Jump to content



Προβλημα στην δημιουργεία bootable usb


the_Scientist

Recommended Posts

Γεια παιδιά,χρειάζομαι τη βοήθεια σας,οταν κάνω xcopy στο command panel,μου λέει access denied.εκανα uninstall οτι ειχε σχέση με antivirus αλλα πάλι το βγάζει...τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Τι προσπαθείς να κάνεις πες μας!

Command Panel = Command Prompt ενοείς?

Φαντάζομαι θα σε λέει denied γιατί εκεί που πας να κάνεις copy είναι κλειδωμένος ο δίσκος.

Ναι στο Promt!xD ..δε νομίζω να ειναι κλειδωμένο..αφου μόλις το κάνω format..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος όμως και προσπαθώ να καταλάβω τί,

αλλα άμα δε με βοηθήσεις λέγοντας με τι προσπαθείς να κάνεις, δε μπορώ να σε βοηθήσω.

Εχω ακολουθήσει βήμα βημα οτι κάνει αυτός [ame=http://www.youtube.com/watch?v=98xlSjTyCaQ&list=LLOraWNuWYzqRsm3gQzS6d8Q&index=28]Create Bootable USB Flash Drive for Windows 7 or Vista Netbook Install - YouTube[/ame] απλώς εγω προπαθώ σε usb 4gb (3,73GB) για να βάλω τα xp επειδη τα 7 ειναι 3,90GB

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις άλλο πρόγραμμα απο το να μπλέκεις με κονσόλα, αφου σε φαίνεται δύσκολο?

Οδηγίες:

Windows 7 - Εγκατάσταση από USB Stick

Λήψη:

Windows 7 USB/DVD Download Tool - Free software downloads and software reviews - CNET Download.com

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις άλλο πρόγραμμα απο το να μπλέκεις με κονσόλα, αφου σε φαίνεται δύσκολο?

Οδηγίες:

Windows 7 - Εγκατάσταση από USB Stick

Λήψη:

Windows 7 USB/DVD Download Tool - Free software downloads and software reviews - CNET Download.com

χαχαχαχα...φαινεται πάρα πολυ εύκολο και μου φένεται γελοίο το οτι καθόμουν και πάταγα ολες αυτες τις βλακείες. Θα προσπαθήσω απόψε και θα ποστάρω απάντηση σύντομα. Σ'ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα!...Ευχαριστώ παρα πολύ για την βοήθεια!!....Το προβλημμα μου τελικά ηταν στο φορματ του usb ηθελε NTFS και εγω το έκανα συνέχεια FAT32..Ενας μου ειπε πως μπορει να μη παιζει ρολο..αλλα τουλάχιστον δούλεψε!! :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τη σειρά μου έχω ένα άλλο πρόβλημα και παρόμοιο για αυτό και το ποστάρω εδώ!

Έχω κάνει bootable ένα usb flash και έχω περάσει μέσα τα windows έτσι να κάνω format από αυτό και εγκατάσταση.

Έχω περάσει μέσα και ένα φάκελο με προγράμματα έτσι ώστε μετά το φορμάτ να τα εγκαθιστώ.

Ωραία ως εδω.

Όμως δε μου κάνει εγκατάσταση!!!Δλδ κάνει ότι εγκαθιστά τα windows και μετά το πρώτο restart ξεκινάει την διαδικασία από την αρχή!!!!Και αυτό γίνεται συνέχεια!!!

Τι να κάνω δε μπόρεσα να καταλάβω ώσπου είπα να αφερέσω τον φάκελο με τα προγράμματα.Και δια μαγείας όλα δούλεψαν κανονικά και έγινε φορμάτ και εγκατάσταση κομπλέ.

Όμως το θέμα μου είναι το "γιατί δε μπόρεσε να γίνει με τον φάκελο μέσα με τα προγράμματα"!!!Αφού υποτίθεται ότι δεν επιρεάζει και πολύ το κάνουν αυτό και χωρίς πρόβλημα.Δλδ σε ένα φλασάκι δεν είναι απαραίτητο να έχεις μέσα μόνο τα windows αλλά και άλλα και πάλι μπορείς να κάνεις την εγκατάσταση.

Σε μένα γιατί δε δουλεύει με τίποτα ρε παίδες???

[MENTION=9769]SpawnerGR[/MENTION] που βλέπω ότι έχεις γνώσεις επί του θέματος,έχεις καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μιλάμε για XP ή 7?

Μπορεί ο τρόπος που δημιούργησες ή ονόμασες τον φάκελο να επηρέαζε αρνητικά την εγκατάσταση, οπότε πήγαινε και έβρισκε η εγκατάσταση τον φάκελο, δεν ήξερε τι φάκελος ήταν αυτός και τι να κάνει με αυτόν τον φάκελο και σε ξεκινούσε πάλι απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.