Jump to content



PALIT GTX 295, από Πλαίσιο πόση εγγύηση?


N3M3SYS

Recommended Posts

Αγορασμένη την 29/7/2009, την είχα επιλέξει επειδή είχε 3 χρόνια εγγύηση,

το θυμάμαι. Σήμερα μου λένε ότι είναι εκτός επειδή έχει 2 έτη εγγύηση και ότι

ο τεχνικός πρέπει να μιλήσει με τον product manager για να δει τι θα γίνει.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Στην απόδειξη που έχω δεν γράφει ούτε για 3,

αλλά ούτε για 2 χρόνια εγγύηση. Τι μπορώ να κάνω για να το αποδείξω, πριν

μου βγάλουν την ψυχή? :weep:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Δεν το εγραφαν παντα αυτο και εξ'αλλου το λεει οτι δεν αναφερει κατι.

Το κακο ειναι πως ουτε στο site της εταιριες αναγραφει την εγγυηση.

Αν δεν βγει ακρη με το Πλαισιο, να επικοινωνησεις μαζι τους, αν εισαι οντως στην εγγυηση θα βρεθει ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το γράφει η εγγύηση πως θα βρεθεί άκρη; Λογικά θα έχουν πάρει γραμμή να κάνουν τους κινέζους.

Πέρσι πάντως που αγόρασα από το Π μια EAH5850, γράφει ακριβώς κάτω από τον κωδικό προϊόντος, στην απόδειξη, ότι έχει 3 χρόνια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ΟΛΕΣ οι Palit σημερα εχουν 2 χρονια εγγυηση.

Και θυμαμαι καπου καπως καποτε που λεγαμε για τις Asus που χαν 3, και ουσιαστικα αυτο πληρωνες που κοστιζαν κατιτις παραπανω.

Αν και...[zing]

Link to comment
Share on other sites

Αν η Palit (ή ο αντιπροσωπος/εισαγωγεας της εταιριας εδω, αν εχει) εδιναν 3 χρονια εγγυηση, τοτε το Πλαισιο πρεπει να χτυπησει τον κ... κατω και να του αντικαταστησουν τη καρτα.

lol ναι

- Τελευταία τιμή καταλόγου από ότι βλέπω στο σύστημα είναι.......59€.

- Τι να τα κάνω τα 57€?

- Λυπάμαι δεν μπορώ να κάνω κάτι διαφορετικό. Το προϊόν είναι εξαντλημένο και πλέον αυτή είναι η αξία του.

- Μα είναι ισάξια μιας κάρτας των 150-200€.

- Δεν μπορώ να κάνω κάτι...

Πάντως σε όλες τις Palit κάρτες στο site αναφέρει 2 χρόνια εγγύηση. Τώρα τι εγγύηση είχε στα προϊόντα της η Palit πριν 2 χρόνια και κατά πόσο δεν είναι καμιά εισαγωγή του Πλαισίου είναι άλλη ιστορία. Σήμερα ακόμα και στην πανάκριβη Palit GTX 580 (PCI-Express, GDDR5, 1536MB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr έχει 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο αυτο. Την εγγυηση δεν μπορουν να την αλλαξουν (εκτος και αν η καρτα περαστει ως μεταχειρισμενη κλπ κλπ).

Αν ο κατασκευαστης δινει χ χρονια εγγυησης, εσυ, ως retail, θα το πουλησεις επισης με χ χρονια, θες δεν θες.

Τεσπα, το link του Νεφιλιμ τα λεει ολα. Κανει μια εκτυπωση και παει αυριο να τους το τριψει στα μουτρα...

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα, το link του Νεφιλιμ τα λεει ολα. Κανει μια εκτυπωση και παει αυριο να τους το τριψει στα μουτρα...

Δεν το είδα αυτό. Ας είναι καλά το google. Κρίμα που το Πλαίσιο δεν είναι αυτό που ήταν.

EDIT

πολύ βιάζομαι...

Άλλο οι EVGA. Και η 9800GX2 EVGA που πήρα πριν κανά δύο μήνες από τις προσφορές τους 3 χρόνια γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες

Η λυση βρεθηκε απο αγγελια του hwbox

ο τυπος την πουλαγε με 3 χρονια εγγυηση

αρα....

Palit GTX 295 - ( HWBOX ) O/C on first boot

Παιδες

Η λυση βρεθηκε απο αγγελια του hwbox

ο τυπος την πουλαγε με 3 χρονια εγγυηση

αρα....

Palit GTX 295 - ( HWBOX ) O/C on first boot

Και απο TheLarv.gr

http://www.thelab.gr/pwliseis/palit-295-gtx-eggyisi-1-5-xrono-95774.html

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Να θυμίσω λίγο και εγώ αυτό

http://www.thelab.gr/1062850359-post28.html

το οποίο TP Link τώρα το ξανά έχουν με 3 χρόνια εγγύηση αντί για εφ' όρου ζωής. Οπότε ή οι εταιρίες αλλάζουν την εγγύηση των προϊόντων τους ή το Πλαίσιο αλλάζει με δική του πρωτοβουλία την εγγύηση των προϊόντων τους ή απλά δεν είναι κάθε παρτίδα ενός προϊόντος που φέρνει ίδια. Παραεισαγωγές; Β' διαλογής; Δεν ξέρω.

Διαλέγετε και παίρνετε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες

Η λυση βρεθηκε απο αγγελια του hwbox

ο τυπος την πουλαγε με 3 χρονια εγγυηση

αρα....

Palit GTX 295 - ( HWBOX ) O/C on first boot

Και απο TheLarv.gr

http://www.thelab.gr/pwliseis/palit-295-gtx-eggyisi-1-5-xrono-95774.html

Ευχαριστω ολους για τη συνεισφορα τους, ακριβως αυτο ειδα κι εγω, τις αγγελιες αυτες με αγορα το ιδιο

ετος με μενα! Ειπα κι εγω, δεν μπορει να εχω χασει τη μνημη μου ετσι απλα. Ο τεχνικος οταν με πηρε τηλ.

μου ειπε ναι οντος η καρτα εχει προβλημα και θα μιλησω με Αθηνα για αντικατασταση, λεω ΟΚ και μετα απο

20 λεπτα τηλεφωνει και λεει οτι ξερεις το συστημα μας λεει οτι ειναι εκτος γιατι εχει τελικα 2 χρονια και δεν το προσεξαμε στην παραδοση του υλικου. Πολυ υποπτο.

Τι κανω για να το αποδειξω? Φασαρια? Δεν ειναι EVGA με 3 χρονια και η αποδειξη δεν γραφει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εγραφαν παντα αυτο και εξ'αλλου το λεει οτι δεν αναφερει κατι.

Το κακο ειναι πως ουτε στο site της εταιριες αναγραφει την εγγυηση.

Αν δεν βγει ακρη με το Πλαισιο, να επικοινωνησεις μαζι τους, αν εισαι οντως στην εγγυηση θα βρεθει ακρη...

Το θέμα φιλε μου ειναι οτι τοτε, το 2009, η 3ετης εγγυηση δινονταν απο το Π, οπως και σε τοσα αλλα

προιοντα και οχι απο την PALIT. Οποτε τι να επικοινωνησω με την PALIT.:weep:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν παιζει να δίνει το κατάστημα μεγαλυτερη εγγυηση απο το εργοστασιο-dealer (palit)..... δεν παιζει κατι τετοιο! 3 χρονια η palit, 3 χρονια και το Plaisio.

Και ομως για παραδειγμα για την MSI GTX 580 Twin FrozR II/OC το Π δινει 3 χρονια,

ενω στο site της MSI EUROPE λεει:

In accordance with original manufacturer's products serial number/barcode, graphics card products manufactured from July 01 2003 onwards are by original manufacturer, where as Graphics Card products purchased before July 01 2003, are warranted for 1 year.

MSI Europe - Warranty Information

Δεν βγαζω ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.