Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Ξεκίνησε το Ozark , 2η σεζόν, ωραιότατα.

 

Χθες βέβαια είδα και το 1ο απο το νέο δημιούργημα του Kurt Sutter (Sons of Anarchy, Bastard Executioner)

Mayans M.C 

MV5BOTY5MzBiNmEtOGE0MS00YzYzLWE3MGYtNmYw

 

1ο επεισόδιο βέβαια, μου φάνηκε σαν λίγο πιο ώριμο SOA, με περισσότερα θέματα προς κοινωνικό σχολιασμό.

Καλή φωτογραφία, ενδιαφέρουσα μουσική , καλές ερμηνείες.

Κλασική σοκαριστική βία (όχι πολύ) , φοβερό soundtrack απο τα μεγάλα δικύλινδρα Harley.

Καλά ξεκινά.

 

ΥΓ η καλύτερη σειρά για μένα μέχρι σήμερα για mc ->

 

MV5BMjg1NDU2NzQ2NV5BMl5BanBnXkFtZTgwNjQy

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uhu said:

 

Και εγω στα anime το εχω ρίξει.

Final space 

Disenchantment 

και τώρα Rick and Morty.

Το Final Space πάρα πολύ καλό ενώ ο Ρικ και ο Μόρτης κλασσικό πλέον

 

Και εγώ τελείωσα One Punch Man: Wanpanman και τώρα έπιασα το Fullmetal Alchemist:Brotherhood  

Έγινε επεξεργασία από akilleas
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με το Expanse.

 

Από τις καλύτερες sci-fi τηλεοπτικές σειρές, με πανέμορφα οπτικά εφέ και ένα διάστημα να το πιεις στο ποτήρι. Λάτρεψα πραγματικά τις σκηνές στο διάστημα που έδειχνε τα διαστημόπλοια να ταξιδεύουν. Αν και ξεκινάει περίεργα και αργά στην πρώτη σεζόν (σε φάση να μην έχεις ιδεά τι συμβαίνει, ποιος είναι ποιος και μπλέκεσαι με ένα κάρο ορολογίες και γεγονότα) οι επόμενες 2.5 σεζόν αποζημιώνουν την αναμονή. Αποκορύφωμα η τρίτη σεζόν που τη θεωρώ την καλύτερη αν και τα τελευταία επεισόδια της τρίτης με ξενέρωσαν απίστευτα.

 

Η σειρά στο πρώτο μισό της κάθε σεζόν ασχολείται με "διαφορετικό" θέμα και έπειτα εστιάζει σε κάτι άλλο περισσότερο. Βέβαια κάτι που σχετίζεται με το συνολικό σενάριο. Θα μπορούσε να πει κανείς πως η κάθε σεζόν είναι δύο σεζόν μαζί.

 

Τώρα από εκεί και πέρα, εγώ έχω αρκετές ερωτήσεις στις οποίες δεν πήρα απάντηση ποτέ. Άγνωστο αν αυτό θα γίνει στην τέταρτη σεζόν, δεν το νομίζω. Η σειρά έχει κάποιες τρύπες (αν πορωθείς τόσο πολύ που παρακολουθείς κάθε δευτερόλεπτο με απίστευτη προσοχή και αναρωτηθείς κάποια πράγματα) όπως επίσης έχει πανέμορφα σκηνικά. Οι οθόνες των συστημάτων άπαιχτες, το look and feel μέσα στα σκάφη πολύ όμορφο και πιστευτό αλλά και ένα όμορφο όραμα πως θα μπορούσε να είναι ο κόσμος σε 200-300 χρόνια.

 

Η αλήθεια είναι πάντως πως 3-4 επεισόδια ήταν βαρετά. Έμοιαζαν καθαρά με fillers για να γεμίσει λίγο η σεζόν. Σε κάθε περίπτωση, αξίζει να τη δει κάποιος ειδικά αν του αρέσει το διαστημικό sci-fi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απο τους χειροτερους ηθοποιους εν γένει κ ειδικοτερα για τη σειρα (για μενα)

 

Ο ιδανικος θα ηταν ο  Mads Mikkelsen

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Απο τους χειροτερους ηθοποιους εν γένει κ ειδικοτερα για τη σειρα (για μενα)

 

Ο ιδανικος θα ηταν ο  Mads Mikkelsen

 

Για τη σειρά λέω, όχι για τον ηθοποιό.Προφανώς και ο Mikkelsen θα ήταν η ιδανική επιλογή.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξεκινησα να βλεπω αυτο το διαμαντακι(το οποιο δεν το ειχα καν ακουσει κ το πετυχα κατα τυχη)

 

The Frankenstein Chronicles

 

(Sean Bean :T:)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

1η σαιζόν το 15, 2η το 17 και 3η άγνωστο. Αν δεν ολοκληρώνει μια κάποια ιστορία μέσα σε κάθε σαιζόν, αρχίζοντας κάτι νέο στην επόμενη σαιζόν, θα είναι χάσιμο χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια season BoJack Horseman

 

Το 6ο επεισόδιο που μόλις είδα είναι πραγματικά καλή τηλεόραση, ελπίζω όσοι δεν έχετε δει την σειρά να της δώσετε μια ευκαιρία μιας και είναι από τις καλύτερες που παίζονται τα τελευταία χρόνια.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.