Jump to content


Παράλογη χρήση μνήμης στο Firefox


wrong method

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply
mountain dew:p

ρε αντον' σέρνεται το πισι σε λέω :no:

1 ταμπ ανοιχτό μόνο:

crapff2.jpg

Chrome Climbed Above Firefox in Market Share Ranking

Τυχαίο; Δε νομίζω...

συμφωνώ ότι είναι πιο γρήγορος/σταθερός (άλλωστε τον χρησιμοποιώ στη δουλειά) άλλα το customization του firefox δεν το έχει

αν έπρεπε να διαλέξω, θα έλεγα opera

Link to comment
Share on other sites

...

καλοοοο!

θα τα ηθελα ακομα πιο ξεκαθαρα ομως

με περτικαλι slots αποκλειστικα για Firefox Buffered Dimms και με ψυκτρακι σε σχημα κυματιστης αλεποουρας :p

περα απ'την πλακα ομως

οσοι εχετε αντιστοιχα θεματα και δεν εχετε ακομα κουαντ τσανελε μνημονια

εχετε τσεκαρεi το memοry fox plugin?

στην 3.6.20 (ναι ομολογω, ακομα αυτη χρησιμοποιω) παιζει στα 100Κ με 5-6 tabs και 7 add ons

Link to comment
Share on other sites

λολλ με μισεί ο browser,το θέμα αυτο-μεταφέρθηκε στο windows platform (ty deninho btw) :)

κάτω από 300k δεν έχω δει ποτέ. 7.0.1.δεν τρέχω τίποτα άλλο,μια ρουφάει τη μνήμη σα σκούπα,μια δεν ανταποκρίνεται με 2-3 tabs

από περιέργεια θα δοκιμάσω και τον safari,αλλά μάλλον στον chrome θα καταλήξω πάλι

ο/η opera αποτελεί μια ειδική περίπτωση μια και είναι ο μόνος (προς το παρόν) browser συμβατός με το e-banking της εθνικής

victor, δεν έχω λόγια........

Link to comment
Share on other sites

εχετε τσεκαρεi το memοry fox plugin?

στην 3.6.20 (ναι ομολογω, ακομα αυτη χρησιμοποιω) παιζει στα 100Κ με 5-6 tabs και 7 add ons

Το είχα χρησιμοποιήσει στην 6 και με την μετάβαση στην 7 και μου κράσαρε συνέχεια ο firefox. Το έβγαλα, σταμάτησαν τα crash αλλά ήταν τελείως laggy.

Εν τέλει, αποφάσισα να χρησιμοποιώ τον IE9 και έχω βρει την υγεία μου, όσο κι αν ακούγεται παράξενο :) Το μόνο κακό -για εμένα- ότι το about:tabs δεν είναι καθόλου βολικό (είναι κάτι σαν το fast dial του opera, αλλά βάζει τα σάιτ που έχεις επισκεφθεί πιο πολύ)

Link to comment
Share on other sites

καλοοοο!

θα τα ηθελα ακομα πιο ξεκαθαρα ομως

με περτικαλι slots αποκλειστικα για Firefox Buffered Dimms και με ψυκτρακι σε σχημα κυματιστης αλεποουρας :p

περα απ'την πλακα ομως

οσοι εχετε αντιστοιχα θεματα και δεν εχετε ακομα κουαντ τσανελε μνημονια

εχετε τσεκαρεi το memοry fox plugin?

στην 3.6.20 (ναι ομολογω, ακομα αυτη χρησιμοποιω) παιζει στα 100Κ με 5-6 tabs και 7 add ons

Αμέ! Και για του λόγου το αληθές:

Imageshack - ffram.png

Link to comment
Share on other sites

Επαψα να χρησιμοποιω φιφι 2 χρονια τωρα.

Δεν το μετανιωνω ουτε λεπτο.

-θυμαμαι ειχα κανει κιολας ποστ οτι κατεβασα chrome "δοκιμαστικα" στο ΠΟΘ 2.

Η "δοκιμη" εγινε μονιμη !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.