Jump to content



Προβλημα με Paypal


Recommended Posts

Λοιπον παιδια,εκανα κ εγω εναν λογαριασμο στο paypal...Δυστυχως αντιμετωπιζω ενα προβλημα.

Εχω χρεωστικη καρτα της eurobank "mastercard debit".Οταν παω να την προσθεσω στο paypal,μου βγαζει το εξης:

We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. Please also make sure your credit card billing address matches your PayPal street address.

Ξαναπαταω add και μου λεει:

This credit card is already linked to your PayPal account. Please add a different card or go to the Profile tab and choose Add or Edit Credit Card to update your card information.

Και μετα την εμφανιζει στις καρτες.

Παω να γινω verified λοιπον και οτι και αν κανω,ονομα/διευθυνση κτλπ με ελληνικα ή greeklish μου βγαζει το παρακατω:

We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.

Τι ακριβως γινετε?:yawn:

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως με τα αγγλικα δεν εχω προβλημα γιατι συνεργαζομαι συχνα με εξωτερικο.Τωρα εχω καινουριο μηνυματακι....Τελικα πλακα εχει,καθε φορα μου λεει και κατι αλλο,σαν τα κινεζικα τα κουλουρακια με τα μηνυματα μεσα:tomato::tomato:

Before you can add this credit card to another account, you must contact the PayPal Credit Card Team at cardproblems@paypal.com. A customer service representative will respond to your request shortly. If you would rather add a different credit card to your PayPal account, you may do so at any time. Thank you for your cooperation.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω και εγω παρε δωσε με τη eurobank... για το paypal εβγαλα prepaid(εχω και τη debit αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι λειτουργει σαν visa για να τη δεχτει το paypal) αν εχεις prepaid βαλε αυτη ειναι πιο ασφαλες... γιατι η debit ειναι συνδεδεμενη με το λογαριασμο σου....

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω και εγω παρε δωσε με τη eurobank... για το paypal εβγαλα prepaid(εχω και τη debit αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι λειτουργει σαν visa για να τη δεχτει το paypal) αν εχεις prepaid βαλε αυτη ειναι πιο ασφαλες... γιατι η debit ειναι συνδεδεμενη με το λογαριασμο σου....

Προπληρωμενη δεν εχω...Απο την eurobank πριν που μιλησα μου ειπαν οτι λειτουργει κανονικα...Οσο για την ασφαλεια,δεν με απασχολει γιατι ο λογαριασμος ειναι αποκλειστικα για το paypal..Οποτε ειναι παντα αδειος,εκτως απο οταν ειναι να γινει καποια συναλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

εχωω paypal εδω και μερικα χρονια με κανονικη πιστωτικη καρτα, προσωπικα ποτε δεν ειχα προβλημα.μια φορα εχω στειλει χρηματα σε φιλο και τα πηρε κανονικα αφου εκανε accept.το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να στειλεις αμεσα email στο support θα σου απαντησουν σχετικα γρηγορα.για να κανεις verify την καρτα το paypal σου δεσμευει 1.5 ευρο το οποιο στο επιστρεφει οταν του βαλεις τον τετραψιο κωδικο που προκυπτει απο την αποδειξη που εκδιδει η τραπεζα.

Link to comment
Share on other sites

πήρε τηλέφωνο στο paypla ορέ?

Δεν εχουνε κεντρο στην Ελλαδα,μου δινει αριθμο εξωτερικου.Σιγα μην παρω εξωτερικο για το paypal:P

εχωω paypal εδω και μερικα χρονια με κανονικη πιστωτικη καρτα, προσωπικα ποτε δεν ειχα προβλημα.μια φορα εχω στειλει χρηματα σε φιλο και τα πηρε κανονικα αφου εκανε accept.το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να στειλεις αμεσα email στο support θα σου απαντησουν σχετικα γρηγορα.για να κανεις verify την καρτα το paypal σου δεσμευει 1.5 ευρο το οποιο στο επιστρεφει οταν του βαλεις τον τετραψιο κωδικο που προκυπτει απο την αποδειξη που εκδιδει η τραπεζα.

Εστειλα e-mail στο support του paypal περιγραφοντας πληρως το ολο θεμα...Ειδωμεν....Την γνωριζω την διαδικασια του verification,απλα εμενα δεν δεχεται την καρτα για καποιο λογο...Αγνωσται αι βουλαι του paypal:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Με την καρτα απο την eurobank δεν εβγαζα ακρη.Αφου το paypal επιβεβαιωσε πως το προβλημα ειναι απο την μερια της τραπεζας μιλησα αρκετες φορες με τους εκπροσωπους της eurobank.Το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι οτι ειχανε παντελη αγνοια επι του θεματος.Οι περισσοτερες απαντησεις ηταν τελειως ακυρες και μου λεγανε οτι εφταιγε το paypal.

Σε καποια φαση βαρεθηκα να ασχολουμε,πηγα στην Πειραιως,εβγαλα μια καινουρια καρτα και ολα οκ με το paypal!Εγινε και verified αμμεσα και ολα μια χαρα:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.