Jump to content



SOS!!!!! μου εκλεψαν το αμαξι! -Αudi A3.


csaris

Recommended Posts

Kαλησπερα παιδες μου εκλεψαν το καρο μεσα απο κλειστο υπογειο γκαραζ!!!!

Αν δει κανεις τπτ ας ριξει μια ενημερωση.

Πινακιδα ΙΖΥ 4609

Ειναι μοντελο 2/2007, εχει 26κ+ χλμ και φοραει 19αρες με toyo proxes 225/35 παρεα με ΚΟΝΙ κιτρινα και H&R ελατηρια. Eχει φιμε και πρεπει να λειπει το πισω αριστερο τζαμι επειδη βρηκα κατι γυαλια πεταμενα κατω.

Εξωτερικα δεν εχει ουτε γραντζουνια παρομονο 2-3 σημαδακια στον πισω προφυλακτιρα.

Μερικες φωτο ακολουθουν.

Ευχαριστω.:sick:

35344875.jpg

Uploaded with ImageShack.us

95095234.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

To αμαξι ηταν στο υπογειο γκαραζ της πολυκατοικιας κλειδωμενο εννοειται στην Καλλιθεα.

Καμερες και τα συναφη δεν υπαρχουν δυστυχως. Ασφαλεια προσφατα πηγα σε Allianz και λεει για 12κ σε περιπτωση κλοπης... Θα δειξει.

Νομιζω οτι αν στο βαλουν στο ματι οτι και να κανεις δεν το γλιτωνεις.

Αρχιζω να ανησυχω ομως γιατι τον Μαρτιο μου εκλεψαν και ενα παλιο ibiza το οποιο δεν βρηκα ποτε.

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Σε βάλανε στο μάτι γι αυτόν εδώ τον λόγο........ 580GTX 3-way SLI :p

Πέρα από την πλάκα εύχομαι να το βρεις αν και λένε πως αν δεν το βρεις το ίδιο βράδυ, δεν το βρίσκεις ποτέ. Βέβαια είχα ακούσει παλιότερα στην Αθήνα για περιπτώσεις που σου κλέβανε το αμάξι και σε έπαιρναν τηλ και σου ζητούσαν λεφτά για να στο παραδώσουν. Τεσπά...... ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η ευχή μου είναι αν έχεις ασφάλεια κλοπής, ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΠΟΤΕ.

Αν το βρεις, δεν πρόκειται να σου δώσει τίποτα η ασφάλεια. Σε αντίθετη περίπτωση που το βρεις, ότι έχει κάνει ο άλλος η ασφάλεια θα κάνει τον κινέζο και δεν θα πάρεις φράγκο ή αν πάρεις

θα είναι μετά από απίστευτη ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν παμε καθολου καλα ... σημερα κλεψανε τους γειτονες ενος φιλου μου στον 4ο οροφο τις ωρες 11 το πρωι με 1 το μεσημερι που λειπανε ... Αγια Παρασκευη ολα αυτα

Σε εχουν βαλει στο ματι, το μονο σιγουρο. Βαλε καμερες εκει που μενεις και θα σου προτεινα και στο σπιτι. Εαν το σπιτι ειναι δικο σου αγορασμενο και οχι με ενοικιο ειναι μια πολυ καλη επενδυση οι καμερες.

Ο jax κατι ξερει. Παρε τα λεφτα και ναι, να μην το βρεις ποτε.

Τι ωρα στο κλεψανε? Πρωι? Βραδυ? Ρωτησες κανεναν εαν ειδε τιποτα? Ειχες παρατηρησει τωρα τελευταια κανα περιεργο τυπο να κινειται εκει γυρω? Το αμαξι σου σε τι περιοχες το κυκλοφορεις? Κακες η καλες συνοικιες ως προς την εγκληματικοτητα? ΤΟ αμαξι σου τωρα τελευταια το ειχαν δει τιποτα καινουργια "ασχετα" προσωπα? Πχ φιλοι φιλων κλπ ... σκεψεις απλες κανω που σιγουρα θα τις εκανες και συ, απλα τις παραθετω και εδω μπας και απο τον πανικο σου σου διεφυγε καποια

Edit : Ριχνε και μια ματια στο www.car.gr στην χρυση ευκαιρια (www.xe.gr) και γενικα καπου που θα μπορουσε να μπει αγγελια το αμαξι. Το εξυπνο πουλι απο την μυτη πιανεται ... ποιος ξερει, ισως σταθεις τυχερος

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες μου εκλεψαν το καρο μεσα απο κλειστο υπογειο γκαραζ!!!!

Αν δει κανεις τπτ ας ριξει μια ενημερωση.

Πινακιδα ΙΖΥ 4609

Ειναι μοντελο 2/2007, εχει 26κ+ χλμ και φοραει 19αρες με toyo proxes 225/35 παρεα με ΚΟΝΙ κιτρινα και H&R ελατηρια. Eχει φιμε και πρεπει να λειπει το πισω αριστερο τζαμι επειδη βρηκα κατι γυαλια πεταμενα κατω.

Εξωτερικα δεν εχει ουτε γραντζουνια παρομονο 2-3 σημαδακια στον πισω προφυλακτιρα.

Μερικες φωτο ακολουθουν.

Ευχαριστω.:sick:

35344875.jpg

Uploaded with ImageShack.us

95095234.jpg

Uploaded with ImageShack.us

απο που κι ως που 12Κ?εσυ στο συμβολαιο πουχεις υπογραψει για ποσα στο ασφαλιζουν?Μην υποχωρησεις καθολου,το πολυ πολυ σμπρωχτο δικαστικα,κατι τετοια ακουω να κανουν οι ασφαλειες και τις πληρωνουμε τσαμπα

Link to comment
Share on other sites

@Λουκα

Τι να πω δεν ξερω, ολο αστ/μια εχει απο κατω γιατι στην αλλη γωνια μενει ο Χρυσοχοιδης! Επαγγελματιες ηταν αυτοι.

Χθες το βραδυ το πηρα χαμπαρι οταν πηγα να το παρω για να παω καμια βολτα. Ακριβως δεν ξερω ποτε το πηραν γιατι δεν το πολυκινω.

@Τσακ

Το ασφαλιστρο κατα 90% 12κ λεει.... Θα κινηθω αναλογως οταν ερθει η ωρα.

Ελπιζω παντως να το βρουν ολοκληρο ή καθολου παντως.

Link to comment
Share on other sites

@Λουκα

Τι να πω δεν ξερω, ολο αστ/μια εχει απο κατω γιατι στην αλλη γωνια μενει ο Χρυσοχοιδης! Επαγγελματιες ηταν αυτοι.

Χθες το βραδυ το πηρα χαμπαρι οταν πηγα να το παρω για να παω καμια βολτα. Ακριβως δεν ξερω ποτε το πηραν γιατι δεν το πολυκινω.

@Τσακ

Το ασφαλιστρο κατα 90% 12κ λεει.... Θα κινηθω αναλογως οταν ερθει η ωρα.

Ελπιζω παντως να το βρουν ολοκληρο ή καθολου παντως.

το θεωρω ως αυτονοητο οτι κατεθεσες μηνυση "μπλα μπλα επιθυμω την ποινικη διωξη κλπ"

απο κει και περα.Υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να βρεθει εντος ημερων.Γνωστης της κλεψανε το ψιλοχλιδατο αμαξι τον Αυγουστο απο μπαρ (λεμε οι τυποι ειχαν τρελλη οργανωση,την παρακολουθουσαν εκει που παρκαρε ,παρκαραν πισω της ,και με νιντζα λαηκ τρικς βουτηξαν την τσαντα απο το μπαρ που καθοταν)..Ευρεθη εντος 3 ημερων απειραχτο καπου στο χαλανδρι....Το κακο ειναι οτι ειναι μοντελο με τρελλη ζητηση και τα ανταλλακτικα του ευκολα θα πωληθουν,της φιλης ηταν πιο σπανιο και προφανως τα κλεφτρονια δεν βρηκαν αναλογη ζητηση για ανταλλακτικα.

ΥΓ:Μην παραπονεισαι για την ανεπαρκη φυλαξη,της φιλης το κλεψανε εξω απο το υπουργειο οικονομικων.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι παθων...

Οι ασφαλιστικες υπολογιζουν το ποσο της αποζημειωσης συμφωνα με τις τιμες των μεταχειρισμενων (ιδιου μοντελου κ χρονολογιας) απο συγκεκριμενα περιοδικα αυτοκινητου, και απο αυτην (την τιμη του μεταχειρισμενου δλδ) δινουν ενα ποσοστο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι παθων...

Οι ασφαλιστικες υπολογιζουν το ποσο της αποζημειωσης συμφωνα με τις τιμες των μεταχειρισμενων (ιδιου μοντελου κ χρονολογιας) απο συγκεκριμενα περιοδικα αυτοκινητου, και απο αυτην (την τιμη του μεταχειρισμενου δλδ) δινουν ενα ποσοστο

Επειδη ειμαι πρωην λαμογιο-ασφαλιστης (για λιγο), αν το τραβηξεις δικαστικα περνεις και το τελευταιο cent. H απομείωση γινεται συμφωνα με τους επισημους πινακες των τελωνειακων αρχών και οχι με τους πινακες μεταχειρισμένων του auto Τριτη.

Επειδη ειναι σκατολαμογια οι ασφαλιστικες (και μερικοι πρωη συναδελφοι επισης) δεν σημαινει οτι κανουν οτι θελουν.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14120]narta[/MENTION] Μιας και είσαι πρωην λαμογιο-ασφαλιστης πες μου λίγο τι παίζει και σε άλλες ασφαλιστικές. Ισχύει ότι αν βρούνε μια πορτα ή κάποιο μέρος του οχήματος, δε σε αποζημιώνουν? Εγώ το είχα ακούσει (δεν βρήκα ούτε βίδα απο το όχημά μου) απο το τμήμα που δήλωσα την κλοπή και απο την ασφαλιστική μου εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.