Jump to content



Τι mp3 ακούτε αυτή τη στιγμή; v2.0 (MusicLab)


DJD

Recommended Posts

Μετά τον θάνατο του Burton, everything went downhill.

Εδώ, όμως, τα δίνουν όλα. Δεν χρειάζεται να πω το παραμικρό για τη θεότητα που λέγεται Cliff Burton.

Το intro καταδεικνύει πόσο μεγάλος μπασίστας ήταν αυτός ο άνθρωπος.

Α, η version αυτή είναι πιο γρήγορη, πιο energetic, πιο "ωμή" εν συγκρίσει με αυτή του άλμπουμ.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Μετά τον θάνατο του Burton, everything went downhill.

Εδώ, όμως, τα δίνουν όλα. Δεν χρειάζεται να πω το παραμικρό για τη θεότητα που λέγεται Cliff Burton.

Το intro καταδεικνύει πόσο μεγάλος μπασίστας ήταν αυτός ο άνθρωπος.

Α, η version αυτή είναι πιο γρήγορη, πιο energetic, πιο "ωμή" εν συγκρίσει με αυτή του άλμπουμ.

Μακάρι να είχα κι αυτή που παίζαμε στο studio όταν είχαμε βρει τραγουδιστή :) (περίπου 17 χρόνια πριν :bleh: )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από Deep Purple, Uriah heep, Savatage, Metallica μέχρι και... Slayer είχε το ρεπερτόριο :p Στα live (5 μόλις προλάβαμε, ωραία χρόνια), παίζαμε περιορισμένα κομμάτια και 2 δικά μας :) 

Πρόσφατα, συνάντησα τον παλιό μας drummer στην Αθήνα, τελείως τυχαία έξω από τη δουλειά. Λέμε να πάρουμε γνωστούς του και να τζαμάρουμε κάποια στιγμή. :D 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tommybertsen said:

Από Deep Purple, Uriah heep, Savatage, Metallica μέχρι και... Slayer είχε το ρεπερτόριο :p Στα live (5 μόλις προλάβαμε, ωραία χρόνια), παίζαμε περιορισμένα κομμάτια και 2 δικά μας :) 

Πρόσφατα, συνάντησα τον παλιό μας drummer στην Αθήνα, τελείως τυχαία έξω από τη δουλειά. Λέμε να πάρουμε γνωστούς του και να τζαμάρουμε κάποια στιγμή. :D 

Αυτά είναι! Τώρα ψιλό-πολύ ζηλεύω γιατί πάντα γούσταρα να ήξερα να παίζω κάνα όργανο (πέρα από το γνωστό) και να τζαμάριζα με κολλητούς.

Πριν από κάνα 5ρι χρόνια έπεσε στα χέρια μου μια ηλεκτρική κιθάρα. Μετά από κάνα δίμηνο το μόνο που είχα καταφέρει είναι να "παίζω" το μισό riff του N.I.B στη μισή ταχύτητα, οπότε τα παράτησα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος paxman έγραψε:

Πριν από κάνα 5ρι χρόνια έπεσε στα χέρια μου μια ηλεκτρική κιθάρα. Μετά από κάνα δίμηνο το μόνο που είχα καταφέρει είναι να "παίζω" το μισό riff του N.I.B στη μισή ταχύτητα, οπότε τα παράτησα.

Κιθάρα έμαθα μόνος μου (και σε εμένα έπεσε μία παλιά, thrashοκιθάρα, στα χέρια μου ) , αλλά πλήκτρα είναι το όργανο που παίζω κυρίως :) Θα τζαμάρουμε σε πιο χαλαρούς ρυθμούς, μιας και δεν είναι όλοι metal fans (ή όχι pure metal fans ? )  από τα άτομα αυτά! Ο φίλος πάντως και τα δικασίδια του χώνει και τα πάντα :hehe: 

 

 

Ένα από τα τραγούδια που παίζαμε κάποτε ^_^ 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tommybertsen said:

Κιθάρα έμαθα μόνος μου (και σε εμένα έπεσε μία παλιά, thrashοκιθάρα, στα χέρια μου ) , αλλά πλήκτρα είναι το όργανο που παίζω κυρίως :) Θα τζαμάρουμε σε πιο χαλαρούς ρυθμούς, μιας και δεν είναι όλοι metal fans (ή όχι pure metal fans ? )  από τα άτομα αυτά! Ο φίλος πάντως και τα δικασίδια του χώνει και τα πάντα :hehe: 

 

 

Ένα από τα τραγούδια που παίζαμε κάποτε ^_^ 

 

Εντάξει! Έπεσες διάνα!

Αυτό και το When the crowds are gone είναι τα αγαπημένα μου από Savatage.

Τι φωνάρα ο Oliva...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από τα αγαπημένα μου άλμπουμ. Πριν αρχίσει η κατρακύλα, η μπάντα επιστρέφει στο peak των δυνάμεών της. Οργή και επιθετικότητα.

Δεν έχουν ξεπεράσει τον χαμό του Burton και φαίνεται. Ο συνδυασμός της ρομποτικής παραγωγής του άλμπουμ και του συναισθήματος που βγάζει ο Hetfield καθώς τραγουδάει, είναι μοναδικός.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.