Jump to content



επιλογη οθονης


dark_ds

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nαι αλλα δεν ειναι LED

Εμάς ρωτάς???!!!

Ναι εσας, ποιον αλλον?

Βοηθησετε λιγο ρε παιδια να παρω μια οθονη.

22 και full HD?

Μέγεθος κουκίδας: 0.24825.

Θα "κουραζει" αρκετα.

Oσο πιο μικρη η κουκιδα τοσο πιο πολυ κουραζει?

Στη σελιδα του e-shop βλεπω οθονες που αναφερουν και led και tft μαζι. Πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δυο αποριες για να μην ανοιγω αλλο θρεντ.1)Λεω να παρω την u2312hm και οπως εψαχνα ειδα αυτο σχετικα με την εγγυηση στο msystems 1 Bright or 6 Dark Sub-Pixels Warranty Replacement.Αν εχει ενα καμμενο πιξελ μπορω να την αλλαξω(σκαλωσα με το 6 Dark Sub-Pixels); 2) 2312 ή 2311; :hmm: Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω μια μεγαλύτερη οθόνη απ' αυτή που έχω τώρα (17'') καθώς περνάω παραπάνω χρόνο τελευταία στον υπολογιστή και θα ήθελα τη βοήθειά σας για την επιλογη.

Να εκθέσω τις επιθυμητές προδιαγραφές

- 23-24 ιντσών

- Ψηφιακή σύνδεση DVI (HDMI προς το παρόν δεν με απασχολεί)

- Ενσωματωμένα ηχεία

- Κίνηση στον κάθετο άξονα και κάθετη κλίση

- Αποκλείονται αυτές με γυαλιστερό πλαστικό στο πλαίσιο ή με επίστρωση που καθρεφτίζει

- Ήσυχη λειτουργία: έχω ακούσει για κάποιες οθόνες που παράγουν υψίσυχνο θόρυβο κατά τη λειτουργία τους, ανάλογα και με τις ρυθμίσεις

Η οθόνη θα χρησιμοποιείται σε εργασίες συγγραφής σε κειμενογράφο, περιήγησης στο διαδίκτυο/ανάπτυξης ιστοσελίδων joomla, παρακολούθησης βίντεο, επεξεργασίας εικόνας.

Δεν παίζω παιχνιδια.

Προϋπολογισμός: μέχρι 200€ αλλά όσο χαμηλότερα, τόσο καλύτερα εφόσον καλύπτονται οι προυποθέσεις.

Προτεραιότητα είναι η ξεκουραστη πολύωρη θέαση κι απ αυτού δεν ξέρω αν οι 24άρες έχουν κάποιο προβάδισμα, πχ μεγαλύτερα γράμματα, κι αν θα έπρεπε να θυσιάσω κάποια χαρακτηριστικά για να πάρω μια 24άρα που πληρεί τα περισσότερα από τα παραπάνω κριτήρια.

Χρειάζομαι την εμπειρία σας και τις γνώσεις σας. Μπορείτε να προτείνετε κάποιες οθόνες;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στην Dell U2312HM = 200€ και την LG IPS231P = 179€...

Υπάρχει σοβαρός λόγος - πχ διαφορά απόδοσης - μεταξύ των δύο οθονών ώστε να προτιμήσω την μία έναντι της άλλης;

Ίσως αν δεν ετίθετο και θέμα χρημάτων να μην με απασχολούσε τόσο, αλλά χρειάζομαι οπωσδήποτε και μικρά έστω ηχεία με την οθόνη. Η LG περιλαμβάνει ηχεία, αν και μάλλον ισχνής απόδοσης, για την Dell όμως θα πρέπει να τα προμηθευτώ σε επιπλέον κόστος (το soundbar το λεγόμενο).

Αξίζουν τα 40€ επιπλέον ή να βολευτώ με την LG (και γιατί; )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.