Jump to content



Android κινητό. budget: 200-250€


Drtzekos

Recommended Posts

Καλησπέρες σε όλους,

Ενδιαφέρομε για την αγορά Android smart phone με τιμή 200-250€. Υπάρχουνε πολλά στην αγορά δύσκολο να διαλέξεις..

Requirements:

-Gps

-Μεγάλη αυτονομία

-Καλούτσικη κάμερα

-Ανθεκτική κατασκευή (at least να μην είναι γνωστό ως ευαίσθητο\ζημιάρικο)

Χμμμ, αυτά νομίζω.. Δώστε προτάσεις και κάποια αιτιολόγηση :rolleyes:

*Δεκτές και προτάσεις του στύλ "Περίμενε ένα μήνα γτ βγαίνει αυτό και αυτό"

*Το budget μπορεί να ανέβει αν κάτι αξίζει πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα σου άρεσε το Motorola Defy+.

Είναι full ανθεκτικό και αδιάβροχο και είναι στο μέσο όρο της κατηγορίας του όσον αφορά επιδόσεις και αυτονομία κτλ.

Βέβαια είναι λίγο πιο ακριβό αλλά πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Brand New

Huawei IDEOS X5 - U8800 pro

Δεν ξερω πως τα παει με τις τουμπες.

Έχω ακούσει πολλά θετικά για το Χ5.. btw το Χ6 σας λέει τίποτα (+200mhz , μεγαλύτερη οθόνη ελάχιστα)? και από μάρκα(support) λέει τίποτα η Hauwei?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πολλά θετικά για το Χ5.. btw το Χ6 σας λέει τίποτα (+200mhz , μεγαλύτερη οθόνη ελάχιστα)? και από μάρκα(support) λέει τίποτα η Hauwei?

Το Χ5 που σου εδειξα ειναι νεα εκδοση.

Εχει 1Ghz εναντι του 800αρι που χε το προηγουμενο και 2.3 απο τη "μανα" του.

Ε απο μαρκα νταξ.

Η υποστηριξη σε Android περαν των Nexus -σαν αμεσοτητα ληψης ενημερωσεων- ειναι για καρπαζιες και θυμιζει Ελληνικη γραφειοκρατεια.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασα για το Huawei Glory ή Huawei M886, γνωρίζουμε τίποτα? αξίζει να περιμένω?

Α και κάτι ακόμα, θέλω να το αγοράσω στην Γερμανία (είμαι Γερμανία atm και θα μείνω κάτι μήνες ακόμα σίγουρα)..

Γνωρίζει κανείς κανένα eshop εδώ ή να πάω στο πρώτο κατάστημα που θα βρω (πχ media markt) και να το πάρω? (γενικώς θα χρειαστώ ένα eshop και για pc parts, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο "σοβαρό")

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι στα 250Ε και Γερμανία τότε ποιος ο λόγος να μην πάρεις τον "περσινό" βασιλιά των smartphones ? Samsung Galaxy S ftw

Με 300Ε παίρνεις αυτό : http://www.notebooksbilliger.de/lg+p990+optimus+speed+braun?refcampaign_id=45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26 ή LG P990 Optimus Speed schwarz bei notebooksbilliger.de φετεινάρι ftw!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες σε όλους,

Ενδιαφέρομε για την αγορά Android smart phone με τιμή 200-250€. Υπάρχουνε πολλά στην αγορά δύσκολο να διαλέξεις..

Requirements:

-Gps

-Μεγάλη αυτονομία

-Καλούτσικη κάμερα

-Ανθεκτική κατασκευή (at least να μην είναι γνωστό ως ευαίσθητο\ζημιάρικο)

Χμμμ, αυτά νομίζω.. Δώστε προτάσεις και κάποια αιτιολόγηση :rolleyes:

*Δεκτές και προτάσεις του στύλ "Περίμενε ένα μήνα γτ βγαίνει αυτό και αυτό"

*Το budget μπορεί να ανέβει αν κάτι αξίζει πραγματικά

Κάτι πέρα του android δεν το συζητάς; Αν δεν έχεις αλλεργία στο mango περίμενε λίγο, σκάει η νέα φουρνιά Windows Phone. (Έρχονται και τα Nokia..)

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι στα 250Ε και Γερμανία τότε ποιος ο λόγος να μην πάρεις τον "περσινό" βασιλιά των smartphones ? Samsung Galaxy S ftw

Με 300Ε παίρνεις αυτό : LG P990 Optimus Speed braun bei notebooksbilliger.de ή LG P990 Optimus Speed schwarz bei notebooksbilliger.de φετεινάρι ftw!!!

Πολύ ωραίο κινητό το LG p990.. ενδιαφέρων! :clap:

vs Galaxy S: καλύτερη κάμερα, dual core, HDMI port, δέχεται memory card..

[MENTION=5181]winters[/MENTION] Είμαι java developer (δουλεύω εδώ σε μια εταιρία), για αυτό θα προτιμήσω android να πειραματιστώ λιγάκι :computer:

Τίποτα αρνητικό για το LG P990?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο κινητό το LG p990.. ενδιαφέρων! :clap:

vs Galaxy S: καλύτερη κάμερα, dual core, HDMI port, δέχεται memory card..

[MENTION=5181]winters[/MENTION] Είμαι java developer (δουλεύω εδώ σε μια εταιρία), για αυτό θα προτιμήσω android να πειραματιστώ λιγάκι :computer:

Τίποτα αρνητικό για το LG P990?

Δεν έχει βγει ακόμα η αναβάβμιση σε 2.3 (GIngerbread) κάτι που η lg το υπόσχεται απο το Μάιο.Είναι το μοναδικό high-end smartphone το οποίο είναι ακόμα σε 2.2.2 επίσημα.(Ανεπίσημα έχουν κυκλοφορήσει).Η 2.2.2 που υπάρχει τώρα έχει αρκετά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
LG P990!!! Απλά τα σπάει φίλε:yu:

Μόλις το πήρα στα χέρια μου, φορτίζει αυτήν την στιγμή δίπλα μου, 340 ευρό από media markt.. Σύντομα θα σας πώ και την άποψή μου :dance3:

Btw (που λένε και στο χωριό μου), η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι για κάποιες ώρες ή μόλις δω 100% είμαι οκ? να το έχω κλειστό όσο φορτίζει?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου, φορτίζει αυτήν την στιγμή δίπλα μου, 340 ευρό από media markt.. Σύντομα θα σας πώ και την άποψή μου :dance3:

Btw (που λένε και στο χωριό μου), η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι για κάποιες ώρες ή μόλις δω 100% είμαι οκ? να το έχω κλειστό όσο φορτίζει?

Καλορίζικο φιλέ, μόλις φόρτιση 100% είσαι έτοιμος:T:

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια μετά από μερικές μέρες χρήσης του P990..

Μπαταρία: Ευχαριστημένος :T:

Camera: Αρκετά καλή 8MP, hd video (1080p 24fps) , fail λίγο όταν βγάζεις φωτογραφία κάτι κινούμενο

Δυστυχώς είναι ακόμα στο android 2.2.2 (λένε τον Δεκέμβρη θα βγει η 2.3) , δεν θα με ένοιαζε ιδιαίτερα αλλά πήγα να κάνω κλήση skype και χρησιμοποιούσε την πίσω κάμερα αντί την μπροστινή :wall:.. πράγμα που σύμφωνα με το skype λύνεται στην 2.3.x

Οθόνη: αρκετά καλή, συνήθως είχα πρόβλημα miss-click με άλλες οθόνες αφής από διάφορα κινητά φίλων, στην συγκεκριμένη κανένα πρόβλημα :T:

Αυτά για τώρα, καθώς δεν το έχω ψάξει αρκετά λόγο έλλειψης χρόνου, από βδομάδα που θα είμαι κάπως πιο άνετα θα κοιτάξω για costum ROMs, root κτλ

ΥΓ:Στα "smart"-phones δεν δουλεύει το ξυπνητήρι όταν κάνεις shut down :tomato: (ευτυχώς κάτι είχε πάρει το αυτί μου για αυτό και ήμουν προετοιμασμένος :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.