Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Altered Carbon s1

(netflix) (age 17+) (scifi)

είναι ποιο blade runner και από το blade runner, το καινούργιο blade runner πέρνει επιηκός 5 για μένα άρα πάμε να βαθμολογήσω τούτο , χαλαρά 8αρακι αλλά επειδή είμαι τρίτο επεισόδιο θα αναθεωρήσω στο τέλος

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2018 at 1:45 AM, ARMAGEDDON said:

 

αναθεώρηση 7.2 όντως κάτι λίγο διαφορετικό αλλά στο τέλος κλισέ κλισέ για σίγουρη επιτυχία

μην δείτε πολλά επεισόδια μαζεμένα θα σας κουράσει

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2018 at 1:17 ΠΜ, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

αναθεώρηση 7.2 όντως κάτι λίγο διαφορετικό αλλά στο τέλος κλισέ κλισέ για σίγουρη επιτυχία

μην δείτε πολλά επεισόδια μαζεμένα θα σας κουράσει

 

Εμ....για να το βαζεις στις ταινιες , να φανταστω πως ειναι μια σεζον και τελος , σωστα ?

Ειδα το τρειλερ και μου αρεσε αλλα δεν εχω ορεξη να δω κατι και να περιμενω 1-2 χρονια μετα . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kpetros said:

 

Εμ....για να το βαζεις στις ταινιες , να φανταστω πως ειναι μια σεζον και τελος , σωστα ?

Ειδα το τρειλερ και μου αρεσε αλλα δεν εχω ορεξη να δω κατι και να περιμενω 1-2 χρονια μετα . 

αν και είμαστε off topic

το altered carbon βασίζεται σε τριλογία βιβλίων
τώρα ακόμη δεν έχει ανακοινωθεί νομίζω κάτι για season2 και δεν ξέρω αν θα κάνουν και δεύτερη
 

Spoiler

το καλό/κακό των βιβλίων είναι ότι μπορεί να γίνει full recast και τα ονόματα να μείνουν ίδια δίχως πρόβλημα

 

ps. αν μπορεί κάποιος mod να μεταφέρει τα post στο σωστό thread @tommybertsen (ή κάποιος άλλος, γιατί έχουμε αρχίσει να ξεφεύγουμε)

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος shattered έγραψε:

ps. αν μπορεί κάποιος mod να μεταφέρει τα post στο σωστό thread @tommybertsen (ή κάποιος άλλος, γιατί έχουμε αρχίσει να ξεφεύγουμε)

done

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2017 at 10:41 AM, yanni said:

Μεγάλος fan του Star Trek είχα πολλές ελπίδες για το Star Trek: Discovery

Αυτό που τελικά είδαμε ήταν μια προσπάθεια εκ μοντερνισμού της σειράς, με μπόλικο μπαμ μπουμ, ιδιαίτερα αντιπαθητικούς Κλίνγκον, σε μια προσπάθεια ίσως να είναι όσο πιο διαφορετικοί γίνεται οπτικά από τους ανθρώπους, μια πρωταγωνίστρια που έχει απαλλαγεί πλήρως από τις ιδιαιτερότητες στην συμπεριφορά κάποιας που μεγάλωσε στον Vulcan σε χρόνο dt, λίγο γκέι ρομάντζο, για να τιμήσουμε το ότι η σειρά ήταν πάντα πιο μπροστά, πιο ανοιχτόμυαλη, από την κοινωνία, φτηνούς διαλόγους, ηλίθια σενάρια, πολλές φορές και βιαστικά, σε μια προσπάθεια να χωρέσουν γεγονότα δύο επεισοδίων σε ένα επεισόδιο. Γενικά η σειρά δεν θυμίζει σχεδόν σε τίποτα αυτό που θα αποκαλούσε κάποιος Star Trek. Είναι ένα Star Trek για το κοινό που δεν έχει ξανά δει Star Trek, αλλά θα μπορούσε να γίνει φαν της νέας αυτής έκδοσης, με τα μπόλικα μπα μπουμ και τα επεισόδια που δεν ασχολούνται ουσιαστικά με κάποιο κοινωνικό θέμα. Είναι απλά για ποπ κορν, να περάσει η ώρα με εφέ και να ξεχάσεις ότι τα είδες την επομένη.

 

Αν ήταν ταινία θα του έβαζα ένα 6/10, με τα επεισόδια να κινούνται σε μια βαθμολογία από, συνήθως 5, έως και 7 σπανίως.

 

Να πω ότι το Discovery έχει βελτιωθεί στα τελευταία του επεισόδια. Έχει ακόμα τα κουλά του(terraforming a planet in 10 minutes), αλλά σαν σύνολο είναι βελτιωμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://m.imdb.com/title/tt2261227/

 

Τα έσπασε. Ωραίο σενάριο και εικόνα. 

 

BTW δεν μπορουμε μα συγκρίνουμε σενάριο ταινίας 2 ωρών (blade runner)  με σενάριο σειράς το οποίο ξεδιπλώνεται σταδιακά και πολύ πιο ελεγχόμενα. 

Link to comment
Share on other sites

ταινίες & πρόσφατες, λίγες αξιόλογες, μιάς και είμαι fan των καλών και σοβαρών science fiction

αλλά... μία νέα σειρά μου έχει κεντρίσει τελευταία αρκετά την προσοχή

Counterpart (2018) (TV Series)

ελπίζω να συνεχίσει δυνατά και να μην κάνει κοιλιά...

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, konnos said:

το Dark Matter, αλλά αυτό είναι σαφώς space soap opera, αλλά καλό.

Το κακό είναι ότι έφαγε τσεκούρι, από ότι διαβάζω, οπότε δεν αξίζει για όποιον θέλει να δει την ιστορία να ολοκληρώνεται.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yanni said:

Το κακό είναι ότι έφαγε τσεκούρι, από ότι διαβάζω, οπότε δεν αξίζει για όποιον θέλει να δει την ιστορία να ολοκληρώνεται.


Που το διάβασες, ήξερα οτι έχουμε επίσημα και δεύτερη season.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, rip_noob said:


Που το διάβασες, ήξερα οτι έχουμε επίσημα και δεύτερη season.

Dark Matter: cancellation reason explained | Den of Geek

Το άρθρο είναι του Σεπτεμβρίου. Το τελευταίο επεισόδιο έπαιξε τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.