Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Cobra Kai, το είδα κατεβατό σήμερα ( well, κάνοντας δουλειές στο photoshop ταυτόχρονα ).
Not bad at all.

Τώρα είμαι στα μισά του The Rain ( πάλι παρέα με photoshop :D ).
Όταν φωνάζει τον αδερφό της η τύπισσα συνέχεια, μου σπάει τα νεύρα το όνομά του :D

Κατά τα άλλα, υποφερτή σειρά, δεν ξέρω που και αν θα καταλήξει κάπου, αν και φοβάμαι πως θα καταλήξει σαν το 28 Days, Weeks, Months later ( τις 3 ταινίες λέω )

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, tommybertsen said:

Killing Eve. 

Dark Comedy/ Thriller θα το έλεγα... Χωρίς να είναι...comedy όμως... Τελείωσε η πρώτη σεζόν και πραγματικά θέλω να δω τι θα γίνει! 

Τελειώνω σε λίγες ημέρες την πρώτη του πολύ καλού Trollhunters και το επόμενο είναι αυτό.

Όπου διαβάζω γι'αυτό μιλάνε για μια εξαιρετική σειρά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

To Westworld το είδα σε δυο ημέρες.

 

Αρκετά καλό έως πολύ καλό.

Στην αρχή δεν καταλαβαίνεις και πολλά. Μετά το 6ο επεισόδιο μπαίνεις στο νόημα και η σειρά εξελίσσεται όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το The Rain και σας συμβουλεύω να μην το δείτε. 

 

Νομίζω το Netflix μας έπιασε στον ύπνο εδώ διότι μετά το The Dark περίμενα κάτι αντίστοιχου επιπέδου. Βέβαια, δεν πλησιάζει ούτε στα 2 χιλιόμετρα. Βαρετό, άνευρο, ερμηνείες γειτονιάς παιδιών και άκρως χαζό σε αρκετά σημεία. 

 

Αν κάποιος βρίσκεται χωρίς Internet στη μέση του πουθενά έχοντας προνοήσει να κατεβάσει δυστυχώς αυτή τη σειρά ή έχει πάει διακοπές και βρει ένα DVD ξεχασμένο επάνω στη σιφινιέρα και λέει The Rain, χωρίς κανένα άλλο είδος διασκέδασης να είναι διαθέσιμο, ούτε καν το φαγητό, καλή σας απόλαυση. Δείτε το. Όλη η σεζόν σε binge watching διαρκεί περίπου 5-6 ώρες. Μέχρι τότε, θα έχει έρθει βοήθεια....

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Luke Cage

 

 

Η σειρά άξιζε τον κόπο κυρίως χάριν στο παίξιμο του κακού  Mahershala Ali.

Προς το τέλος της πρώτης σεζόν που έφυγε σηματοδότησε την πορεία της δεύτερης σεζόν.

Μονοδιάστατο παίξιμο από το σύνολο των ηθοποιών τύπου «μαγκιά κλανιά και απόστημα»

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2018 at 8:09 PM, ΓιαγκΤ said:

SENSE 8

Βλέπετε δυσάρεστα

 

Γενικά μιλώντας, μετά από τόσες σειρές… να τρώς  με το ζόρι στη μάπα ξανά και ξανά όλες τις ερωτικές παρεκκλίσεις σαν να είναι πλειοψηφία η απήχηση τους στην κοινωνία…το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο θεός.

 

Είσαι πολύ ευγενικός απλά δε βλέπεται  και όχι εξαιτίας των ερωτικών παρεκκλίσεων.

Άντεξα τρια ολόκληρα επεισόδια. Μετα το V for Vendetta δεν έχουν βγάλει τίποτα της προκοπής οι Wachowski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

La casa de papel

https://m.imdb.com/title/tt6468322/?ref_=m_ttep_tt

 

Παρα πολυ καλη σειρα. 15 επεισόδια η 1η season και με εξαιρεση ενα δυο ξεχειλωματα ηταν απο τις καλυτερες που εχω δει τελευταια. Ξενυχτησα μετα απο καιρο για χατηρι σειρας.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα και είδα 3 επεισόδια από το Killing Eve με αφορμή το όλο hype χωρίς να γνωρίζω τίποτα για την σειρά.
Και τελικά είναι μια οριακά άνω του μετρίου αστυνομική/δραματική σειρά; Υπάρχουν δεκάδες σαν και αυτήν και δεν μπορώ να καταλάβω τον όλο ντόρο και τις υποψηφιότητες/βραβεία που πήρε.

Θα δω και τα υπόλοιπα μπας και γίνεται καλύτερο μετά.

 

Οι καλύτερες σειρές που παίζουν και αξίζει να δείτε είναι το Sharp Objects και το Castle Rock

Ειδικά στο πρώτο η Amy Adams και η Patricia Clarkson έχουν φανταστικές ερμηνείες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.