαναγοράσει με αυτόν τον τρόπο, δλδ αγοράζει ένας το πακέτο και μετά σου κάνει gift το ένα κομμάτι?

Επίσης για το Orcs Must Die, αν και γνωρίζω την Tower Defence genre ποτέ δεν είχα ασχοληθεί με κάποιο παιχνίδι γιατί σε όλα "κάτι" έλειπε... το συγκεκριμένο όμως φαίνεται διασκεδαστικό (ποικιλία παγίδων + 3rd person action), στα review λένε καλά σχόλια όλοι (κυρίως για replaybility, αυτό μετράει στα tower defences) και βέβαια... 3 ευρώ!

Το ψήνω κι εγώ, ίσως αργότερα το βράδυ να το χτυπήσω :T:

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ξαναγοράσει με αυτόν τον τρόπο, δλδ αγοράζει ένας το πακέτο και μετά σου κάνει gift το ένα κομμάτι?

Αυτός που θα πάρει το 4-pack (κατά προτίμηση Αμερικανός μιας και θα είναι πιο φθηνό) παίρνει το πακέτο, σου στέλνει gift μία κόπια και εσύ του βάζεις στο paypal την αξία σε δολάρια. Να προτιμήσεις αυτή τη σειρά για να είσαι καλυμμένος :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION] εσυ που έχεις ασχοληθεί αρκετά με το steam, ή εν πασει περιπτώσει όποιος μπορεί να ξέρει.

Μπορω να αγοράσω με το ίδιο paypal account για διαφορετικά steam account?

Η ο μόνος τρόπος ειναι να το πάρω σαν δώρο και να το στείλω?

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε την Day 2, ενδεικτικά:

2011 Pre-Holiday Day 2 - Red Orchestra Franchise 50%

Save 50% on L.A. Noire: The Complete Edition on Steam

Save 75% on Fallout: New Vegas on Steam

@apostolis159 Δεν βρίσκω κανένα λόγο γιατί να μην μπορείς, ούτε έχω διαβάσει κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Στο steam βρίσκω χρησιμο και ενα script-ακι που τρεχει πάνω στο Greasemonkey και σου επιτρέπει να συγκρινεις τιμές € και $ όσο αφορά την αναλογία.....καθώς δεν είναι λίγες οι φορές που ενώ ενα game κάνει πχ. 10$ στην Ευρώπη το δίνουν π.χ. ως και 15€ δλδ 50% πάνω...

ορίστε και τι εννοώ

74310826.th.jpg

δλδ σε λίρες και AU είναι ασύφμορη η αγόρα του.

όποιος νομίζει ότι τον ενδιαφέρει κάτι τέτοιο αφού εγκαταστήσει το Greasemonkey μετά βάζει και το add-on Comparison script (για firefox) από αυτή τη σελίδα steamunpowered.eu

Μπορω να αγοράσω με το ίδιο paypal account για διαφορετικά steam account?

@apostolis159 ρίξε μια ματία σε αυτό steam forums

αν και κατά τη γνώμη μου ο πιο εύκολος και γρήγορος τρόπος για όλα είναι Η Paysafe card

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Για πολλούς μήνες καψίματος : TOTAL WAR MEGAPACK

Save 75% on Total War Mega Pack on Steam

Το είδα και εγώ χθες και κόντεψα να κλάψω βλέποντας την τιμή αυτή, σκεπτόμενος ότι στο πέρασμα των χρόνων έχω ξοδέψει πάνω από 200€ στη σειρά αυτή. :p (τα οποία όμως δεν τα μετάνιωσα ποτέ)

Link to comment
Share on other sites

Στο steam βρίσκω χρησιμο και ενα script-ακι που τρεχει πάνω στο Greasemonkey και σου επιτρέπει να συγκρινεις τιμές € και $ όσο αφορά την αναλογία.....

Υπάρχει site και για αυτό ;)

/us « SteamPrices.com

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.