Jump to content



TUTORIAL ΕΓΓΡΑΦΗΣ XGD3 ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΧΒΟΧ360 ΜΕ CLONECD


SCORPIOS_x

Recommended Posts

Επειδη βλεπω πολυ δυσκολευεστε με την εγγραφη με το imgburn προτεινω την εγγραφη με το clonecd που ειναι ποιο απλη διαδικασια

Ξεκιναμε

ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ XDG3 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ KINECT ΚΑΙ ΜΗ

X-MEN DESTINY

NBA 2K12

RAGE

GEARS OF WAR 3

WARHAMMER 40000 SPACE MARINE

RISE OF NIGHTMARES

DRIVER SAN FRANCISCO

DARK SOULS

FORZA 4 (LT+ 2.1?)

και ερχονται και αλλοι τιτλοι

τι χρειαζομαστε:

CLONE CD 5.3.1.4 File name: CloneCD+5.3.1.4+Final.Crack.rar File size: 2.53 MB

DVD DL + R VERBATIM

ISO XDG3 ριπαρισμενο

LT+ 2.0

ανοιγουμε το clone cd και εχουμε αυτη την εικονα

4fzax5.jpg

παταμε τωρα την δευτερη εικονα αυτη με το cd και το μολυβι για να γραψουμε ενα εικονικο αρχειο οπως τα iso.

πατωντας το θα μας βγαλει σε αυτη την εικονα

s12syw.jpg

παταμε εκει που λεει ''Ερευνα'' και θα μας ανοιξει αυτο το παραθυρο

4i2b9z.jpg

βρισκουμε το αρχειο .dvd και οχι iso του XDG3 παιχνιδιου μας που θελουμε να γραψουμε και αφου το επιλεξουμε παταμε το κουμπι ''Ανοιγμα''

θα δουμε οτι θα μας βγαλει εδω

2s81z5h.jpg

δεξια βλεπουμε οτι το LAYERBREAK ειναι στο 2133520. παταμε το κουμπι ''Επομενο'' και μας βγαζει εδω

s2ecex.jpg

επιλεγουμε 4χ ταχυτητα (εγω βαζω 6χ και ειμαι οκ) και τικαρουμε το εικονιδιο DVD και παταμε το κουμπι ''ΟΚ''

ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ

2ntl4ly.jpg

ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ

''Εγγραφη μεχρι το τελος του δισκου''

και αρχιζει η εγγραφη μας. μολις τελειωσει βγαλτε τον δισκο και βαλτε το σε xbox360 με LT+ 2.0 και ειστε αρχοντες!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην το γραψεις με το ImgBurn;

Eχω δοκιμασει και με τα 2 αλλα με δυο ειδων δισκακια (verbatim+intenso dl +r)

Ολα αυτα στο recorder του λαπτοπ.

Θα δοκιμασω και με αλλα δυο , ενα lg bd recorder και ενα εξωτερικο lg αλλα διαβαζω οτι τα lg ειναι αυτα που συνηθως εχουν θεμα με αυτη τη μεθοδο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

θελω να γραψω το nba2k12 του οποιου το μεγεθος ειναι 8,13 gb σε ενα work 8.5gb του οποιου ο χωρος του λεει οτι ειναι 7,94 τι κανω σε αυτη τη περιπτωση;εχω γραψει σε αυτα κι αλλα παιχνιδια μικροτερα και τα επαιξε κανονικα.πως μπορω να το γραψω αφου σε ολα τα φορουμ το δινουν σε αυτο το μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πολλες φορες ο κοσμος θελει να παρει back up απο το οριτζιναλ δισκακι του για να μην βλαψει αυτο που χρυσοπληρωσε.
θελω να γραψω το nba2k12 του οποιου το μεγεθος ειναι 8,13 gb σε ενα work 8.5gb του οποιου ο χωρος του λεει οτι ειναι 7,94 τι κανω σε αυτη τη περιπτωση;εχω γραψει σε αυτα κι αλλα παιχνιδια μικροτερα και τα επαιξε κανονικα.πως μπορω να το γραψω αφου σε ολα τα φορουμ το δινουν σε αυτο το μεγεθος
Γκουχ, Γκουχ...topic για πειρατικά... Γκουχ, Γκουχ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι αποψεις εχουνε οι mods για το ζητημα, αλλα κι εγω πιστευω πως πρεπει να μπει ενα λουκετακι..

Αν καποιος θελει να κανει backup τοτε το θεμα θα επρεπε να περιεχει οδηγο για 0800 XGD3 backups και μετα για εγγραφη, αν ειναι..

Οπως και να χει, απλως για να προλαβω μερικους: μην πατε να γραψετε τα XGD3 images χωρις καποιο iHAS124B/224B/324B/424B/524B/624B + Burner MAX firmware.. Αυτο το 3% δεδομενων που δεν γραφετε, περιεχει CIV checks στο ψευδο-padding, και το xbox μπορει να γινει randomly flag για ban.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.